Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Air Jack - какво знаем за него?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Air Jack - какво знаем за него?

    Попаднах на ето този материал:
    http://www.youtube.com/watch?v=FfthZ...eature=related
    и доста се впечатлих и реших да попитам знае ли някой що за "чудо" е това, има ли го нейде у нас и колко пари ще да е?! И дали няма да се отразява зле на двигателя когато се използва...

  • #2
    До: Air Jack - какво знаем за него?

    Няколко теми имаше за това менте. Не става. Освен за ракетните МАЗове, ама те нямат ауспуси отдолу и не ходят много по камънака)
    Какво да му стане на двигателя? Най-много да угасне, ако това се окаже чак пък толкова здраво.
    Пари за нищо.

    Коментар


    • #3
      До: Air Jack - какво знаем за него?

      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
      Няколко теми имаше за това менте. Не става ...
      Я сподели личен практически опит!
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        До: Air Jack - какво знаем за него?

        Аз внесох няколко бройки.

        Накратко,
        не са приложими за нашите цели, идеални са за пясък или сняг.
        Лесно се пукат и са опасни като стане това.

        Коментар


        • #5
          До: Air Jack - какво знаем за него?

          Практически опит в късането на презервативи ли? По нашите земи не е много прието да се разказват такива истории ...
          Виждал съм как се пука нормална десантна лодка, настъпена с едно колело от нормален празен Джуган. Ако това е по-здраво от нея, значи е още по-менте, понеже вече е неизползваемо заради собственото си тегло.

          Коментар


          • #6
            До: Air Jack - какво знаем за него?

            за това с лесното пукане не съм съвсем съгласен
            имам такова чудо и може да го изтестваме при желание
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              До: Air Jack - какво знаем за него?

              Може. Ама и аз и без да ставам от стола знам че найлоновите, ПВЦ и прочее шушлякови кесии и плажни дюшеци се пукат от остри камъни. И гумените, и брезентовите също.

              Коментар


              • #8
                До: Air Jack - какво знаем за него?

                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                Може. Ама и аз и без да ставам от стола знам че найлоновите, ПВЦ и прочее шушлякови кесии и плажни дюшеци се пукат от остри камъни. И гумените, и брезентовите също.
                за това никой не спори
                също така горят
                всяко нещо си има слабите страни
                има едни кечета за подлагане
                вършат работа
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  До: Air Jack - какво знаем за него?

                  Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                  Може. Ама и аз и без да ставам от стола знам че найлоновите, ПВЦ и прочее шушлякови кесии и плажни дюшеци се пукат от остри камъни. И гумените, и брезентовите също.
                  Ами стани от стола и ела в реалния свят.Това за което става дума, не е идеалния крик, но в много случаи, дори го превъзхожда. Ама мъни!! Ами мъни. Без мъни не стават хубавите неща(с малки изключения).
                  П.С. Те и чисто новите гуми се пукат, ако ги наръгаш на пирон. А са с десетина милиметра протектор.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Air Jack - какво знаем за него?

                    Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                    ... Лесно се пукат и са опасни като стане това.
                    Австралийските вървят комплект с 2 предпазни постелки.
                    А, ако се спука, докато колата е вдигната на него, сигурно може да е опасно. Също както ако хай-лифтът се изплесне настрани ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Air Jack - какво знаем за него?

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      имам такова чудо и може да го изтестваме при желание
                      Така май е най-добре. Не съм и виждал такъв на живо, но като му гледам размерите на картинка, относителното натоварване ще е малко и може и да не се плаши толкова от камъни?!?
                      А риск винаги ще има.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Air Jack - какво знаем за него?

                        А има ли къде да се види "на живо" и откъде в БГ може да се купи, каква му е цената?
                        Защото макар и доста различните мнения досега, има места и случаи, при които ще върши по-добра работа, и най-важното по-лесно ще я свърши, от класическия крик(пък бил той и HI-LIFT). Не мислите ли?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Air Jack - какво знаем за него?

                          Първоначално публикуван от cicovesko Преглед на мнение
                          А има ли къде да се види "на живо" и откъде в БГ може да се купи, каква му е цената?
                          Защото макар и доста различните мнения досега, има места и случаи, при които ще върши по-добра работа, и най-важното по-лесно ще я свърши, от класическия крик(пък бил той и HI-LIFT). Не мислите ли?
                          е аз вече предложих да се тества

                          цената може и да не ти хареса обаче
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            До: Air Jack - какво знаем за него?

                            Не, не мисля че още 20 кила кален буклук в колата улеснява живота.
                            От такова нещо има смисъл само в блатата. Потеже само там носещата способност на грунта е толкова мизерна, че да иска толкова голяма опорна площ. Само там дърветата се толкова слаби, че да не стават лесно за опори. И само там ходят мазове - стоножки, които наистина не можеш да вдигнеш и с написан на латиница крик. Но пък ауспусите им не минават под цялото дъно, ами излизат през кумини право на покрива.
                            А еволюцията на сините габарити до жълти възглавници е друг въпрос.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Air Jack - какво знаем за него?

                              Първоначално публикуван от cicovesko Преглед на мнение
                              ... Защото макар и доста различните мнения досега, има места и случаи, при които ще върши по-добра работа, и най-важното по-лесно ще я свърши, от класическия крик(пък бил той и HI-LIFT). Не мислите ли?
                              Абсолютно съм сигурен, че в някои случаи това нещо ще е по-добър вариант от хай-лифта. На първо четене си спомням за един случай, в който трябваше на един баир да сменим спукана гума на Тойота, която не беше подготвена за вдигане с хай-лифт. При това не трябваше да й нанесем много щети.
                              В резултат на липсата на надеждни места за повдигане с джека, поне на 2-3 пъти колата падаше заедно с крика, при което успяхме да счупим и пластмасовата основа.
                              В тази конкретна ситуация exhaust jack-ът би бил по-подходящ.


                              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                              ... От такова нещо има смисъл само в блатата ...
                              Пък ония задръстени австралийци го използват и на пясък. Ама те какво ли разбират от офроуд ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X