Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко помощ за хъбове може ли

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Малко помощ за хъбове може ли

    Абе не сте се разбрали много, ама карай.... Или поне на мен не ми стана ясно за какво сте се разбрали .... Нито има винтове в хъбовете, нито ще буксува на заден мост, ако е затънал. Има един пръстен с гърбица, който при завъртане на полуоската спрямо колелото, изтласква хъба към капачката и го зацепва. При смяна на посоката отцепва и пак зацепва. Ако буксува със задните колела и е включен предният мост, пак ще зацепят, щото и предните полуоси си се въртят.....
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #62
      До: Малко помощ за хъбове може ли

      Първоначално публикуван от kuzdov
      Ако буксува със задните колела и е включен предният мост, пак ще зацепят, щото и предните полуоси си се въртят.....
      Много спорни мнения на едно място. Сега ако имаше някой, който да потвърди дали ще зацепят предните колела, ако само боксуваш със задните и не можеш да заъртиш оборот на предните
      Последно редактирано от fanatic; 08-03-09, 18:26.
      ОФА КБ 2.0 '95

      Коментар


      • #63
        До: Малко помощ за хъбове може ли

        Първоначално публикуван от wsi4koznaj

        Много спорни мнения на едно място. Сега ако имаше някой, който да потвърди дали ще зацепят предните колела, ако само боксуваш със задните и не можеш да заъртиш оборот на предните
        Потвърждавам ! Допреди 2 часа бях в подобни ситуации.Умишлено буксуване само на заден мост , не мърда напред . Включвам 4х4 и ме издърпва от място като с булдозер . Иначе калта ше я свалям утре - само в ауспуха няма Пък и гоня съвета на Фанатика - яко чаткане при лашкане напред-назад , белким потроша автоматичните и да слагам ръчни . Ама те пък пущините не се дават...Изглежда доста зор ще трябва докато дойде края на презрените автоматични ...
        Последно редактирано от fanatic; 08-03-09, 18:27.
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #64
          До: Малко помощ за хъбове може ли

          Цитатът е некоректен, ама карай ... Няма да търся авторско право .... Само не мога да разбера що зорлем си трошите хъбовете? Щом държат, явно не са калпави. Просто от време на време някой попада на някоя каталясала Фронтера и после се вади заключението, че всички са такива......
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #65
            До: Малко помощ за хъбове може ли

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Потвърждавам ! Допреди 2 часа бях в подобни ситуации.Умишлено буксуване само на заден мост , не мърда напред . Включвам 4х4 и ме издърпва от място като с булдозер . Иначе калта ше я свалям утре - само в ауспуха няма Пък и гоня съвета на Фанатика - яко чаткане при лашкане напред-назад , белким потроша автоматичните и да слагам ръчни . Ама те пък пущините не се дават...Изглежда доста зор ще трябва докато дойде края на презрените автоматични ...
            Tи не чакай прекалено дълго за да не ги сменяш заедно с полуоските.
            Последно редактирано от fanatic; 08-03-09, 18:27.
            no signature no problems

            Коментар


            • #66
              До: Малко помощ за хъбове може ли

              Категорично подкрепям мнението на колегата "kuzdov"!
              Дай сега,като на някой му са "съдрани" автоматите да ги оплювяме всички,че не стават и виждате ли не вършат работа!Ами как да вършат,като някой "умник" е карал джипа зверски,а ние го купуваме и айдееее калпави хъбове!...Спор няма,че ръчния е по здрав но си има и недостатъци...както и автомата де!
              Един съвет от мен - здрави ли са Ви автоматите на давайте пари за ръчни...и особенно ако не карате по състезания и естествено ако не ви боли да трошите джипа!..
              Аз мисля по този начин - макар и много спорен да е!...

              Коментар


              • #67
                До: Скорост при включено 4X4

                Първоначално публикуван от Oldman Преглед на мнение
                че като я "глобна" примерно напред в пряспата, то после назад се изключва хъба и ако забоксува задницата не може да се включи пак. Такова нещо не усещам напред - назад и си е като трактор.
                Ами няма такова нещо.Като забуксува на зад при включена раздадтка , полуоската се завърта и включва хъба за движение назад и си риеш като трактор.Щом работи обаче предното ти и назад и напред просто не чуваш тресчотката,тя обаче си щтрака.
                Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                Коментар


                • #68
                  До: Малко помощ за хъбове може ли

                  Има ли някои идея как да си направя капачки ,които да заключат неподвижно колелото за полуоската на Исузо, / виждаал съм на някои Витари/ . Не ми се дават 400 лева за ръчни хъбове!

                  Коментар


                  • #69
                    До: Малко помощ за хъбове може ли

                    Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                    Има ли някои идея как да си направя капачки
                    .... освен да ми идваш на гости, да видиш как е на стар джип и да копираш нещо.
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #70
                      До: Малко помощ за хъбове може ли

                      автоматичните хъбове се зацепват постоянно със зегерка
                      не е сложно
                      може и с телподаващо
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #71
                        До: Малко помощ за хъбове може ли

                        Да се обадя тая седмица ,ако е удобно?

                        Коментар


                        • #72
                          До: Скорост при включено 4X4

                          Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                          Ами няма такова нещо.Като забуксува на зад при включена раздадтка , полуоската се завърта и включва хъба за движение назад и си риеш като трактор.Щом работи обаче предното ти и назад и напред просто не чуваш тресчотката,тя обаче си щтрака.
                          Да, установих го лично след разни експерименти. Никакво боксуване, зацепва почти веднага, а и Куздов по-горе го е описал много точно. Но защо в 90 % от темите за хъбовете на ОФ се пише, че трябва оборот на колелото за да зацепи? И от тук лоша слава на ОФ и т.н. и дрън, дрън.Това ме обърка. Явно все са били с износени хъбове.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Скорост при включено 4X4

                            Първоначално публикуван от Oldman Преглед на мнение
                            Да, установих го лично след разни експерименти. Никакво боксуване, зацепва почти веднага, а и Куздов по-горе го е описал много точно. Но защо в 90 % от темите за хъбовете на ОФ се пише, че трябва оборот на колелото за да зацепи? И от тук лоша слава на ОФ и т.н. и дрън, дрън.Това ме обърка. Явно все са били с износени хъбове.
                            То пак трябва половин оборот. Но това е при идеални условия, където няма да има натоварване в хъба. Просто полуоската леко побутва хъба и той въртейки колелото зацепва напълно. Никой не е казал че в кал няма да стане от място. Чисто и просто като дадеш яко газ, полуоската няма начин да не завърти защото раздатката е с 2 см. зъби но тогава калта държи гумата и тя не може "леко" да се придвижи от напрежението което прави полусоката върху хъба/колелото
                            в следствие на което тресчотката вътре в хъба получава напрежение от едната страна ( от към полуоската ) и не може да го предаде плавно на другата ( на хъба ) и зацепва изведнъж с удар. И както много пъти до сега съм написал този начин на включване не работи дълго. При не изхабени хъбове ще стане 20-30-50 пъти. Но при вече старите както при мен, става но 3 пъти. Иначе и аз бях на принципа да карам докато се строши. Лошото е че стана бързо.
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • #74
                              До: Малко помощ за хъбове може ли

                              Здравейте. Предстой ми ремонт на преден диф. За да мога да сваля диф-а е нужно да освободя полуоските, тоест да махна зегерката, която е на края на полуоската в хъба.
                              С ръчни хъбове съм AVM. Капакът на хъба е монтиран с 6 или 8 болта (в момента не се сещам за точната бройка...), главите има са френска звезда Т15. Хъбовете са монтирани преди половин година. Опитвам да развия болтовете (по-скоро са болтчета - съвсем малки са), обаче някои от тях не могат да се развият (явно са много стегнати). В опитите за развиване счупих 2 накрайника Т 15 и пак не успях да ги развия.

                              Някакви предложения как да се преборя? Дали да не ги пръсна с ВД40?

                              п.с. Пробвам развиването при отключени хъбове
                              Светът на Владо

                              Коментар


                              • #75
                                До: Малко помощ за хъбове може ли

                                Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
                                Здравейте. Предстой ми ремонт на преден диф. За да мога да сваля диф-а е нужно да освободя полуоските, тоест да махна зегерката, която е на края на полуоската в хъба.
                                С ръчни хъбове съм AVM. Капакът на хъба е монтиран с 6 или 8 болта (в момента не се сещам за точната бройка...), главите има са френска звезда Т15. Хъбовете са монтирани преди половин година. Опитвам да развия болтовете (по-скоро са болтчета - съвсем малки са), обаче някои от тях не могат да се развият (явно са много стегнати). В опитите за развиване счупих 2 накрайника Т 15 и пак не успях да ги развия.

                                Някакви предложения как да се преборя? Дали да не ги пръсна с ВД40?

                                п.с. Пробвам развиването при отключени хъбове
                                Само ще ти кажа, че заради тези винчета ходих до някакъв магазин за професионални инструменти и купих първо накрайник за гедоре за 12 лв. Счупи се още на 1-вия болт. Пак в магазина, накрайник за 18 лв. с доживотна гаранция, и той се счупи пак на същия болт. После накрайник за 26 лв. Пак същата работа. Накрая с шестограмче РИКО от битака си ги развих всичките. Явно на късмет. А тия от магазина почнаха да ми обясняват че не съм ги използвал както трябва и съм ги напъвал и затова се чупели.
                                Та пръскай кисни няколко часа преди това с ВД40, почуквай по самия хъб леко с чук и се моли да стане ;(
                                щото аз вече мислех да режа хъба с флексата.
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X