Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Въпрос за гуми

    Моите са един размер,един вид,зимни на 1 година.Крана е само на асфалт.
    Задните са с видимо доста по добър грайфер от предните,каквато и да е причината.
    Износването им 2 по 2 е равномерно.Не мисля,че е удачно обаче другата зима да ги въртя.
    По добре да купя нови две и да ги сложа отзад,а сегашните задни да станат предни.Така или иначе се оказва,че никога няма да са четири еднакви,
    след по-продължителна употреба.
    Grand Cherokee WJ
    Dodge Caliber
    E 430 4-matic-T(S210)
    GLK

    Коментар


    • #47
      От: Въпрос за гуми

      Първоначално публикуван от viking Преглед на мнение
      При мен предните са нови 235/65/17 Good year eagle F1, а задните същия размер Good year wrangler, но са доста износени около 1~1,5 мм над ограничителя.
      Премерих големината на грайфера отпред 7 мм,а отзад 3,5мм.
      предполагам това изобщо не е добре???
      до какво води различието?

      Коментар


      • #48
        От: Въпрос за гуми

        Според мен няма значение, освен ако не се кара на постоянно включен блокаж.
        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

        Коментар


        • #49
          От: Въпрос за гуми

          И така след имината близо 1 година и 2 месеца някои да сподели кои гуми му се търкат повече предни или задни

          Коментар


          • #50
            От: Въпрос за гуми

            При мен предните, но с малкa разлика. WJ 2.7CRD

            Коментар


            • #51
              От: Въпрос за гуми

              Не знам при вас,но при мен се случи следното.Смених си гумите (зимни с летни) които са на една година и са на джанти и чудо.Колата почна да дърпа на дясно,сложих всички гуми отпред в дясно,с последната дърпа съвсем слабо.С зимните джипа спеше.Ходих проверих предницата всичко ок??????Някакви идеи?
              Лесно беше само вчера
              Jeep Cherokee - Liberty 3.7
              Fab Fours Legend
              Nissan Terrano II 2,4

              Коментар


              • #52
                От: Въпрос за гуми

                Напомпай ги

                Коментар


                • #53
                  От: Въпрос за гуми

                  Първоначално публикуван от ianevi2 Преглед на мнение
                  Не знам при вас,но при мен се случи следното.Смених си гумите (зимни с летни) които са на една година и са на джанти и чудо.Колата почна да дърпа на дясно,сложих всички гуми отпред в дясно,с последната дърпа съвсем слабо.С зимните джипа спеше.Ходих проверих предницата всичко ок??????Някакви идеи?

                  Освен проверка налягане,отиди да видят баланса.Доколкото разбирам са на джанти и си ги менкаш само.Докато са карани предишен сезон,може да си влязъл в дупка,да си изкривил гума,да е паднало желязо за баланса и т.н.
                  Grand Cherokee WJ
                  Dodge Caliber
                  E 430 4-matic-T(S210)
                  GLK

                  Коментар


                  • #54
                    От: Въпрос за гуми

                    Първоначално публикуван от ianevi2 Преглед на мнение
                    Не знам при вас,но при мен се случи следното.Смених си гумите (зимни с летни) които са на една година и са на джанти и чудо.Колата почна да дърпа на дясно,сложих всички гуми отпред в дясно,с последната дърпа съвсем слабо.С зимните джипа спеше.Ходих проверих предницата всичко ок??????Някакви идеи?
                    Ако налягането е ОК, твърде вероятно е да си попаднал на смотани гуми. Няма да си първият, за съжаление...

                    Досега ми се е случвало поне 3 пъти, последно - вчера, на малкият гъзовоз. Летни Фалкъни, купени нови преди година и един месец, свалени миналия октомври в отлично състояние, направо с джантите, съхраняват се правилно, но... вчера ги менках, щото реших, че вече няма да вали сняг и опа - колата тръгна забележимо вдясно. Днес, ако ми остане време, мисля да ги менкам и ако не помогне - връщам пак зимните, че точно за тая кола нещо вече не ми се дават пари...
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #55
                      От: Въпрос за гуми

                      Аве хайде стига сте разводнявали темата, пишете по същесто, а имено кои гуми се износват повече на гранд чероки WJ.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Въпрос за гуми

                        Предните!Щото предницата е по тежка!И се въртят на лево,на десно!
                        Същия признак както при камиона преди време и при буса сега!
                        Задните са много по малко натоварени!Естествено при нормална употреба на колата!
                        Ако решиш да........дрифтиш с таз кола,горното не вАжи!
                        Ай наздраве!
                        Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                        0888854582
                        Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                        Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X