Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Клиренс на Нива - сравнения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Клиренс на Нива - сравнения

    parvo se izvinqvam,4e pisha na latinitsa.ima li jelaeshti za sravnenie na prosveta na standartna niva s drugi vozila-standartni ot klasa.
    Да не ти стане навик...


    Първо се извинявам че пиша на латиница. Има ли желаещи за сравнение на просвета на стандартна нива с други возила - стандартни от класа.

  • #2
    До: Клиренс на Нива - сравнения

    Първоначално публикуван от niva men Преглед на мнение
    parvo se izvinqvam,4e pisha na latinitsa.ima li jelaeshti za sravnenie na prosveta na standartna niva s drugi vozila-standartni ot klasa.
    Да не ти стане навик...


    Първо се извинявам че пиша на латиница. Има ли желаещи за сравнение на просвета на стандартна нива с други возила - стандартни от класа.
    Малко не ти се разбира въпроса или поне аз не го разбирам. Какво да му сравняваме на просвета? Въпроса поне на мен ми звучи така:има ли желаещи да сравняваме мощноста на нивовия двигател с двигатели на други производителитова са технически параметри и няма какво да им се сравнява ако въпроса ти е това задай го така че някой да ти отговори какви са тази параметри при нивата и при конкретни избрани от теб возила!
    Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
    Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

    Sofrace Offroad Team

    Коментар


    • #3
      До: Клиренс на Нива - сравнения

      Добре ще го кажа така-кои джипове от класа на НИВА могат да минават преэ най-дълбоки коловози-(питането ми е эа нелифтовани джипове с еднакви по височина гуми)

      Коментар


      • #4
        До: Клиренс на Нива - сравнения

        Първоначално публикуван от niva men Преглед на мнение
        Добре ще го кажа така-кои джипове от класа на НИВА могат да минават преэ най-дълбоки коловози-(питането ми е эа нелифтовани джипове с еднакви по височина гуми)
        Къса или дълга?

        Може би искаш да кажеш със стандартни гуми,защото не всички са като на Нива?
        ТЛК 80 4,2ТД-95г

        Коментар


        • #5
          До: Клиренс на Нива - сравнения

          Да къса баэа.

          Коментар


          • #6
            До: Клиренс на Нива - сравнения

            Ми то в класа на нивата май няма Нито един "Джип", тя си е в собствен клас (за тези пари не можеш да си вземеш нищо друго) така, че е Най-най-най- единствена
            Ако я сравняваш с коли с цели мостове отпред, понякога е по-добре, по-често е по-зле, особено в дълбока кал или сняг, където най-ниската точка (клиренса) на целия мост е в една точка - диференциала, а на нивата е от край до край (двата носача и закрепването им).
            Това което казвам е на базата на собствен опит (имах нива, следвана от няколко УАЗ-ки и Тойоти).
            Иначе фабричният клиренс се дава в спецификацията и е от порядъка на 21-22см. на повечето машини предназначени за "извън пътя".

            Коментар


            • #7
              До: Клиренс на Нива - сравнения

              Feroza, Vitara, Samurai, са все от тоя клас. И все с клиренс горе-долу същия.

              Коя е най-проходима зависи най-вече от задкормилното устройство.

              Пък и не винаги е задължително да влизаш в коловозите.

              Клиренса на всичките си го пише в книгите им.

              Ако искаш джипка за коловози, си купи една редукторна УАЗ-ка и и сложи едни 37-ци.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                До: Клиренс на Нива - сравнения

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Ако искаш джипка за коловози, си купи една редукторна УАЗ-ка и и сложи едни 37-ци.
                Или нещо такова http://vbox7.com/play:9abae5e6
                Където Бирата, Там и Аз...

                Коментар


                • #9
                  До: Клиренс на Нива - сравнения

                  това наистина е уникално
                  Тодор Ламбев - 0886 757285 Варна/София
                  Nissan Terrano II `98г. 2.4i SWB

                  Коментар


                  • #10
                    До: Клиренс на Нива - сравнения

                    Първоначално публикуван от totolamb Преглед на мнение
                    това наистина е уникално
                    Сега си представи че го правиш с Нивата.... и се събуди
                    Където Бирата, Там и Аз...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Клиренс на Нива - сравнения

                      Пиша в тази стара тема,тъй като ме вълнува следния въпрос:колко е разстоянието от земята до централната тръба отпред-/моста/ към,която са хванати носачите при напълно стандартно окачване,без какъвто и да било лифт?Гумите също са от стандартните с които Нивата си излиза от завода-К 156-1. 185-75-16.Питам,защото имаме спор с един приятел,а няма как да разбера,тъй като моята вече е повдигана и така....?Ако някой има желание и възможност да напише отпред фабричния клиренс ще съм му благодарен.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Клиренс на Нива - сравнения

                        Първоначално публикуван от niva men Преглед на мнение
                        Пиша в тази стара тема,тъй като ме вълнува следния въпрос:колко е разстоянието от земята до централната тръба отпред-/моста/ към,която са хванати носачите при напълно стандартно окачване,без какъвто и да било лифт?Гумите също са от стандартните с които Нивата си излиза от завода-К 156-1. 185-75-16.Питам,защото имаме спор с един приятел,а няма как да разбера,тъй като моята вече е повдигана и така....?Ако някой има желание и възможност да напише отпред фабричния клиренс ще съм му благодарен.
                        Ми колега мога да ти кажа но чак вдругия понеделник,ще премеря и ще пиша
                        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                        Honda Dominator 650
                        088ЧЧ93979-->Борис
                        0878956Ч38-->Борис

                        Коментар


                        • #13
                          До: Клиренс на Нива - сравнения

                          Първоначално публикуван от bob4oo Преглед на мнение
                          Ми колега мога да ти кажа но чак вдругия понеделник,ще премеря и ще пиша
                          Добре-ще чакам.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Клиренс на Нива - сравнения

                            Мисля, че е 22 см., оригинално.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Клиренс на Нива - сравнения

                              С гуми ВЛИ-10 175/80/16 е точно 24см. фабрично.След смена на пружините с нови и подложка 1,5см. стана 26см.Височината на гумата е 68.9см. мисля.
                              Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X