Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Багажник за ОФА - КБ.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Багажник за ОФА - КБ.

    Много ми се иска да мога да я прибирам в гаража но миналия уйкенд се заработихме с един колега също с фронтера и си спретнахме едни багажници,качихме резервните гуми на таваните и сега не ще да влиза в гаража.Много сме горди с творението си само остава да си намерим 4-броя халогени (на прилични цени разбира се).А сега малко снимки от процеса на работа и крайния резултат.Ако някои проявявя интерес ще пиша какви материали сме използвали и колко излиза такъв багажник.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от for_ex; 22-01-09, 21:27.
    [B][I][U]Ако някои се опита да те засенчи остави го да слънчаса[/U][/I][/B]

  • #2
    До: Багажник за ОФА.

    Браво супер е станало.
    Качи още снимки по-отблизо на захватите и на предната част на багажника.
    Искам само да предскажа, че при първата среща на вантата с по-дебел клон булбара ще подаде и ще имаш сгънат калник.
    Ако искаш мога да ти покажа моя как се е сгънал. И поради тази причина вече съм без булбар, който единственото което върши е да плаши голфаджийчета. Ако ще ходиш в гората ти предлагам веднага да го махнеш, че фронтерата ти е бая лъскава да не стане на войнишко канче. За в гората се използват едни други булбари, различни от оригиналния
    no signature no problems

    Коментар


    • #3
      До: Багажник за ОФА.

      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
      Браво супер е станало.
      Качи още снимки по-отблизо на захватите и на предната част на багажника.
      Искам само да предскажа, че при първата среща на вантата с по-дебел клон булбара ще подаде и ще имаш сгънат калник.
      Ако искаш мога да ти покажа моя как се е сгънал. И поради тази причина вече съм без булбар, който единственото което върши е да плаши голфаджийчета. Ако ще ходиш в гората ти предлагам веднага да го махнеш, че фронтерата ти е бая лъскава да не стане на войнишко канче. За в гората се използват едни други булбари, различни от оригиналния
      Колега не съм съгласен!! Моя претърпя доста срещи с дървета едно от които беше с диаметър около 40-50 см и ако го нямаше щеше да се наложи покупка на фар, решетка и незнам още какво отделно има и няколко срещи с огради, знаци и преграждения на пътя. Съгласен съм с теб само за това, че страничните закръгления около калниците не са укрепени добре и наистина мачкат калниците, но това може да се преработи като се сложат планки към бронята. Моето мнение е че все пак си върши работата, а и това че се плашат гоуфаджийчетата пак не е никак малко, дори само за това не бих го свалил
      А иначе поздравления на колегата за багажника изглежда супер
      Рак, мерак и простак не се лекуват!!!

      Коментар


      • #4
        До: Багажник за ОФА - КБ.

        Багажника изглежда супер, но няма ли да надраска тавана в предната част?Малко слаби ми се виждат планките с които е захванат към тавана,но може и да греша(дано да греша).
        Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

        Коментар


        • #5
          До: Багажник за ОФА.

          Първоначално публикуван от rosssko Преглед на мнение
          Колега не съм съгласен!! Моя претърпя доста срещи с дървета едно от които беше с диаметър около 40-50 см и ако го нямаше щеше да се наложи покупка на фар, решетка и незнам още какво отделно има и няколко срещи с огради, знаци и преграждения на пътя. Съгласен съм с теб само за това, че страничните закръгления около калниците не са укрепени добре и наистина мачкат калниците, но това може да се преработи като се сложат планки към бронята. Моето мнение е че все пак си върши работата, а и това че се плашат гоуфаджийчетата пак не е никак малко, дори само за това не бих го свалил
          А иначе поздравления на колегата за багажника изглежда супер
          Значи леки са били срещите. Моя се предаде много бързо. С 2 думи не става в тази конфигурация булбара. 2 пъти го напънах с Jack-a и се сгъна на осморка. Едно дърво така го удари, че и 2-та калника станаха на нищо, отделно на това куките за теглене се късат като вестник. Ако ще се ползва оригиналния булбар иска яко преправяне и укрепване. Но да не разводняваме темата за хубавия багажник.
          no signature no problems

          Коментар


          • #6
            До: Багажник за ОФА - КБ.

            Първоначално публикуван от drjanton Преглед на мнение
            ...
            но няма ли да надраска тавана в предната част...
            Може и някакъв багаж да го надраска. И клоните извън пътя ще го надраскат. Ама какво от това. Нали е джип в крайна сметка.
            Поздрави!

            Коментар


            • #7
              До: Багажник за ОФА - КБ.

              Багажника е перфектен. И аз имам едни идеи за булбар, броня и багажник, стига да намеря къде във Варна могат да огъват тръби. Засега се чудя за рамера на тръбите.....70/4 много ли е

              Коментар


              • #8
                До: Багажник за ОФА - КБ.

                Първоначално публикуван от bodo Преглед на мнение
                Багажника е перфектен. И аз имам едни идеи за булбар, броня и багажник, стига да намеря къде във Варна могат да огъват тръби. Засега се чудя за рамера на тръбите.....70/4 много ли е
                70x4 е много и е тежко. Ако правиш само защита на радиатора - 60x2. Ако правиш и защита на фаровете, комбинираш с 40x2. За багажника нещо около 25x2. Тръбите за защита на праговете - 60x2.

                Коментар


                • #9
                  До: Багажник за ОФА - КБ.

                  Първоначално публикуван от bodo Преглед на мнение
                  Багажника е перфектен. И аз имам едни идеи за булбар, броня и багажник, стига да намеря къде във Варна могат да огъват тръби. Засега се чудя за рамера на тръбите.....70/4 много ли е
                  Ние използвахме тръба 48х2 нямаме огъване на тръбите.За извивките си купихме колена на 90 гадуса(3лв.бройката-общо за нашия модел ни трябваха 10бр.)(ако някои се интересува ще прескоча до магазина да ги снимам),тръбата е общо 7метра по 4.80лв.метъра(черна шевна тръба).Между тавана и тръбата отпред има около 4см.така че няма опасност от надраскване а планките които държат багажника към прелките са от 4-ка ламарина огънати на абканта.Наистина най слабото място са въженцата(извинете за израза незнам как им се казва).По принцип трябва да са захванати на калниците но ми беше жал да ги пробия.В гората ще се внимава много с клоните не само заради калниците а и заради халогените които още не съм намерил(всъщтнос намерих едни Хела18см. но им искат по 84лв. за бройка Х4=направо ме е страх да сметна крайната цена)
                  [B][I][U]Ако някои се опита да те засенчи остави го да слънчаса[/U][/I][/B]

                  Коментар


                  • #10
                    До: Багажник за ОФА - КБ.

                    Първоначално публикуван от for_ex Преглед на мнение
                    Ние използвахме тръба 48х2 нямаме огъване на тръбите.За извивките си купихме колена на 90 гадуса(3лв.бройката-общо за нашия модел ни трябваха 10бр.)(ако някои се интересува ще прескоча до магазина да ги снимам),тръбата е общо 7метра по 4.80лв.метъра(черна шевна тръба).Между тавана и тръбата отпред има около 4см.така че няма опасност от надраскване а планките които държат багажника към прелките са от 4-ка ламарина огънати на абканта.Наистина най слабото място са въженцата(извинете за израза незнам как им се казва).По принцип трябва да са захванати на калниците но ми беше жал да ги пробия.В гората ще се внимава много с клоните не само заради калниците а и заради халогените които още не съм намерил(всъщтнос намерих едни Хела18см. но им искат по 84лв. за бройка Х4=направо ме е страх да сметна крайната цена)
                    За Хела цената е добра, за сравнение във Варна има едни китайски, но се водят Офриуд халогенки с метален корпус, на скромната цена от 98 лв.....тея хора парите ги нямат за нищо май.
                    За булбара ми трябва огъната труба, няма да стане с колена, ясно е, че ще комбинирам различни тръби но ми се искаше основната тръба на булбара да е корава.....Може да пробвам 60/3 или 3,5

                    Коментар


                    • #11
                      До: Багажник за ОФА - КБ.

                      Супер е!Наистина се е получило!А халогените защо трябва да са "Хелла" и да скъпи?
                      Моите бяха "WESEM" - Полски...невероятни халогени на сравнително ниска цена.
                      Ето!
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #12
                        До: Багажник за ОФА - КБ.

                        Ето това са халогените!
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #13
                          До: Багажник за ОФА - КБ.

                          Представях си ги 18см. кръгли но и правоъгълните стоят страхотно.Утре ще се разтърся за цени.
                          [B][I][U]Ако някои се опита да те засенчи остави го да слънчаса[/U][/I][/B]

                          Коментар


                          • #14
                            До: Багажник за ОФА - КБ.

                            А може ли да сложиш(ако имаш)една снимчица на Фронтерата отстрани че ще махам май и аз предната броня и ролбара така стои доста добре
                            [B][I][U]Ако някои се опита да те засенчи остави го да слънчаса[/U][/I][/B]

                            Коментар


                            • #15
                              До: Багажник за ОФА - КБ.

                              Първоначално публикуван от for_ex Преглед на мнение
                              Представях си ги 18см. кръгли но и правоъгълните стоят страхотно.Утре ще се разтърся за цени.
                              Не знам от къде си. Ако си близо до Варна има един магазин на Железкова срещу ОМВ....Гарвана или нещо такова. Там има доста голям избор. А и на пазарчето на Гюрлата бившия магазин Мототехника.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X