Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Излишни чаркове в скоростната кутия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Излишни чаркове в скоростната кутия?

    Днес Жипа бе в бокса за смяна на всички чорби (масло на автоматична трансмисия, раздатка и диференциали) и някои други дребни ремонтчета - смяна на семеринги на диференциалите, на едно водно съединение и т.н.

    Когато свалиха картера на скоростната кутия, ми се обадиха, защото вътре имало две "пластини"









    Целия сервиз в БАлкон Стар се изреди да цъка и да се чуди кво е това. Накрая ми казаха, че не знаят какво е това и ми препоръчаха да свалят трансмисията и да я ревизират. Обаче това можело да стане най-рано след 2 седмици. Затова смениха филтъра, маслото и я затвориха.

    В същото време автомата си работи перфектно, превключва меко, кикдауна е идеален, абе никакви проблеми няма. Моя приятел, от когото купих колата, я е внесъл пролетта на миналата година и цялата година я е карал, теглил е ремарке с джет, над 6000 км е минал. Не е сменял нищо. Явно така си е дошла от Италия.

    Кво мислите по въпроса, да я вкарвам ли в Джемини?
    ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
    Volvo XC90 D5 Executive '12
    Volvo XC60 D5 Summum '11
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90

  • #2
    До: Излишни чаркове в скоростната кутия?

    Хм, не съм специалист......според мен това е ЕДНА пластина, счупена на две, опитай да напаснеш краищата.......

    Коментар


    • #3
      До: Излишни чаркове в скоростната кутия?

      На тия майстори да им дадеш по една "жопка" по задника и бързо завчас да ти събират кутията . Да заливат маслото при запален двигател и на N .Що то да не се "учат" на кутията ти .Тия "печатки" си имат определена функция.
      ZJ 5.2 / WJ 4.7

      Коментар


      • #4
        До: Излишни чаркове в скоростната кутия?

        тъкмо темата е за смяна на масло на скоростна кутия да попитам някакъв филтър има ли автомата и горе долу към колко литра побира скоростната кутия аз съм с Гранд Чероки 4.7 бензин автоматик 2000 година благодаря предварително
        PORSCHE CAYENNE 4.5 S 2005 год.
        0898742885 - Карлово

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X