Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паджеро = Шогун ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Паджеро = Шогун ?

    Колеги, моля за малко повече инфо около верността на горното тъждество

    Каква е разликата между Паджеро и Шогун?

    Козметична, специално производство за Острова или някаква друга завръзка?

    Моторът 2.8 еднакъв ли е за двете имена ( естествено става дума за дизел)

    Какво означава означението GLS - вероятно е степен на натъпканост с екстри, но какви са те?

    а GLX?

    има ли вариант с по-ниско ниво на оборудване?

    а с по-високо?

    и съществува ли Шогун с ниво на оборудване Ексийд?

    и ако да, как се казва той?

    Може ли да се търси Шогун със супер селект, или няма такова животно?

    наличието на пиктограма на арматурното табло за блокиран междинен диференциал достатъчен критерий ли е за наличието му дефакто?

    и защо има такава осезателна разлика в цените им - в смисъл Шогун е доста по-евтин от Паджеро?


    Предварително благодаря за компетентните отговори
    Последно редактирано от Veni1; 23-01-09, 11:16.

  • #2
    До: Паджеро = Шогун ?

    Винаги съм мислил, че Шогун/Паджеро/Монтеро са търговски марки за Азия/Европа/Америка.
    Моето е GLS и super select, но най-сигурно е да се гледа малкото лостче.
    Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор и попадаш на по-пиян тракторист

    Коментар


    • #3
      До: Паджеро = Шогун ?

      Първоначално публикуван от Christo Преглед на мнение
      Винаги съм мислил, че Шогун/Паджеро/Монтеро са търговски марки за Азия/Европа/Америка.
      Моето е GLS и super select, но най-сигурно е да се гледа малкото лостче.
      Абсолютно правилно! Разликата е само в имената.

      Коментар


      • #4
        До: Паджеро = Шогун ?

        В Европа изключение прави Испания и като цяло Паджеро не се ползва като име в испано-говорящи страни

        Коментар


        • #5
          До: Паджеро = Шогун ?

          Първоначално публикуван от Christo Преглед на мнение
          Винаги съм мислил, че Шогун/Паджеро/Монтеро са търговски марки за Азия/Европа/Америка.
          Моето е GLS и super select, но най-сигурно е да се гледа малкото лостче.
          за малкото лостче е ясно, ама като не се вижда по снимките ?
          Може ли да изброиш в какква комплектация е, за да сравнявам с опонента GLX?
          термина Super Select не се котира в търсачките на сайтовете, в които ровичкам


          Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
          Абсолютно правилно! Разликата е само в имената.
          и в цените

          Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
          В Европа изключение прави Испания и като цяло Паджеро не се ползва като име в испано-говорящи страни
          това е единствената дума в испанофилологическата ми подготовка, дето знам

          Коментар


          • #6
            До: Паджеро = Шогун ?

            Както са ти казали колегите, разлика същественна няма, по скоро козметична и в комплектацията. Шогун Ексиид няма, най-добрата комплектация е GLS. Другите наименования при комплектацията на Шогуна са Field Master, GLX, GL . Шогуна е по-постен ако мога така да се изразя откъм екстри сравнение с японското изпълнение на Паджеро. Всички дълги бази са super select,easy select са много рядко някои къси бази. Междинен блокиращ се диф имат всички Паджера и Шогуни 2, не съм чувал за такова изпълнение без междинен блокиращ диф, има версии за Филипините 4х2.. Версията GLS e с RD Lock. Разлика в цените има, макар и според мен тя да е съвсем малка, поради нивата на оборудване, а и това че японските са без ръжда и по-запазени.

            Коментар


            • #7
              До: Паджеро = Шогун ?

              Първоначално публикуван от biogaz Преглед на мнение
              Както са ти казали колегите, разлика същественна няма, по скоро козметична и в комплектацията. Шогун Ексиид няма, най-добрата комплектация е GLS. Другите наименования при комплектацията на Шогуна са Field Master, GLX, GL . Шогуна е по-постен ако мога така да се изразя откъм екстри сравнение с японското изпълнение на Паджеро. Всички дълги бази са super select,easy select са много рядко някои къси бази. Междинен блокиращ се диф имат всички Паджера и Шогуни 2, не съм чувал за такова изпълнение без междинен блокиращ диф, има версии за Филипините 4х2.. Версията GLS e с RD Lock. Разлика в цените има, макар и според мен тя да е съвсем малка, поради нивата на оборудване, а и това че японските са без ръжда и по-запазени.

              Перфектна лекция на тема Шогун.

              Благодаря!

              Междинен блокиращ се диф имат всички Паджера и Шогуни 2, не съм чувал за такова изпълнение без междинен блокиращ диф
              е това не означава ли СуперСелект?

              Коментар


              • #8
                До: Паджеро = Шогун ?

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                Перфектна лекция на тема Шогун.

                Благодаря!



                е това не означава ли СуперСелект?
                Да. Но мисля че не всички са със Супер Селект
                0887632135-Краси

                Коментар


                • #9
                  До: Паджеро = Шогун ?

                  Доколкото знам има и 2.8 без турбо, с парт-тайм раздатка...
                  Общо взето надали има GLS или GLX комплектация без super select, но много са без климатик. При GL-ите е по-вероятно да се попадне на парт-тайм. Английксите са тъпкани с много повече екстри - подгрев на седалки, круз контрол, нивореглаж, и т.н., а и имат един много готин цвят - слонова кост...който не съм намирал досега с английски волан.
                  Хубаво е да се говори директно с продавача все пак.
                  Аз от три месеца търся хубаво лявоволанесто такова и от време на време излизат. Надявам се в Събота да мога и аз да се похваля.

                  Тези горните изводи са в следствие от дългото търсене...не претендирам за 100% достоверност.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Паджеро = Шогун ?

                    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                    Перфектна лекция на тема Шогун.

                    Благодаря!



                    е това не означава ли СуперСелект?
                    а да видим дали няма има и то доста шогуна с изпълнение exceed пример http://search.autotrader.co.uk/es-uk...icleRegLetter=

                    Коментар


                    • #11
                      До: Паджеро = Шогун ?

                      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение

                      Какво означава означението GLS - вероятно е степен на натъпканост с екстри, но какви са те?

                      а GLX?
                      Не съм се напъвал да запомням разликите, но ето тук бях намерил малко инфо.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Паджеро = Шогун ?

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        за малкото лостче е ясно, ама като не се вижда по снимките ?
                        Може ли да изброиш в какква комплектация е, за да сравнявам с опонента GLX?
                        Накратко, къса база, 2,5 дизел, турбина, интерколер, климатик, ел. пакет, блокаж среден и заден диференциял, задния с вакуум, амортисьори на предните седалки като на ТИР с някакво регулиране, супер селекта всички го разбираме - положение на трансмисията - включено и предно при разблокирани диференцияли, три състояния на твърдост на амортисьрите. Като че ли това е основното.
                        Има някакво подобие на блокаж на предния диференциял но и на мене не ми е ясно дали това не е изключване предаването към полуоските по късно ще кача снимка.
                        Като влязах току що в джипа видях и се сетих ABS, airbag за водача, уреди показващи атмосферно налягана, надморска височина, наклони ( инклиномер), компас.
                        Ако ми позволите "нема прозорец към небето, има летни джанти, кастофона не свири Азис"
                        На сериозно, това не предния диференциял е около 35 см, предполагам прът, в гофрирана защита, задвижван от мембрана с вакуум. Гледам че Паджеровод е в темата, ако може да ми светне какво е.
                        Последно редактирано от Christo; 23-01-09, 18:42.
                        Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор и попадаш на по-пиян тракторист

                        Коментар


                        • #13
                          До: Паджеро = Шогун ?

                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          Не съм се напъвал да запомням разликите, но ето тук бях намерил малко инфо.

                          Много съжалявам, че те отрудих с нещо , което би трябвало да съм прочел

                          надявам се скоро да втечня извиненията си на място

                          благодаря ти!

                          Първоначално публикуван от Christo Преглед на мнение
                          Накратко, къса база, 2,5 дизел, турбина, интерколер, климатик, ел. пакет, блокаж среден и заден диференциял, задния с вакуум, амортисьори на предните седалки като на ТИР с някакво регулиране, супер селекта всички го разбираме - положение на трансмисията - включено и предно при разблокирани диференцияли, три състояния на твърдост на амортисьрите. Като че ли това е основното.
                          Има някакво подобие на блокаж на предния диференциял но и на мене не ми е ясно дали това не е изключване предаването към полуоските по късно ще кача снимка.
                          Като влязах току що в джипа видях и се сетих ABS, airbag за водача, уреди показващи атмосферно налягана, надморска височина, наклони ( инклиномер), компас.
                          Ако ми позволите "нема прозорец към небето, има летни джанти, кастофона не свири Азис"
                          На сериозно, това не предния диференциял е около 35 см, предполагам прът, в гофрирана защита, задвижван от мембрана с вакуум. Гледам че Паджеровод е в темата, ако може да ми светне какво е.
                          хм, чувствам се като нож върху масат....

                          благодаря за информацията...

                          скоро, много скоро ...
                          мълча си де

                          Коментар


                          • #14
                            До: Паджеро = Шогун ?

                            Предполагам,че е устройството за изключване на предния диф при каране на задно.До колкото знам Паджерото има централен и заден блокаж на дифовете.На предния няма(сериино разбира се).
                            Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                            Коментар


                            • #15
                              До: Паджеро = Шогун ?

                              Първоначално публикуван от nikman Преглед на мнение
                              Предполагам,че е устройството за изключване на предния диф при каране на задно.До колкото знам Паджерото има централен и заден блокаж на дифовете.На предния няма(сериино разбира се).
                              Най-вероятно, не съм се заглеждал в други... и в темата на колегата се замислих, а пък и винаги нещо може да се научи от тук.
                              Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор и попадаш на по-пиян тракторист

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X