Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за 2.0 V6 i 1.6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за 2.0 V6 i 1.6

    Здравейте, колеги. Почти съм се навил да си купувам Витара дълга база та въпросите ми са относно двигателите. Ориентирал съм се към 2.0 V6. Те само 24 клапана ли са? Каква им е разликата в поддръжката относно цената спрямо 1.6? Кой двигател е по-идръжлив и какво може да се сложи на V6-то? Газ или газов инжекцион! А също така и разликата в разхода на гориво на двата двигателя.

    Благодарско предвареително на всички! ! !

    Последно редактирано от kolonal-Васил Гергов; 30-01-09, 18:56. Причина: Моля Ви, пишете по-грамотно.

  • #2
    До: Въпрос за 2.0 V6 i 1.6

    База за сравнение с 1.6 няма,при 1.6 частите са по евтини консумацията е доста по малка и определено по доказани по зравина мотори,но 2000 и 2500,с 6 цилиндъра са доста потентни машини, разбира се,на съответната цена за подръжка,по добър вариант винаги остава 2000 с 4 цилиндров мотор които са много по надеждни според статистиките,а ако ще е 6 цилиндъра поне да е 2.5.Всичко това можеше да го разбереш и много други неща който навярно те вълнуват, ако се позанимаваш с търсачката на сайта.
    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за 2.0 V6 i 1.6

      Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
      База за сравнение с 1.6 няма,при 1.6 частите са по евтини консумацията е доста по малка и определено по доказани по зравина мотори,но 2000 и 2500,с 6 цилиндъра са доста потентни машини, разбира се,на съответната цена за подръжка,по добър вариант винаги остава 2000 с 4 цилиндров мотор които са много по надеждни според статистиките,а ако ще е 6 цилиндъра поне да е 2.5.Всичко това можеше да го разбереш и много други неща който навярно те вълнуват, ако се позанимаваш с търсачката на сайта.
      аз до колкото знам 2.0 16v има само на къса база или на мен не ми е паднала такава витара иначе и нам мен ми се иска да е тъкъв двигателя но на дълга база не съм го видял , относно търсачката опитах но не намерих всички отговори а също така как седи газифицирането на шестака

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за 2.0 V6 i 1.6

        няма ли някой да каже как соти втпроса с газта на 2.0 v6 витара може ли с обикновена газова???

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за 2.0 V6 i 1.6

          Не колега,на V6 само инжекцион.Малко по-скъпо е,ама забравяш за всякакви проблеми!
          [SIZE=4][COLOR=black][SIGPIC][/SIGPIC]БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО![/COLOR][/SIZE]

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за 2.0 V6 i 1.6

            аз до колкото знам 2.0 16v има само на къса база
            Напротив, Витарите 2.0 V16 са масово дълги бази. От време на време карам служебната такава.

            няма ли някой да каже как соти втпроса с газта на 2.0 v6 витара може ли с обикновена газова???
            Може, но не е хубаво. Много по-добре е газов инжекцион. Принципно да знаеш, че кола пълна инжекция, особено с 4 /четири!/ ангренажни вериги е много по-добре да си я караш на бензин. Само една сериозна повреда в резултат на газовата ти обезмисля цялото начинание. Да, може обикновена газова, служебната е с такава, но не се знае къде ще излезе сметката накрая.

            Ориентирал съм се към 2.0 V6. Те само 24 клапана ли са? Каква им е разликата в поддръжката относно цената спрямо 1.6?
            Аз лично не бих си взел Витара 2.0 V6. Стига само това, че шарнирите се сменят единствено с целия носач. Бройката е 700 лв и ги има само в Миркат. Разните преси и рециклирания не мисля, че са вариант. Просто казано, това е една *много скъпа* кола за редовен и сериозен офроуд.
            Vitara 2.0 V6
            Honda CRV (Gen 1)
            Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
            ВАЗ 2131

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос за 2.0 V6 i 1.6

              и спред мен v6 е скъпа за потдъжка и доста по апетитна от обикновенната 1,6-16v,и до клокто знам по-новите модели /след 96г./са само 2.0 v6

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос за 2.0 V6 i 1.6

                Привет!
                Значи гледам единият колега се е объркал нещо...
                Приятели...двулитровият матор на Витара е две модификации единият е четири цилиндъра, а другият е шестак...
                Успех в търсенето...
                Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
                .................................................................................................
                Е. Абу

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос за 2.0 V6 i 1.6

                  еми и на мен без да имам опит с нито един от тези двг-та най удачно ми звучи 2.0 16V само дето се разглеждам в периода 96-98 година и намерих само една КБ с 4 цилиндров а дългите до сега които съм разглежда се са били V6 за 1.6 единственото което ме притеснява е малката мошщност за дълга база особено като се има на предвид че ще слезна от омега 2.5ТДС къса съм карал 1.6 тази която е на профила но за ДБ не знам , а относно шарнирите тази цена наистина ще ме откаже от шестака

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос за 2.0 V6 i 1.6

                    аз съм с 2.0 v6 за газ само инжекцион а за разхода наистина е по голям 11-13л. газ но зависи за какво ше я използваш при моита аз повече я товаря и за това си взех такава
                    успех

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X