Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с охладителна течност

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с охладителна течност

    Имам следния проблем: нивото на антифриза в разширителното казанче мистериозно намалява.Течове от охл.система не забелязах,няма надуване на маркучи и мехури в казанчето(при загрят двигател) ,но има две странни неща за които нямам обяснение: невинаги(но доста често) под капачката на маслото(на гърловината) се образува бледожълт конденз и при студен старт от ауспуха изхвърля доста течност.Kъде ми изчезва антифриза? Може ли да през някоя спукана гарнитура(или по-лошо) да се смесва с маслото и от там да се получава бледожълтия конденз? Може ли също охл. течност да премине към ауспуха на колата?( става дума за бензинов 6 цилиндров двигател 12V)

  • #2
    До: Проблем с охладителна течност

    Първоначално публикуван от sunday_29 Преглед на мнение
    Може ли да през някоя спукана гарнитура(или по-лошо) да се смесва с маслото и от там да се получава бледожълтия конденз? Може ли също охл. течност да премине към ауспуха на колата?( става дума за бензинов 6 цилиндров двигател 12V)
    Може
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с охладителна течност

      Аз имах проблем с антифриза на MOTOX,просто се изпаряваше и благодарение на това издуха гарнитурата.Дано да нямаш чак такива проблеми ама шанса не е малък.

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с охладителна течност

        Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
        Аз имах проблем с антифриза на MOTOX,просто се изпаряваше и благодарение на това издуха гарнитурата.Дано да нямаш чак такива проблеми ама шанса не е малък.
        Антифриза не се изпараява просто. Изпарява се , ако е ниско налягането и висока температурата. Проблема не е в антифризът, а в неплътност по охладителната система. И аз така веднъж издухах една гарнитура. Но не е виновен антифриза ... може би, термодинамиката е виновна
        Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с охладителна течност

          Колега,това,че гумените съединения не се (надуват) при загряването е проблем.Или има някаде теч,или паровъздушния клапан изпуска. Ако имаш възможност тествай си охладителната система.Монтирай тройник и контролирано пусни въздух под налягане.Паровъздушния клапан трябва да сработи(отвори) при налягане над 0.8 ат. но не повече от 1.2 ат..Огледай за ,течове докато системата е под налягането.Сложи вестник под двигателя.

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с охладителна течност

            Колкото по-рано отидеш на доктор-по-добре за колата.Ще спасиш повече неща.
            Виж си маслото-цвят,вид,да не е като пресечено мляко.Конденза на капачката не е добър знак.
            Пипни маркучите към радиатора трябва да са твърди при загрят мотор.
            Това от ауспуха е нормално до някъде, даже добре говори за мотора ,но само докато загрее добре. Колко доста хвърля?
            Дали колата загрява както преди?
            Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с охладителна течност

              Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
              Колкото по-рано отидеш на доктор-по-добре за колата.Ще спасиш повече неща.
              Виж си маслото-цвят,вид,да не е като пресечено мляко.Конденза на капачката не е добър знак.
              Пипни маркучите към радиатора трябва да са твърди при загрят мотор.
              Това от ауспуха е нормално до някъде, даже добре говори за мотора ,но само докато загрее добре. Колко доста хвърля?
              Дали колата загрява както преди?
              Маслото не е пресечено.Мотора се загрява и охлажда нормално, налягането в охл.система също се вдига(маркучите обаче не стават особено твърди и при 90'С като развия капачката на разш. казанче се чува само едно псссссст без да "ме къпе" с антифриз както твърдят някои).Това ,което ме притеснява повече е ,че като я запалих една сутрин(не беше карана около седмица,а за последно я карах на късо разстояние и с обороти до към 4-5 хил.т.е. повечко газ) звукът от към предните гърнета (две са,паралелни) беше леко гъргорещ.Накарах приятелката ми да даде повече газ, а аз погледнах отдолу.Вси4ко си беше здраво и без прогорели места, но отзад през ауспуха изплю на два-три пъти около половин литър те4ност. Знам ,че зимно време на всяка кола се образува конденз в ауспусите ,но чак пък толкова...

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с охладителна течност

                Явно имаш пробив някъде -гарнитура ,пукнатинка ,щом тече през ауспуха.Засмуква от нейде.Бе може да е и нещо по-елементарно,но не се сещам.
                Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с охладителна течност

                  Аз поне сьм отвратеняк ти давам една откачена идея - близни течноста и виж дали е сладникава и после пак говорим.



                  Колко течност изчезва???Да не ти тече леко водната помпа и от там да губи?На всяко палене ако губи по половин литьр лесно ще го хванеш при доливане.За 3 паления поне литьр и половина доливане.Ако сьбере 300 грама проблеми нямаш


                  Кажи колко губи и поне какьв мотор на каква кола е това?
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с охладителна течност

                    Подкрепа за "Бенцбоса" не е отвратително, малко странно е и след това се плюе или се плакне устата, но....си е така "антифриза" каквато и да е марка си е отровен, но подчертано сладък на вкус, с металически отенък, т.е. ако си намокриш пръста с това което излиза от ауспуха на студено и го близнеш, ако е сладко - антифриз , ако не - конденз
                    Иначе ....ако си диагностирал правилно и така и така си за сериозен ремонт, но ако грешим ....карай е така и гледай приборите, а то ще си покаже може и да няма нищо страшно
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с охладителна течност

                      Лизни не бой се,аз кви работи сьм лизал и нищо ми няма


                      Според мен е МНОГО половин литьр да изтече в генерацията и то само на студена кола.На топла ще пуши и ще смьрди,а не само на студена да хвьрля вода и после нищо да и няма.

                      Аз поне да пьлни ауспуха докато спи не сьм чувал,тва ше да е ебати цепката.



                      Провери си водна помпа,капачката на разширителния или на радиатора,парното,радиатори на трансмисията ..............и кажи каква е колата.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X