Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Въпрос за гуми

    Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
    Поредната омазана тема. Тема от която можеш само да се объркаш, без да научиш нещо ново и вярно. Всеки си пише там някакво мнение, без изобщо да обръща внимание че темата е за WJ. ...
    Вече се замислям много сериозно дали да не почна да третирам неверните мнения като спам.
    Мен ако питаш нещата ще стават все по-зле ако не се вземат радикални мерки. Тези мерки, разбира се, могат да се вземат само от модератор.

    Коментар


    • #17
      До: Въпрос за гуми

      купАта расте главоломно, но по-лошото е, че иглата май е в друга купчина


      крайно време е да се прочистят стойностните теми и там да останат мненията, които ще вършат работа на тези, които искат да научат нещо вярно!!!
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #18
        До: Въпрос за гуми

        Иначе по темата, аз имам наблюдение, че повече износвам задните, може би защото повечето изминати километри бяха магистрално или знам ли.... Аз също съм с 247 и 2хLSD.

        Коментар


        • #19
          До: Въпрос за гуми

          Евала бре, Кинекс...както винаги изчерпателен и много полезен в отговорите.
          Благодаря и на Stuntman Mike за ясното и точно мнение.

          Коментар


          • #20
            От: Въпрос за гуми

            Пиша тук за да не се отваря нова тема. Въпроса ми е: Има ли сериозен проблем при разлика в грайфера на гумите предни 8мм задни 6мм един и същ модел /Ласа/ просто задните са по изтъркани при Гранд Чероки 2003г. И при този модел правилно ли съм поставил с по големия грайфер отпред

            Коментар


            • #21
              От: Въпрос за гуми

              Няма проблем, но им размени местата, сложи предните с по-големия грайфер отзад а с по-малкия отпред и карай така докато се изравнят грайферите и тогава почвай да ги разменяш предни с задни на 10000к.

              Коментар


              • #22
                От: Въпрос за гуми

                благодаря ти

                Коментар


                • #23
                  От: Въпрос за гуми

                  Интересно днес минах през трима гумари в Плевен да ги разменя, но и тримата казаха че по изтърканите трябва да са отзад защото отпред гумите се изтърквали повече

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въпрос за гуми

                    Защото тия и тримата знаят че всички коли са просто един Голф с малки вариации във формата а Голфът както е известно е с предно предаване...
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Въпрос за гуми

                      Първоначално публикуван от ivailo7406 Преглед на мнение
                      Интересно днес минах през трима гумари в Плевен да ги разменя, но и тримата казаха че по изтърканите трябва да са отзад защото отпред гумите се изтърквали повече
                      Щом са ти казали да караш така, караи така, пък после като почне да ти трака раздатката им я занеси да ти я напълнат с грес да има добро мазане.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Въпрос за гуми

                        В интерес на истината, когато си купих Гранда, беше обут с галоши, ама предните бяха два пъти по износени от задните. Едва ли някой се загрижил да запази тези нищо не струващи гуми, и да ги върти за равномерно износване. Та и аз взех да се съмнявам, кои ще се износят повече- предни или задни. След време ще разбера по новите гуми.
                        Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                        SSang Yong Kyron 2.0xdi
                        Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                        Коментар


                        • #27
                          От: Въпрос за гуми

                          благодаря ви утре ги сменям ще послушам вас

                          Коментар


                          • #28
                            От: Въпрос за гуми

                            Смених ги надявам се че това е правилния начин по износените отпред и по новите отзад

                            Коментар


                            • #29
                              От: Въпрос за гуми

                              Абе аз мойта като я взех преди три години /все още карам с гумите с които я взех BFG AT/,предните бяха малко по износени от задните.Износени само по външната част,не фрапантно.Така износват гуми товарните автомобили,при завой.Карах я при колегата "Регулатор",всичко е наред с предницата.Та сега съм турил предните тогавашни от зад.Абсолютно ме съмнява талянеца преди продажбата да е въртял гуми!Според мен от как ги е сложил,не ги е пипал.
                              Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                              0888854582
                              Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                              Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Въпрос за гуми

                                Направо ми разбихте познанията за автомобилите!
                                Тези джипки освен да вървят трябва и да спират. Може би Ви е ясно, че първо сработват предните спирачки и след това задните. При сложени нови 4 гуми и минати километри, първо ми се износиха предните гуми, като действително в краищата повече. В шофьорската си практика съм имал доста автомобили и 5 джипки и винаги се износват повече предните гуми. Колкото до проблем с разлатката може да се случи ако е огромна разликата и то при включване на блокажа, но и това е трудно. Ходя на лов с колега, който има Витара която е обута с три размера гуми и върви така вече две години. Така, че моето становище по твоя въпрос е: износените гуми отзад, а проблем с разлатката няма да имаш!
                                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X