Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ендуро яке пропуска вода

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ендуро яке пропуска вода

    Здравейте на имам следния въпрос?
    Преди ололо 3-месеца си купих яке за из гората то е JOPA и според мен е що годе реномирана марка.Първите излизания когато валеше се връщах сух ,но след 2-рото пране (в пералнята) работата се промени. Последният път в неделя 25.01.2009 валя доста и за мое нещастие се върнах като мокра кокошка ,качествата на якето ми се бяха изпарили и пропускаше вода на поразия.
    Та въпроса ми е има ли някакъв начин да се оправи ситуациата може би специален спреи или нещо такова???
    Или както в казармата да ползвам ПАЧА МАС и да се намажа хубаво?
    Грешката с датата е оправена!!!
    Последно редактирано от neweso; 27-01-09, 23:23.
    ГЛАВИ МЕ БОЛИЧКАТА

  • #2
    До: Ендуро яке пропуска вода

    Най-вероятно якето ти е било импрегнирано с някаква химия, и като си го поизпрал и туй-то с импрегнацията Когато бях войник (преди 5-6 години) също така военните дрехи в началото цапаха, т.е. явно бяха импрегнирани с нещо, но после като ги перях освен, че избледняваха цветовете, дрехите вече пускаха повечко вода при дъжд (добре, че не съм ги мокрил много много ). Сигурно може да се импрегнира пак, но тук нека се изкажат по-запознатите
    Hristo Draganov
    http://htftp.domainbg.com/HD/

    И аз искам България чиста ! ! !

    Коментар


    • #3
      До: Ендуро яке пропуска вода

      Виж в магазин Стената.
      Но най-вероятно няма да стане, поне при мен не стана.

      Коментар


      • #4
        До: Ендуро яке пропуска вода

        Първоначално публикуван от neweso Преглед на мнение
        Последният пят в неделя 25.10.2009
        Датата е уникална маи си в Матрицата барабар с якето ако е сделано у Великия Китай......нищо,че е реноме......

        P.p Еми хубаво е чат-пат и етикети да се поглеждат де,ако и те не помагат сделано е у китайско то се знае.....
        Последно редактирано от spl77; 27-01-09, 23:31.

        Коментар


        • #5
          До: Ендуро яке пропуска вода

          Когато го взех 2-или 3 пъти го мих с водоструйката и не се намокри изобщо може би пералнята осра работата.
          ГЛАВИ МЕ БОЛИЧКАТА

          Коментар


          • #6
            До: Ендуро яке пропуска вода

            Сигурно си го изпрал на висока температура и си му стопил импрегнацията или мембраната. На такива дрехи им пише да се перат на ръка или със студена вода... За съжеление покритието или мембраната обикновено е от вътрешната страна на външния слой. Импрегнантите се ползват за шевовете на обувките, но за цяла дреха... най-добре си купи и фокс дъждобран, много са готини , сигурно ще ти се побере в джоба и хем ще си ползваш якето, хем ще си сух като завали, само дето ще трябва кратка спирка в горския питстоп.

            Коментар


            • #7
              До: Ендуро яке пропуска вода

              По принцип дрехите с мембрана се перат по различно. Аз ползвам такива за ски и вече 4 години - никакви проблеми.
              Пране в пералня става, но без центрофуга, с някакъв от тия препарати за вълна (первол, мервол...) и като го извадиш подгизнало - на закалчака и да си тече в банята
              Зима иде

              Коментар


              • #8
                До: Ендуро яке пропуска вода

                Задължително трябва да ползваш препарат за импрегнирани материи (продават се по ски магазини, Стената както е посочил колегата), да переш максимум на 30 градуса и лично аз го правя с минимални обороти на центруфугата или никакви.

                Импрегнацията на дрехата би изчезнала след време така или иначе, защото освен специалните материи се се слага и промазка на външната страна на дрехата, но това, което можеш да направиш е да си потърсиш освен препарат за пране на такива тъкани и препарат за импрегнация, който поне частично ще върне качествата на якето
                Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X