Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за съвети и идеи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля за съвети и идеи

    Здравейте!

    Имам проблем: Привърженик съм на еко туризма. Със семейството ми често обикаляме България. Имам добро къмпинг оборудване и тук започват проблемите. Стартирах с батерии, акумулатори, преминах през дизел-генератор, но всички тези нещица цапат-меришат-шумят с една дума тровят! И казах край! Ако ще е - да е еко туризъм. Сега се информирам за генератор - вец от алтернатор, ветро генератори, соларни панели.
    Поразрових , попрочетох запознах се с водни турбни /очарован съм от изобретението на Tesla/, Вятърни сопла и Бернулий, а соларните панели направо ми късат джоба, но не открих моят източник на електроенергия. Необходим ми е източник, който да захрани консуматори около 250 - 350 W сумарно в обща верига с акумулатор
    Моля за идеи, съвети, схеми, чертежи, за нещо удобно/практично, безшумно, достъпно и на разумна цена. Нещо екологично като източник на ел.енергия за кънпингови нужди, та ако ще и ВЕЦ да е!

  • #2
    До: Моля за съвети и идеи

    Колега, ако го откриете, ще можете да прекарате остатъка от живота си, по най-приятния за Вас начин. Може би, безкрайни разходки, наслаждавайки се на приородата... а банковата Ви сметка ще е винаги пълна.
    Все още няма толкова леко и компактно, екологично чисто, съоръжение, даващо необходимата Ви мощност, при това на достъпна цена.
    Успех!
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • #3
      До: Моля за съвети и идеи

      Първоначално публикуван от Qrlan Zej Преглед на мнение
      Здравейте!

      Имам проблем: Привърженик съм на еко туризма. Със семейството ми често обикаляме България. Имам добро къмпинг оборудване и тук започват проблемите. Стартирах с батерии, акумулатори, преминах през дизел-генератор, но всички тези нещица цапат-меришат-шумят с една дума тровят! И казах край! Ако ще е - да е еко туризъм. Сега се информирам за генератор - вец от алтернатор, ветро генератори, соларни панели.
      Поразрових , попрочетох запознах се с водни турбни /очарован съм от изобретението на Tesla/, Вятърни сопла и Бернулий, а соларните панели направо ми късат джоба, но не открих моят източник на електроенергия. Необходим ми е източник, който да захрани консуматори около 250 - 350 W сумарно в обща верига с акумулатор
      Моля за идеи, съвети, схеми, чертежи, за нещо удобно/практично, безшумно, достъпно и на разумна цена. Нещо екологично като източник на ел.енергия за кънпингови нужди, та ако ще и ВЕЦ да е!
      Ох, и аз го имам този проблем от около 30(тридесет) години насам.Инженер съм по тоците, но друго преносимо, освен генератор с ДВГ за сега няма.Говоря за цитираните мощности, иначе за 10-20 Вата има други решения.

      Коментар


      • #4
        До: Моля за съвети и идеи

        И какво му е еко-то на 300 вата електроуреди?

        Коментар


        • #5
          До: Моля за съвети и идеи

          Вярвам, че има начин и това ме мотивира още повече.

          http://living-energy.hit.bg/files/sh...nstruction.htm
          http://www.youtube.com/watch?v=E30md...eature=related
          http://www.youtube.com/watch?v=D9jRM...eature=related

          Коментар


          • #6
            До: Моля за съвети и идеи

            Соларите цапат при производството си, та и те не са баш еко. Електроуредиде също, нали все пак повечето са пластмасови и => петролни продукти. Пробвай с отпадъчни мазнини или на метан.

            Коментар


            • #7
              До: Моля за съвети и идеи

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              И какво му е еко-то на 300 вата електроуреди?
              ... или пък на ВЕЦ-овете?
              БИО пчелен мед и пчелни продукти
              0888 66 59 73

              Коментар


              • #8
                До: Моля за съвети и идеи

                Преди повече от 100 години, Френската академия на науките е забранила разглеждането на вечните двигатели...
                За огромно мое съжаление, това в нашия форум е разрешено... Мине, не мине месец и започва дискусия около поредното революционно изобретение, което, примерно, толкова намалява разхода на гориво, че се налага, едва ли не, монтиране на допълнителни резервоари в които да се събира икономисаното... да не се разлива по пътя...
                Все пак, аз съм оптимист, вероятно има начин да се постигне желаното от колегата и искренно завиждам на бъдещия изобретател, най-вече заради причините, които съм посочил в пост N2, на темата...
                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                Коментар


                • #9
                  До: Моля за съвети и идеи

                  Моята проста главица отдавна си мисли за цилиндър с бутоло и течност. На изхода бленда и турбинка. Буталото го запъвам с пружина и маслен крик 3т.
                  Ама нещо трудно смятам обема и налягането необходими за захранване на турбинката.Каква мощност ще има като резултат и колко време ще работи.
                  Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

                  Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

                  Коментар


                  • #10
                    До: Моля за съвети и идеи

                    Ами защо не куплираш един генератор към велоергометър и да се сменяте с половинката си
                    Излишъкът ще събираш в акумулатор
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #11
                      До: Моля за съвети и идеи

                      Сега на мода са фотоволтаичните системи. Трябва да се справите само с габаритите за Вашите нужди от W. Пък и когато не консумерате ще може да отдавате на Националната мрежа на добра цена ( например на паркинга пред дома Ви ).
                      Успех в начинанието!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Моля за съвети и идеи

                        имам полева душ-кабина, но за помпата и трябва 36W . Осветявам се с LED-ове и куп други глезотии. Склонен съм да занижа потреблението в ватовете, но летвата пада до 200W. А за тях нямам алтернатива!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Моля за съвети и идеи

                          @ Qrlan Zej
                          Здравейте , когато съм на къмпинг ползвам котлон и лампа на пропан-бутан, а в момента се оглеждам за хладилник на газ с който мисля че всичките ми нужди от електроенергия ще са сведени само до телефона. Успех в избора Ви
                          Поздрави
                          ОФА 2.0 Спорт "96
                          Боян 0898642831

                          Коментар


                          • #14
                            До: Моля за съвети и идеи

                            Първоначално публикуван от YOSIF Преглед на мнение
                            Сега на мода са фотоволтаичните системи. Трябва да се справите само с габаритите за Вашите нужди от W. Пък и когато не консумерате ще може да отдавате на Националната мрежа на добра цена ( например на паркинга пред дома Ви ).
                            Успех в начинанието!
                            На мода са и установките за биогаз, но едва ли за един уикенд ще генерирате достатъчно материал за зареждане на установката за биогаз.Като се има предвид, че практикувате еко туризъм.
                            Виж за 10 дена може и да имате материал за една зарядка, но пък трябва отпуската Ви да е достатъчно дълга за да започне процеса в установката.След зарядката и.
                            Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Моля за съвети и идеи

                              Първоначално публикуван от YOSIF Преглед на мнение
                              Сега на мода са фотоволтаичните системи. Трябва да се справите само с габаритите за Вашите нужди от W. Пък и когато не консумерате ще може да отдавате на Националната мрежа на добра цена ( например на паркинга пред дома Ви ).
                              Успех в начинанието!
                              Така е но цената на ват е около 10 лв. + периферията към фотоволтаичните панели надхвърля 1200 лв. приравнено към сегашните варианти са 10 акумулатора или 2 дизел генератора или незнам си какво още....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X