Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бихте ли си купили БИО - компот, конфитюр, ракия, трушия, сухи драни мезета и т.н. ??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бихте ли си купили БИО - компот, конфитюр, ракия, трушия, сухи драни мезета и т.н. ??

    Здравейте,

    Бихте ли си купили ЕКО/БИО - компот, конфитюр, ракия, трушия, сухи драни мезета и т.н. ??

    При следните условия:

    1. 24/7 видеонаблюдение в Интернет и запис на целия технологичен процес

    2. 100% ползване на чисти природосъобразни и БИО продукти като пчелен мед вместо захар в компоти и сладка, мед в ракията вместо захар, същото и за трушиите, ракията от ръчно събрани плодове + билки от девствени балкани, всички плодове гледани само с оборска тор + БИО препарати, ползва се чиста изворна вода за всичко...

    3. Сертификат от ХЕИ, ДВСК и био химичен анализ на партидата удостоверяващ чистота от към медикаменти, изкуствени торове,нитрати и т.н.

    И последно но не по значение - ЦЕНИТЕ не са като за Майкъл Джексън, а са например:

    - компот от сливи, круши, ябълки, боровинки, ягоди 800 мл - 1.50-2.30 лв
    - ракия сливи, ягоди, билки, вишновка, медовина около 50 градуса - 6-7-8 лв./литър
    - конфитюр ягоди, сливи, круши, ябълки, боровинки, тиква, смокини 0.5 кг - 1.3-2.5 лв.

    Цената е на дребно без доставка!
    80
    ДА, познавам те, вярвам ти, всичко се вижда, страхотно предложение
    22.50%
    18
    МОЖЕ БИ, зависи от много неща, цени, артикули, доставка
    51.25%
    41
    НАДАЛИ, трудно е да повярвам, а и сигурно всичко е много скъпо
    1.25%
    1
    НЕ, няма ЕКО земеделие, няма БИО продукти, всичко е лъжа и измама
    17.50%
    14
    ТИ ЛУД ЛИ СИ, няма такива филми у нас, по-добре кажи къде е шашмата
    7.50%
    6
    Последно редактирано от BatGeorgeone; 29-01-09, 15:06.
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    До: Бихте ли си купили БИО - компот, конфитюр, ракия, трушия, сухи драни мезета и т.н

    Само да уточним: за био или за еко става въпрос
    Последно редактирано от cveti; 29-01-09, 17:16.

    Коментар


    • #3
      До: Бихте ли си купили БИО - компот, конфитюр, ракия, трушия, сухи драни мезета и т.н

      Бих си купил, ако постигнеш тези цени. Не виждам как ще стане обаче. Те толкова струват най-евтините продукти от съответните категории... Не забравяй, че трябва да стигне и до рафта на Моя хипермаркет. Не съм от хората, които ще се разходят до другия край на града, за да си напазаруват от Твоето сладко... Това е и основна причина според мен, за високите цени. Аз съм сигурен, че ти можеш да извадиш малка продукция на цените киото си описал, ако не калкулираш никакви инвестиции и собствения си труд... Какво ще спечелиш тогава обаче? Иначе ако ти е хоби това, веднага ще се разберем. Може и бартер да направим, аз имам една био-сланинка собствено производство в хладилника...
      Та така, не се шегувам. Много ми харесва такъв бизнес и аз много съм си мислил по въпроса. За да се изхраниш с това обаче, най същественото ще стане не производството, а търговията.
      Technical Rescue Direct - life lies in courage
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

      Коментар


      • #4
        До: Бихте ли си купили БИО - компот, конфитюр, ракия, трушия, сухи драни мезета и т.н

        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
        Здравейте,

        Бихте ли си купили ЕКО/БИО - компот, конфитюр, ракия, трушия, сухи драни мезета и т.н. ??

        При следните условия:

        1. 24/7 видеонаблюдение в Интернет и запис на целия технологичен процес

        2. 100% ползване на чисти природосъобразни и БИО продукти като пчелен мед вместо захар в компоти и сладка, мед в ракията вместо захар, същото и за трушиите, ракията от ръчно събрани плодове + билки от девствени балкани, всички плодове гледани само с оборска тор + БИО препарати, ползва се чиста изворна вода за всичко...

        3. Сертификат от ХЕИ, ДВСК и био химичен анализ на партидата удостоверяващ чистота от към медикаменти, изкуствени торове,нитрати и т.н.

        И последно но не по значение - ЦЕНИТЕ не са като за Майкъл Джексън, а са например:

        - компот от сливи, круши, ябълки, боровинки, ягоди 800 мл - 1.50-2.30 лв
        - ракия сливи, ягоди, билки, вишновка, медовина около 50 градуса - 6-7-8 лв./литър
        - конфитюр ягоди, сливи, круши, ябълки, боровинки, тиква, смокини 0.5 кг - 1.3-2.5 лв.

        Цената е на дребно без доставка!
        С уговорката, че наблючението през интернет не ме грее, също и Хеи, ДВСК и пр. - тях всички ги имат.

        Има си програми, които се спзват и международни организации, който сертифицират. Основно ще е доверието и познаването на производителя (нямам предвид лично).

        Коментар


        • #5
          До: Бихте ли си купили БИО - компот, конфитюр, ракия, трушия, сухи драни мезета и т.н

          За да се изхранваш е достатъчно да отглеждаш повечето нужни неща, които могат да се гледат в България. Ако искаш от това и пари за допълнителни екстри да изкарваш става по-друго. А ако искаш да имаш и сертификати, става още по-сложно. Като цяло бих и си купувам какво ли не, но при 1-ва възможност минавам на собствено производство.

          Коментар


          • #6
            До: Бихте ли си купили БИО - компот, конфитюр, ракия, трушия, сухи драни мезета и т.н

            НЕ, няма ЕКО земеделие, няма БИО продукти, всичко е лъжа и измама.

            Коментар


            • #7
              До: Бихте ли си купили БИО - компот, конфитюр, ракия, трушия, сухи драни мезета и т.н

              Всичко в идеята е на принципа "Пазар Славейков и бабите с плетените терлици и сланинката както и млекарите сутрин пред блоковете"...

              Всичко е калкулирано на база налични ресурси, собствен труд и ФРАНКО гаража на Бате Петко в Редута или куриер или нещо друго бюджетно като решение за по-крупните поръчки...

              Целта на всичко е проучване на пазара, т.н. "брейн сторм" а и защо не популяризиране и избистряне на идеята по принцип...

              Не смятайте цени с тези познати ви от плодзеленчука или бабите от битака, там цените са МЕГА-НАПОМПАНИ...

              Помислете вие каквои за колко бихте си купили и как ви се струва инициативата?

              А относно узаконяване на начинанието - НАДЕЖДА ВСЯКА ОСТАВЕТЕ

              Хигиена, константно качество и коректност мога да гарантирам с цената на името си + личния вложен труд, другото си е преценка на купувача...

              Не знам на вас как ви се вижда но на мен едни няколко стотака месечно да ми остават от това занимание по-между другото ме устройват прекрасно...тук с 1000 лв си ЦАР-ЛЪВ а в София с 4-5 бондака може и да мизерстваш според както си простираш чергата разбира се...
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #8
                До: Бихте ли си купили БИО - компот, конфитюр, ракия, трушия, сухи драни мезета и т.н

                Бих си купувал такива неща, стига някой смислено, да ми обясни разликата между мазна еко/био пържола,сланина и другата.
                Дали не би еко/био сланината да е с по-малко холестерол или какво?
                Същото е и с растителните продукти. Те от къде си набавят азот за растежа? Според мен всичко е въпрос на дозиране - както при лекарствата - при превишаване на дозата стават отрова.

                Коментар


                • #9
                  До: Бихте ли си купили БИО - компот, конфитюр, ракия, трушия, сухи драни мезета и т.н

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Бих си купувал такива неща, стига някой смислено, да ми обясни разликата между мазна еко/био пържола,сланина и другата.
                  Дали не би еко/био сланината да е с по-малко холестерол или какво?
                  Същото е и с растителните продукти. Те от къде си набавят азот за растежа? Според мен всичко е въпрос на дозиране - както при лекарствата - при превишаване на дозата стават отрова.

                  Примерно разликата м/у рафинирано слънчогледово масло и студено-пресовано такова е много в + за студено-пресованото.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Бихте ли си купили БИО - компот, конфитюр, ракия, трушия, сухи драни мезета и т.н

                    Всичко отгледано в къщи си е ЕКО и БИО. Принципно е по- добре да си го произведеш
                    [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=79977&stc=1&d=1237313877[/IMG] Дискавъри 2 , ТД5

                    Коментар


                    • #11
                      До: Бихте ли си купили БИО - компот, конфитюр, ракия, трушия, сухи драни мезета и т.н

                      Много добра идея и според мен със стабилна перспектива за в бъдещи както и за страни от западна Европа - там хората са луди на тази тема и биха се кефили много на подобен продукт.

                      Проблема е, че ако са наистина био продукти времето за производство би било тройно или четворно повече. Няма да има химическа тор, напомпване, нитрати и т.н.
                      Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Бихте ли си купили БИО - компот, конфитюр, ракия, трушия, сухи драни мезета и т.н

                        Първоначално публикуван от egbelev Преглед на мнение
                        Всичко отгледано в къщи си е ЕКО и БИО. Принципно е по- добре да си го произведеш
                        Зависи, ако ползваш бяла захар, сол различна от каменна или морска, рафинирано олио, маргарин... хмм, не бих казал Био..

                        Коментар


                        • #13
                          До: Бихте ли си купили БИО - компот, конфитюр, ракия, трушия, сухи драни мезета и т.н

                          Първоначално публикуван от egbelev Преглед на мнение
                          Всичко отгледано в къщи си е ЕКО и БИО. Принципно е по- добре да си го произведеш
                          Aми? А лекарствата за животните? Или препаратите и торовете за растенията? Нищо вече не е ЕКО и БИО! Дори в къщи. Дори хлябът и водата.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Бихте ли си купили БИО - компот, конфитюр, ракия, трушия, сухи драни мезета и т.н

                            Разбира се!
                            Аз и сега купувам.
                            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Бихте ли си купили БИО - компот, конфитюр, ракия, трушия, сухи драни мезета и т.н

                              Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                              НЕ, няма ЕКО земеделие, няма БИО продукти, всичко е лъжа и измама.
                              За жалост е точно така.Затова съми гласувал отрицателно в анкетата.
                              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X