Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прогонване на змии от дома

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прогонване на змии от дома

    благодаря за отговорите -разбрах че трябва да сложа по една глава чесан на места от кадето бих желал да не минават змии и да изкоса тревата не знам само през колко време да сменям чесана както и дали и би хрумнало на змияата да влезе през прозорците както и урбазона в какво количество трябва да си го биа при ухапване 105 килограма сам колко анпули да изсипя в спринцовката

  • #2
    До: Серум срещу ухапване от змии?

    Ами мисля си, че е задължително по този въпрос да се консултираш с личният си лекар.
    Всеки един медицински съвет, получен във форум, трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да го провериш при лекар

    Коментар


    • #3
      До: Серум срещу ухапване от змии?

      ако си варвиш спокоино в гората и видиш змиа която стои примерно на патеката и се е изправила точно срешту теб-ако имаш газов пистолет и пукнеш по нея дали ште и подеиства газта??питам заштото това лято имах такав случаи беше следобед на три метра от мен видях една танка змиа може би колкото човежки палец или малко по дебела беше на цвят тамнокафяава изплезила си бе езика и гледаше от една обрасла поляана право в мен аз си варвех по патеката-затова ви задавам и вапросат си -ми ако беше на патеката и как се беше изправила срешту мен изплезена-едно кафе ли да е почерпа??

      Коментар


      • #4
        До: Серум срещу ухапване от змии?

        Първоначално публикуван от jorji_bg Преглед на мнение
        благодаря за отговорите -разбрах че трябва да сложа по една глава чесан на места от кадето бих желал да не минават змии и да изкоса тревата не знам само през колко време да сменям чесана както и дали и би хрумнало на змияата да влезе през прозорците както и урбазона в какво количество трябва да си го биа при ухапване 105 килограма сам колко анпули да изсипя в спринцовката
        Чесън слагай колкото искаш. Не зная за змиите, но със сигурност ще прогониш жените. Не че има голяма разлика. Не вярвам на някоя змия да и хрумне да влиза през прозорците за да те яде. Освен ако не бивакуваш по Амазонка и те намери много гладна анаконда. Урбазон не ти трябва, освен ако не си сигурно алергичен. В повечето медицински справочници пепелянката не се и описва като отровна. Споменава се само усойницата като слабо отровна, причиняваща локални реакции /на мястото на ухапването/ и възможни, рядко срещани общи реакции при алергични хора. Най-тежко пострадалата пациентка, която съм виждал след ухапване от змия беше в анафилактичен шок, следствие от направен противозмийски серум от нервняк личен лекар.
        Поздрави и не се шашкай.

        Коментар


        • #5
          До: Серум срещу ухапване от змии?

          Първоначално публикуван от jorji_bg Преглед на мнение
          благодаря за отговорите -разбрах че трябва да сложа по една глава чесан на места от кадето бих желал да не минават змии и да изкоса тревата не знам само през колко време да сменям чесана както и дали и би хрумнало на змияата да влезе през прозорците както и урбазона в какво количество трябва да си го биа при ухапване 105 килограма сам колко анпули да изсипя в спринцовката
          Абе човече 105 кила муж какво се плашиш не знам ?Тебе да те умори трябва да те ухапе кралска кобратакива у България нема от наще змии най много да получиш сърбежи.Поздрави и се не бой
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • #6
            До: Прогонване на змии от дома

            stariyat-аз чак толкова не се плаша вапреки че малко ме е страх но проблема е че там идвам с една лубовница която е 49 кг -и ванка пред караваната излиза та на скарата на газ ми пече паржолки та за нея ме е по страх повече-иначе ако човек не е алергичен -при ухапване ште бадели добре да си прасне един урбазон?

            Коментар


            • #7
              До: Прогонване на змии от дома

              Първоначално публикуван от jorji_bg Преглед на мнение
              ......... ако човек не е алергичен -при ухапване ште бадели добре да си прасне един урбазон?
              Ненужно.

              Коментар


              • #8
                До: Прогонване на змии от дома

                а как да разбера дали сам алергичен кам змииските охапваниа или отровата им?

                Коментар


                • #9
                  До: Прогонване на змии от дома

                  Братко,вържи си под прозореца един таралеж и спи спокойно.Няма по голям мор за всяка змия и гущер от ежко-бежко.Само да го надуши отдалеко и прави обратен с ръчната.Може да те напуши смях като си представиш,ама е ....спокойствие

                  Коментар


                  • #10
                    До: Прогонване на змии от дома

                    през ношта когато спа в караваната са ми отворени 6 прозореца пуснал сам штори за комари и на шесте ама са слабички отван малко дасе понапанат се огават и отваряат-та вапроса ми е на всеки прозорец трабва да слагам варзан да виси по един таралеж така ли излиза-откаде да сиги купа тези таралежи как се гледат?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Прогонване на змии от дома

                      Не на всеки - ще вържеш един таралеж на дълъг синджир, като куче - важното е синджира да е достатъчно дълъг - поне колкото разстоянието от мястото на връзване до най-далечния прозорец.
                      "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                      Коментар


                      • #12
                        До: Прогонване на змии от дома

                        Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                        Не на всеки - ще вържеш един таралеж на дълъг синджир, като куче - важното е синджира да е достатъчно дълъг - поне колкото разстоянието от мястото на връзване до най-далечния прозорец.
                        Най-важното е синджира да е здрав, за да не го прегризе таралежа... Тия гадинки имат доста остри зъбки....Сега да не си помислиш, че хората тук те бъзикат ? Това са просто умни отговори на умни въпроси. А иначе който го е страх от мечки, не ходи в гората. Каквото е писано да се случи, то се случва. И.....успех със змиите.
                        ПП. Съжалявам за спама.....просто не се сдържах.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Прогонване на змии от дома

                          После остава да свикнеш с разходките нощно време на таралежа, и да не се стряскаш, като чуеш тежки стъпки навън.
                          Вярата в конспирации е опростяване, което ни помага да обясняваме всичко.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Прогонване на змии от дома

                            ....и дрънченето на веригата. Храни го редовно за да не освирепее от глад че може и да те нападне. Таралежите се хранят със змии, тъй че ще трябва да ловиш малки/по-крехки са/ и да му ги даваш. А, и да не забравя - трябва от време навреме да му думкаш на тенекия, за да играе. Това е жизнено необходимо за правилното развитие на всеки един таралеж!
                            А ако отхвърлиш варианта с таралежите, предлагам ти да се обградиш с рапицова мрежа на височина човешки бой и наклонена навън. Така змиите решили да те атакуват няма да могат да се изкатерят и ще падат. Отвън разбира се. Отгоре няма нужда да се покрива защото у нас все още не се въдят Фъркати змии. Да не забравиш да поставиш вишки с мощни прожектори осветяващи цялата околност! И яка сирена.
                            Друг вариант е да си вземеш една кралска кобра - всеизвестен факт е, че те се хранят със змии. Така нито една няма да припари до караваната. Ти също.
                            Или пък си вземи една мангуста. И тя яде змии. Ще станете като във филма "Рики-тики-тави". Баси кефа. Изобщо варианти много остава само да си избереш...
                            Последно редактирано от Тихомир; 25-01-09, 13:59.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Прогонване на змии от дома

                              Ей,ама зевзеци...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X