Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Range Rover 2.5 td гасне при превключване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: range rover 2.5 td гасне при превключване

    Ето го Зилчето !!!
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #17
      До: range rover 2.5 td гасне при превключване

      Здравейте отново ! Чудя се защо никой досега не се сети ,че може да е от катализатора?!!! Вчера при преход от 400 км ми направи следния проблем-загуби мощност ,не може да се изфорсира и не върви повече от 110 км !!!!! Ауспуха се напълни с нагар ! Мисля следното и което предполагам е логично-запушен катализатор !. Днес след престой около 12 часа джипката заработи нормално -изхвърли много сажди но предполагам че като повърви пак повечко ще стане същото, а и гаснеше когато е загрял!!! Същия проблем имаше мой приятел с Rover-лек автомобил !
      Утре е вкарвам в бокса за смяна на катализатор и после надявам се да пиша усмихнат !!!

      Коментар


      • #18
        До: range rover 2.5 td гасне при превключване

        He-не е катализатора !!! Чист е ! Продължавам с горивната система !

        Коментар


        • #19
          До: range rover 2.5 td гасне при превключване

          Колега, твоя проблем е голям истината е една купуваш си нова плочка за помпата и си ОК поне за това се сещам, значи като превключваш ти или просто самата кутия като сменя, ако говориш че при сменяне от паркинг да директна или задна и гасне то тогава съм прав нова плочка около 1000 лв

          Коментар


          • #20
            До: range rover 2.5 td гасне при превключване

            Първоначално публикуван от Явор Георгиев Преглед на мнение
            то тогава съм прав нова плочка около 1000 лв
            Ще обясниш ли на нас простосмъртните що е то "плочка". Пък ако пишеш с главни и малки букви и слагаш препинателните знаци, ще ми е още по-лесно
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #21
              До: range rover 2.5 td гасне при превключване

              Обяснявам: Плочката на ГНП е електрониката на самата помпа.



              Това представлява една графитена платка по пистите на която се движат едни метални(медни, алуминиеви или бронзови или незнам какви) крачета и това е постоянно в нафта. Пистите на графитената плочка се износва от крачетата които се движат по пистите на празен ход на мотора. От вибрациите на мотора тези крачета потреперват и в слвдствие на много добра нафта и продължителна работа на мотора пистите се износват. Първия признак се усеща при автоматика, при смяна на скоростите от (P-D,P-R,R-D,D-R или от P-към друга скорост) започват да падат оборотите много или гасне.А като се прекъсне някоя от пистите на оборотите на празен ход от време на време започва да прекъсва и след секунди да се оправя.

              Коментар


              • #22
                До: range rover 2.5 td гасне при превключване

                Благодаря колега Георгиев, това е доста полезна информация за хората, които караме автоватик.
                Аз когато го взех моя, знаех много малко неща за автоматика....
                а и имах сходен проблем с падане на обороти и аха-аха да загасне
                и се оправя. Но след посещение в Супер дизел всичко беше ок
                и съм забравил, че така се слуваше при смяната на предавките ръчно.
                Много добре обяснено
                "Bis dat qui cito dat"

                Коментар


                • #23
                  До: range rover 2.5 td гасне при превключване

                  Благодаря за информацията колеги . Като го изкарам от бокса ще пиша и ако продължава пак така май ще се минава на плочка ! 1000,хиляда -колкото повече толкова по зле за джоба !!!
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 26-02-09, 09:33.

                  Коментар


                  • #24
                    До: range rover 2.5 td гасне при превключване

                    Така !!! Помпата на резервоара е нова и всичко е шест ....! В четвъртък ще минавам на вариант плочка от моята Хонда 2.tdi пък да видим ще му видя ли края . Заинати се зилчето ама ще го оправя аз него .Събота -неделя ще пиша каква сме е свършили заедно с вас .Аиде дано е плочката че искам да го изкарвам от бокса-липсва ми вече...........

                    Коментар


                    • #25
                      До: range rover 2.5 td гасне при превключване

                      Колеги,в настроение съм да черпя по бира !!! Проблема се казва разсеяност на майстора! Миналата година като докарахме Ranga от Германия първата ни работа беше да го обслужим -масла ,филтри и другите неща за които съм писал по-горе.Досега не съм минал повече от 10 хиляди километра с него.Утре щях да пробвам с плочката !!!
                      Преди дни смених горивния филтър.Днес реших за всеки случай да погледна въздушния как е???Какво беше учудването ми като го видях-сменен ли-да ама не-Катран.Изобщо не е бил сменян а аз си мисля че съм с НОВ.Покарах малко без филтър-няма гаснене при смяна отP на D и от D на R и т.н Ranga полудя-върви като луд-мощност,абе нямам думи!!! Утре сутринта му слагам един хубав филтър и още един в багажника и газ!

                      Казвайте оттук нататък къде ще правим преходи-АЗ УТРЕ СЪМ ГОТОВ!!!

                      п.п.Нека сложа филтъра и след това ще помоля да се заключи темата.

                      Коментар


                      • #26
                        До: range rover 2.5 td гасне при превключване

                        Май стигнах до смяна на плочката но по нататък ще стане....... След смяна на филтъра Рейнджа гасне много по рядко но все пак гасне и това ме дразни . Порових се във форума на BMW и мисля че със смяната на плочка на ГНП всичко ще си дойде на мястото. Мисля да си взема цяла помпа втора употреба от Германия -май ще ми излезне по евтино! Мислех за памучен въздушен филтър но дори и да не гасне с него след време пак ще стигна до плочката а мисля да си карам звяра още доста километри !!!.

                        Сега съм на смяна на успокоителния амортисьор на кормилната уредба-прокапа от семеринга и е за смяна.

                        Искам да попитам и за друг проблем-днес след разходка в гората-не off-road а разходка като се връщах към вкъщи по асфалта с около 80 км/ч предницата изведнъж затресе яко -волана едвам го удържах-спрях , после потеглих и нищо-всичко си беше ок ! Май ще трябва да прегледам предницата и предполагам че не е от изтървалия амортисьор.

                        Коментар


                        • #27
                          До: range rover 2.5 td гасне при превключване

                          Първоначално публикуван от honda1 Преглед на мнение
                          Искам да попитам и за друг проблем-днес след разходка в гората-не off-road а разходка като се връщах към вкъщи по асфалта с около 80 км/ч предницата изведнъж затресе яко -
                          Кал отвътре в джантите ....после е изпаднала
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • #28
                            До: range rover 2.5 td гасне при превключване

                            Дядо Владо, днес ми случи пак на една много лоша асфалтова отсечка след като си измих Рейнджа !!! Преди седмица монтирах летните гуми и си мисля да не би да е попаднала вода вътре при монтажа . Гумите са доста твърди и широки и като успокоителя вече е извън строя предполагам че може и да е от тях на определени лоши участъци.

                            Коментар


                            • #29
                              До: range rover 2.5 td гасне при превключване

                              Поразрових се във форума-проблема май се казва Шими !!! А и успокоителя ми изтече и май от там наред с гумите ще се окаже точно това !!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X