Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TOYOTA TUNDRA - някакви впечатления?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Виж да лакираната гъзария си прав, но времената се сменят, и докато преди 20 години мотото беше " да стигна от точка А до точка Б", сега вече мотото е не дали ще стигнеш, а КАК ще стигнеш.
    Демек, Да караш това което те кефи, и ти дава наслада.
    Може да е каквато и да е кола, важното е че след като плащаш толкова много да то доставя удоволствие.
    CHEVY COLORADO, Z-71, I-5, 4door,Auto
    http://www.coloradofans.com/album_pe...p?user_id=3094
    http://www.geocities.com/sharrko/pictures.html

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от Стефан
      Не разбрах кво общо това с България. Доколкото съм чувал, тундра изобщо има само в Русия и в Канада. В южното полукълбо то тия места има само незначителни вулканични острови и тундра не се е формирала. В Япония също няма тундра. Освен ако не са я скрили.
      Няма лошо обаче, когато измисляш реклама да не лъжеш повече от 100%. За прилично се смята не повече от 10.
      Пък не целия свят е магистралите на Ню Йорк. Та не е лошо като казваш нещо, то да е истина. Някой ще повярва и ще загине. С лакираната гъзария по пътя до съседния град.

      http://forum1.offroad-bulgaria.com/v...491&highlight=
      Аз,нещо не разбирам....!!!
      Първо, там на оня път има и съвсем обикновенни автомобили.
      Второ, защо приемаш и тълкуваш нещата буквално? Кво общо има името?! Или Лада Нива е само за нивата, Форд Рейнджър за война, УАЗ Хънтър за лов, а Нисан Chery е за "горе, горе, горе на черешата..."!!!
      И трето. Защо високопроходимата машина, трябва да е непременно некомфортна, да умираш от студ, или от жега? Защо един автомобил в който има нормален лукс, да не е високопроходим, макар че не е направен точно за това и какво ти пречи на ровенето в калта това, че ти работи климатика и не се потиш, като прасе, например? Питай Кинекс, като го гледам, надали му пречи?!
      Това, че ще се издраска лака, му пука само на тоя който кара колата, или не му пука и си я кара навсякъде, въпрос на манталитет.
      Зимата с Рейджа обикаляхме с едни газки около х. Бунтовна и не забелязах някаква разлика, нищо че резервната гума му е отдолу. Лятото, пак бях там на мероприятието и не забелязах климатика с нещо да ми навреди!...

      Коментар


      • #18
        Защото това което в момента се приема за комфорт е проста купчина холна битова електроника набутана в автомобил. Барабар с мебелите. Обикновенно - откровено неграмотно. И по принцип не може да работи даже в неклиматизирана среда, камо ли под водата, в прах, студ, жега. Местата, където се предполага че трябва да ходи джипа. Никакъв проблем да се направи да може - ей ги военните стандарти. Обаче това струва колкото струва и тежи също толкова. И никак не изглежда като тия салони. Та затова се смята за калпаво.
        В тия среди, в които джипа трябва да е с плюшена седалка.
        Ако човек вземе да мисли, верно - комфорт. Когато всичко това е набутано в нормален диван. Е, може да е тунингов. С колелца.
        И най-проскубания БТР вози по-мазно от тия кочини, има по-мощна печка и зверски хладилник, вентилация която да издуха целия пикап от пътя, стерео музика за всеки право в ушите, пасивната му безопастност е 16 поколения преди това чудо, няма нужда от лодка на прицеп, и кво?
        А да, и наистина може да върви през тундрата. Е, лошо, ама може.
        Едно време нямаше много кръчми, ама половината се казваха Златното пиле, Златна халба и не знам кви още глупости. Никога не разбрах що ювелирните магазини не се казват Вкусното колие, Лютата гривна, ... И така нататък.
        Та и тия - отундрили се. Дай да кръщаваме тогава танковете Кокиче, Заю Баю, кво още. Не понасям света на евфемизмите. Това е извращаване на мисленето. Отсъствие на мислене. Ахтунг.

        Коментар


        • #19
          "Не познавам по-мъжко и искрено отношение към света от недоволството" Дончо Цончев
          "Аз се боря срещу опитите на американците, за тотална профанизация на целия свят" Карлос-Чакала

          ....Приятелю, няма как всички да се возиме на БТР-и, не е разрешено, не е практично и ще съсипем природата с газове, а и тундрата, ако се юрнем на там. А и дано не ни се налага, по друг повод!!! Не случайно руснаците му казват ГРОБ (ковчег).
          Тоя свят е изтъкан от евфемизми и сурогати и става все по-евфемизиран и сурогатен, но това не е от сега, нито ще спре. Да не би, БТР-а да не е една техническа недомислица, или моторната шейна "Буран", да има нещо общо с значението на името си освен шума. Всеки иска да ни манипулира и профанизира, за да може да си пробутва боклуците и живее добре от печалбите, от тези боклуци.
          За това и трябва това извращение на мисленето, а още по-добре отсъствието на мислене. Ама какво да правим, да се преместим да живеем в Ренесанса...?! Мислиш ли,че е било по-различно?! Никога не е било лесно да се мисли и да се говори "правилно" и това винаги се е наказвало по някакъв начин- физически, или икономически!
          И не мисля, че трябва да карам някакъв допотопен автомобил, за да съм истински човек, или че плюша на седалката може да ми въздействува идеологически. От тая посока в мен до сега нищо не е успяло да проникне, а и нямам намерение на 42 години да сменям "идеологията"!!!
          И по-добре без Ahtung, че после да няма и "Ein-Cvei", "Ein-Cvei", и "Uberalles"!?

          Коментар


          • #20
            Сигурно са я кръстили Тундра защото им се свършват имената.
            Да не мислите че е лесно. Вижте какво става с ураганите. Алфа бета гама.

            А да ви кажа за едно неподозирано предимство на кожения салон.
            Много лесно се чисти с пароструйка.

            Коментар


            • #21
              Моето обеснение е нормално за тойота да избере това име.
              Ето защо:
              Тойота превзе американския пазар първо със своите икономични коли, и след това със тяхната техническа способност която се доказа със годините.
              Обаче, досега, тойота не можеше да се сравнява нито със шеви нито форд или додж гогато ставаше дума за пикапи.
              Но това започна да се променя когато тойота разработи първо такомата която превзе пазара за малки и среден клас пикапи.
              Имаха повече място вътре, повече мошност, по добър разход на гориво, и също се доказаха със няколко години че са надежни машини.
              форд шеви и додж спаха и си субираха приходите от техните пикапи без да правят каквито и да е големи промени по техните модели, и докато спяхя, тойота излезе и им открадна хляба.
              Следващата стъпка на тойота беше да превземе пазарният сегмент в голямятя класа на пикапите. Тойота трябваше да се конкорира със Шеви силвърадо, Форд Ф-ХХХ серии, и додж рам. Тези три пикапа са се доказали с годините, и за тойота да превземе този сегмент им трянбаше пикап които да може не само да се сравнява със големите 3, но да ги надвишава в много възможности.
              За тойота им трябваше име, което да дръпне вниманието на куповачите които обикновенно гледаха пикапа за това колко могат да дърпат и колко слама могат да сложат отзад.
              Името Тъндра беше перфектен избор за тиах, и те постигнаха това което се стремяха......да влязат в сегмента на пълен размер пикап.
              Добре направено. Та е за това тойотас избра това име. И Успяха.
              А за стефан да го уверя че тойота по никакъв начин не е имала намерение да кара хората да си мислят че този пикап ще върви през тундрата, И да те уверя че ти си сигурно единствения които може да си е помислил такова нещо.
              CHEVY COLORADO, Z-71, I-5, 4door,Auto
              http://www.coloradofans.com/album_pe...p?user_id=3094
              http://www.geocities.com/sharrko/pictures.html

              Коментар


              • #22
                TOYOTA TUNDRA - някакви впечатления?

                Здравейте,
                Може ли някой нещо да каже за TOYOTA TUNDRA?

                Коментар


                • #23
                  До: TOYOTA TUNDRA - някакви впечатления?

                  Страхотна но много скъпа джипка.Мечта ми е да имам такава колега .Надявам се да имаш възможност да си я позволиш.
                  Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
                  На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
                  Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

                  Коментар


                  • #24
                    До: TOYOTA TUNDRA - някакви впечатления?

                    Съвет!!!!Не се качвай!!!!После няма да ти се качва на нищо друго!
                    Вече имах честа да се повозя на такова камионче
                    После неми се качваше на фронтерката!
                    СТРАХОТНА МАШИНА Е!!!!
                    Тоуота ХАЙЛУКС 2007г. направо бледнее пред Тундрата и като возия и като комфорт!


                    Това мога да ти кажа на парво четене!Дано да имам пак възможността да се кача за повече мнение!
                    Последно редактирано от neshko; 31-01-09, 03:28.
                    Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                    LZ1NES

                    Коментар


                    • #25
                      До: TOYOTA TUNDRA - някакви впечатления?

                      Много добра машина е. Единствените за мен недостатъци са високия разход който е нисък за тези габарити, и сравнително големия радиус на завой. Прегледай клипчетата от линка: http://www.vbox7.com/search/?vbox_q=tundra+vs
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • #26
                        До: TOYOTA TUNDRA - някакви впечатления?

                        Изглежда добре и има чудесни характеристики, НО е пикап, нещо което определено не ми трябва - големи габарити, сравнително малко вътрешно пространство, лоша геометрия за извън пътя Иначе и като цена е Много добре защото подобен двигател (ако не и същият) в 200-тицата започва от 160 хиляди лева, а Тундрата е около 80

                        Коментар


                        • #27
                          До: TOYOTA TUNDRA - някакви впечатления?

                          Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                          Изглежда добре и има чудесни характеристики, НО е пикап, нещо което определено не ми трябва - големи габарити, сравнително малко вътрешно пространство, лоша геометрия за извън пътя Иначе и като цена е Много добре защото подобен двигател (ако не и същият) в 200-тицата започва от 160 хиляди лева, а Тундрата е около 80
                          Ама мадамите не може да ги изкараш от легена..

                          Принципно, не харесвам лъскавите пикапи, но за този

                          еле ако пък е и спешъл едишъна






                          Много съжалявам за спама и мечтите, ама това е кофти материя

                          Коментар


                          • #28
                            До: TOYOTA TUNDRA - някакви впечатления?

                            Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                            Ама мадамите не може да ги изкараш от легена..

                            ....
                            Ти да не мислиш, че в V8 (200-тицата) няма да се качат? Ще се качат, че не можеш и да ги свалиш после, хем на сянка с климатиче, а не на прах, сняг или вода

                            Коментар


                            • #29
                              До: TOYOTA TUNDRA - някакви впечатления?

                              Вътре тундрата е по широка от В8. С много по лоши характеристики е извън пътя, да не кажа никакви. Това си е голям пикап с който да си дърпаш яхтата, далече е от джип. Аз много я харесвам. Като "стана голям" ще си купя.
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар


                              • #30
                                До: TOYOTA TUNDRA - някакви впечатления?

                                Имаше една реклама: "Ех,мечти,мечти...." Мъжка кола,от пръв поглед.Да дава,господ,на всеки такава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X