Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко помощ за хъбове може ли

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Малко помощ за хъбове може ли

    Колеги , замислих се дали не трябва да се върне зегерката на старото и място , след като се сменят авто- хъбовете с ръчни ???? Греша ли или .....

    Коментар


    • #32
      До: Малко помощ за хъбове може ли

      Първоначално публикуван от vaseto Преглед на мнение
      Колеги , замислих се дали не трябва да се върне зегерката на старото и място , след като се сменят авто- хъбовете с ръчни ???? Греша ли или .....
      Не може да се сложи на старото място защото няма за какво да се опре. Слага се по-навътре към карето има голям канал на самите зъби май беше Ф22 ако не се правят чашки на струг и се слага старата зегерка, защото на някой полуоски големия канал липсва.
      no signature no problems

      Коментар


      • #33
        До: Малко помощ за хъбове може ли

        Благодаря fanatic , дано да не съм разбил нещо , че е покарах малко без зегерката. Само да уточня аз как го разбрах : ако няма канал за зегерка по-навътре , се прави допълнително на струг , това ли имаше предвид ?

        Коментар


        • #34
          До: Малко помощ за хъбове може ли

          Първоначално публикуван от vaseto Преглед на мнение
          Благодаря fanatic , дано да не съм разбил нещо , че е покарах малко без зегерката. Само да уточня аз как го разбрах : ако няма канал за зегерка по-навътре , се прави допълнително на струг , това ли имаше предвид ?
          Не
          Ако няма канал върху самите шлици където да се сложи зегерка с вътрешно ф22 май беше се правят едни чашки които оплътняват луфта между оригиналната зегерка и ръчния хъб. Като го видиш наживо ще се сетиш какво имам в предвид.
          no signature no problems

          Коментар


          • #35
            До: Малко помощ за хъбове може ли

            Аха , сети се . Много мерси

            Коментар


            • #36
              До: Малко помощ за хъбове може ли

              Първоначално публикуван от turboto45 Преглед на мнение
              Мойте са ръчни 2години ги карам напълно сухи.Според мен така е най добре.Там няма триене,влиза и заключва.
              Аз съм с витара, но хъбовете са на същия принцип.
              Когато са изключени, тялото на хъба се върти(от колелото), а вътрешните детайли са неподвижни(в тях влиза карето на полуоската). Т.е. имаме въртене. Това въртене трябва да лагерува някъде и това място е бронзовата втулка на основата на хъба(Bush на схемата). Тази втулка, според мен трябва да е добре смазана, дори се учудвам че там не е лагер.

              Ако греша, поправете ме.

              П.П. ето тук има точно по темата: http://www.autozone.com/az/cds/en_us...rInfoPages.htm

              Коментар


              • #37
                До: Малко помощ за хъбове може ли

                На Фронтерата е иглен лагер,а не втулка.И според мен е хубаво да се почиства и смазва хъба,но всеки има право на мнение.
                Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                Коментар


                • #38
                  До: Малко помощ за хъбове може ли

                  Първоначално публикуван от drjanton Преглед на мнение
                  На Фронтерата е иглен лагер,а не втулка.И според мен е хубаво да се почиства и смазва хъба,но всеки има право на мнение.
                  Говорите за различни неща. Игления лагер не е в хъба а в главината. Тоест няма нищо общо със смазването на самия хъб.
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #39
                    До: Малко помощ за хъбове може ли

                    Вярно бе,Фанатик прав си.Виноват.
                    Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                    Коментар


                    • #40
                      До: Малко помощ за хъбове може ли

                      Също така полуоската и чарковете към нея не се въртят защото си изключил раздатката.При изключено 4х4 нямаш ама никакво въртене от раздатката напред.Въртят се гумите а те си имат лагери и то големи.С две думи предният кардан предният диф и полуоските с каретата НЕ се въртят при автоматични хъбове и изключено 4х4
                      Последно редактирано от Вещер; 12-02-09, 16:40.
                      BMW X6

                      Коментар


                      • #41
                        До: Малко помощ за хъбове може ли

                        Извинявам се че се намесвам,но темата май започваше с питане за автоматични хъбове,а сега става дума за ръчни.
                        Та да попитам отново за автоматичните.В сервизен манюал за Витарата прочетох че за да се изключат хъбовете след каране на 4х4,трябва след изключване на 4L или 4H , да се включи на задна и да се минат 2-3 метра.Така ли е в действителност и дали съм разбрал правилно?

                        Коментар


                        • #42
                          До: Малко помощ за хъбове може ли

                          Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                          Извинявам се че се намесвам,но темата май започваше с питане за автоматични хъбове,а сега става дума за ръчни.
                          Та да попитам отново за автоматичните.В сервизен манюал за Витарата прочетох че за да се изключат хъбовете след каране на 4х4,трябва след изключване на 4L или 4H , да се включи на задна и да се минат 2-3 метра.Така ли е в действителност и дали съм разбрал правилно?
                          В правилната посока си ...... на задна де!Автомата така изключва!.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Малко помощ за хъбове може ли

                            Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                            Извинявам се че се намесвам,но темата май започваше с питане за автоматични хъбове,а сега става дума за ръчни.
                            Та да попитам отново за автоматичните.В сервизен манюал за Витарата прочетох че за да се изключат хъбовете след каране на 4х4,трябва след изключване на 4L или 4H , да се включи на задна и да се минат 2-3 метра.Така ли е в действителност и дали съм разбрал правилно?
                            Правилния отговор е: в посока обратна на движението в което си бил 4L или 4H т.е. ако си вървял назад в 4L или 4H минаваш в 2H и тръгваш напред плавно поне метър.
                            [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                            Коментар


                            • #44
                              До: Скорост при включено 4X4

                              Странното при мен е, че когато опитвам да включа в движение се чува яко "хъркане" от скоростите или раздатката. Затова включвм само на място. Докато си правех експерименти лятото, чувах щракането на хъбовете при включване и изключване. Но откакто падна снега, по-често карах с преден мост и сега не чувам никакво щракане. А и напред -назад джипа все си "копае". Е ли е възможно да не се изключват хъбовете? Предполагам стана ясно, че съм с автоматични хъбове. ОФА ДБ 96 г.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Скорост при включено 4X4

                                коеги в движение предния мост го вклучваите само когато е исклучена от скорост защото вклучването не става моментално а отнема няколко секунди.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X