Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се настройва задно седло?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се настройва задно седло?

    Както вече знаете, си купих струг Ц8, но нямах седло.
    Е вече имам чисто ново от магазина. Има една фирмичка дето ги произвежда. Те предварително ми казаха, че седлото трябва да се припасне за съответната машина, така се било правело. Всяко седло се пасва за определен струг.
    И верно, като го сложих стои по-високо с около 3-4 мм и леко настрани.
    Седлото се състои от 2 части, долната е тази, която лежи на паралелите, горната държи една урудка, на която се слагат центри или разни други партонници на конус Морз 3 и се движи напред-назад да правиш отвори примерно.
    Та въпроса е как се напасва това чудо. Как точно да се премери колко да се изшлайфа от повърхността че да пасне по вертикала.
    По хоризонталата може да се настройва в момента.

    Аз без да съм специалист в областта, и ако някой не даде по умно решение мисля да престържа долната част на фреза и след това на плосък шлайф да го докарам да дойде по-ниско от необходимото. След това с подлагане да вдигна където трябва. Но нещо много любителски ми се вижда този метод. Сигурно има и по-смислен.
    Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
    LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
    Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

  • #2
    До: Как се настройва задно седло?

    Привет!
    Недей да шлайфаш нищо, първо развий затягащата планка от долу на седлото, плъзни го напред по паралелите и центровай спрямо универсала.Ако са го произвели по-високо, чак тогава ще мислим за фрези и шлайфане.
    П.П.
    Утре ще говоря с едни специалисти, ако искаш ми пусни твоя телефон на лични.
    Поздрави!
    Ferrum dum ignis candet cudendum est.

    Коментар


    • #3
      До: Как се настройва задно седло?

      Първоначално публикуван от Ковача Преглед на мнение
      Привет!
      Недей да шлайфаш нищо, първо развий затягащата планка от долу на седлото, плъзни го напред по паралелите и центровай спрямо универсала.Ако са го произвели по-високо, чак тогава ще мислим за фрези и шлайфане.
      П.П.
      Утре ще говоря с едни специалисти, ако искаш ми пусни твоя телефон на лични.
      Поздрави!
      На седлото му купих въртящ център, за да имам център. На универсала врътнах един конус с много остър връх и добутах седлото до универсала. Ей така премерих разликите. Седлото е по-високо с 4 мм на око.
      0886 60 80 18 - Радо.
      Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
      LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
      Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

      Коментар


      • #4
        До: Как се настройва задно седло?

        Днес ще питам специалистите и ще ти звънна!
        Поздрави!
        Ferrum dum ignis candet cudendum est.

        Коментар


        • #5
          До: Как се настройва задно седло?

          След като Ковача ми разясни (много благодяря за което), че седлото трябва да се шлайфа, възниква следният въпрос.
          Как може много точно (1-2 стотни вероятно) да се премери колко е по-високо центъра на седлото от центъра на универсала, за да може да се шлайфа по точен размер. И как след това се проверява дали седлото гледа право в универсала и в извадено и в прибрано положение, демек дали не е завъртян с някакви мижави градуси настрани???
          В момента съм врътнал един много остър конус в универсала и с него се ориентирам горе-долу колко е изместено седлото като му сложа въртящия център, но това е ориентировъчно. А точно, как става???
          Много въпроси, все сложни за мен.


          Имам следното оборудване:
          1. Въртящ център за седлото - чисто нов
          2. Патронник за седлото 0-16 мм - чисто нов
          3. Микрометър обхват 0-25 мм, точност 0.01 мм - чисто нов
          4. Индикатор с магн. стойка, обхват 10 мм, точност 0.01 мм - работещ
          5. Шублер обикновен
          Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
          LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
          Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

          Коментар


          • #6
            До: Как се настройва задно седло?

            Без да съм специалист,но любителски се занимавам също с един струг ц8,та защо не пробваш леко да завъртиш скоростната кутия с универсала.Тя отпред се държи на два болта и отзад на една планка.Аз разглобявах моят струг на части за да мога да го преместя в друго помещение,и после като си го сглобявах го направих така.Даже за да настроя универсала към центъра подложих тънка пластинка под скоростната кутия отпред.Така леко се повдигна.С нивелир също можеш да премериш дали ти е хоризонтална ск.кутия.

            Коментар


            • #7
              До: Как се настройва задно седло?

              Първоначално публикуван от maistor-Sm Преглед на мнение
              Без да съм специалист,но любителски се занимавам също с един струг ц8,та защо не пробваш леко да завъртиш скоростната кутия с универсала.Тя отпред се държи на два болта и отзад на една планка.Аз разглобявах моят струг на части за да мога да го преместя в друго помещение,и после като си го сглобявах го направих така.Даже за да настроя универсала към центъра подложих тънка пластинка под скоростната кутия отпред.Така леко се повдигна.С нивелир също можеш да премериш дали ти е хоризонтална ск.кутия.
              Грешно. После няма центроване. Когато смяташ че си го центровал, качи едно желязо на 2 центъра и го престържи малко. После сложи магнитната стойка на ножодържача. Ако е конус, значи центъра не е точен. Другия начин за който се сещам е с калибрована пръчка с центрови отвори. И пак с магнитната стойка. Слагаш я на ножодържача и движиш супорта наляво, надясно. Мериш 1 път отгоре 1 път отстрани. Така ще го хванеш накъде и с колко. Успех.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #8
                До: Как се настройва задно седло?

                За да се центрова задното седло на струга по предното, постави магнитната стойката залепена челно на патронника и нагласи опипвача на индикатора да обикаля по въртящия център или още по-добре по гилзата на задното седло. Можеш да мериш както по външния диаметър, така и по вътрешния. Разбирасе точноста по този метод не е 100% тъй като тежеста на магнитната стойка се отразява, но е в рамките на допустимото.
                [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                Коментар


                • #9
                  До: Как се настройва задно седло?

                  С писане ми е много трудно да обясня. Къде се намира това и дали е удобно да го погледна на живо?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Как се настройва задно седло?

                    Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
                    Както вече знаете, си купих струг Ц8, но нямах седло.
                    Е вече имам чисто ново от магазина. Има една фирмичка дето ги произвежда. Те предварително ми казаха, че седлото трябва да се припасне за съответната машина, така се било правело. Всяко седло се пасва за определен струг.
                    И верно, като го сложих стои по-високо с около 3-4 мм и леко настрани.
                    Седлото се състои от 2 части, долната е тази, която лежи на паралелите, горната държи една урудка, на която се слагат центри или разни други партонници на конус Морз 3 и се движи напред-назад да правиш отвори примерно.
                    Та въпроса е как се напасва това чудо. Как точно да се премери колко да се изшлайфа от повърхността че да пасне по вертикала.
                    По хоризонталата може да се настройва в момента.

                    Аз без да съм специалист в областта, и ако някой не даде по умно решение мисля да престържа долната част на фреза и след това на плосък шлайф да го докарам да дойде по-ниско от необходимото. След това с подлагане да вдигна където трябва. Но нещо много любителски ми се вижда този метод. Сигурно има и по-смислен.
                    Правилно си се ориентирал на единя от служебните ми стругове между плочите на задното седло има пластини 0.5 мм които вероятно са сложени още в завода или от първия стугар работил на него някъде около 1977 година.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      До: Как се настройва задно седло?

                      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                      Грешно. После няма центроване. Когато смяташ че си го центровал, качи едно желязо на 2 центъра и го престържи малко. После сложи магнитната стойка на ножодържача. Ако е конус, значи центъра не е точен. Другия начин за който се сещам е с калибрована пръчка с центрови отвори. И пак с магнитната стойка. Слагаш я на ножодържача и движиш супорта наляво, надясно. Мериш 1 път отгоре 1 път отстрани. Така ще го хванеш накъде и с колко. Успех.
                      Колега много си прав точно по този начин на работа центроваме ЦПУ-тата правим го точно както описваш .
                      Аз правя пръти за хидравлични цилиндри и само едно мога да добавя ,за да стане по точно центроването най добре да се хване както казва колегата калибрована пръчка с МАКСИМАЛНАТА РАБОТНА ДЪЛЖИНА на струга .Останалото колегата го е описал как става точно ,не знам на струговете как се регулира седлото ,но на цифровите си има болтове за изместване на седлото както и на кутията с шпиндела.
                      Dimitar Dyakov

                      Коментар


                      • #12
                        До: Как се настройва задно седло?

                        Пичове, като гледам май само Радослав Райчев и аз имаме проблем със задното седло. Как пък на всички седлата са ОК, само нашите - не са?
                        На моя Червен пролетарий също седлото не е центровано. Има възможност за настройване с едни тънки пластинки (като фолио), но това е по хоризонтала. Понагласих го, но има разминаване и по вертикала... Доста сериозно. Като пробивам да кажем отвор със свредло 10мм отвора става ф11. Хубаво, че не ми се е налагало да правя нещо точно. То пък е и лошо, защото не съм се хванал сериозно да си настроя седлото.
                        За щастие моето седло е "по-ниско" и мисля, че с подлагане на пластини ще може да се настрои, ама трябва играчка.
                        Suzuki GSXR
                        VW Touareg
                        Mitsubishi Pajero II

                        Коментар


                        • #13
                          До: Как се настройва задно седло?

                          Направи си преходни втулки на който вътрешния отвор да е ексцентричен,така че като поставиш втулката с ексцентрика надолу центъра ще слезе надолу и няма нужда да шлайфаш

                          Коментар


                          • #14
                            До: Как се настройва задно седло?

                            А от къде купи задното седло за С8 че може и на мен да ми се наложи?
                            Колко пари и успиа ли да го пригодиш за машинката

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как се настройва задно седло?

                              Здравейте, От година имам струг С5. До сега не ми се е налагало да работя точни детайли. от няколко дена съм се хванал да правя един вал. Всичко е много добре докато не намерих точния размер за едната лагерна шийка. Викам си това е размера и се прехвърлих на другата да бутна с този размер. И стана така че другата шийка стана по-малка с 5 десети. Разстоянието между двете шиики е 18мм. Първата ми мисъл беше че паралелите са ми прецакани нещо и от струга ми не става за такива отговорни детайли. Позамислих се защо обаче се получава всичко на конус и единственото ми обяснение е че седлото е изместено в страни. При пробиване на отвори ми се получава люлеене на свредлото. Аз си го обязнявах със стар и износен патронник, но сега виждам че се дължи на неправилно регулирано седло.
                              Мисля да взема един вал с два центрови отвора и да го забия между центрите. Така медву двете лагерни шиики да получа еднакво разстояние от супорта.
                              Случвало ми се да си правя чопове подпрени в центъра и след това като измеря уж добре, а дефакто не влизат. Като бутна още малко края и се охлабват доста.
                              Моля ако имате препоръки за лесно центроване да ми помогнете.

                              Аз днеска оттърваната шиика я наварих и после я престъргах, но така като се замислям нищо не става от този вал. Явно ще го почна на ново и ще прежаля това парче желязо.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X