Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Слънчева енергия... и не само...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Слънчева енергия... и не само...

    Тия дни попаднах на сайт с доста и добре систематизирана информация за практическото приложение алтернативните източници на енергия. Има и доста информация за отопление със слънчева енергия, производство на електричество... и още много, включително и готвене със слънчева енергия, също така намаляване на загубите на топлинна енергия, калкулатори на загубите и още доста полезни неща.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

  • #2
    До: Слънчева енергия... и не само...

    А някой може ли да се похвали с реализиран проект със слънчева енергия? И какви са СМЕТКИТЕ,а не плюсовете и минусите.Това е ясно.
    B+

    Коментар


    • #3
      До: Слънчева енергия... и не само...

      сметката излиза само, ако няма редовно електрозахранване или ако ти изкупуват ток по преференциални цени...

      малко по-евтино на ват мощност излиза ветрогенератор... сега проучвам и ще вкарам няколко модела за проби... мен специално ме интересува захранване на обект, който не е електрифициран...
      Примерните параметри са:
      Генератор с размер на витлото 1.5-2 метра и мощност 200-300 вата... Свързват се с 2бр акумулатори по 100-ина Ач и инвертор, с който си правиш 220V... За около 8 часа зареждат акумулаторите на 100%, ако има вятър. Комплектът излиза около 500-800лв + цената на акумулаторите.
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        До: Слънчева енергия... и не само...

        Първоначално публикуван от vokel Преглед на мнение
        А някой може ли да се похвали с реализиран проект със слънчева енергия? И какви са СМЕТКИТЕ,а не плюсовете и минусите.Това е ясно.
        Сметките не излизат

        Коментар


        • #5
          До: Слънчева енергия... и не само...

          Нека да кажа на хората са се навили да си вземат вятърен генератор да несе заблуждават че ще получат евтина енергия.Аз си купих 2кв турбина и енергията която получавам от него ще я избия след около 5 години тогава(може би) вече ще трябва да се сменят акомулаторите които в моя случаи струват над 4000лв.Тази инвестиция е изгодна ако си някъде кадето ток няма.Или се използва турбината за затопляне дирекно на пример вода.Тогава КПД то се овеличава много(няма контролер инвертор батерий)

          Коментар


          • #6
            До: Слънчева енергия... и не само...

            То ако излизаше сметката ,до сега да се е напълнило с такива системи. Първоначалните инвестиции са високи и лихвите изяждат далаверата.

            В този смисъл мойте размисли на тема покрив и неговата традиционна неизползваемост ме доведоха до тук....

            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...&postcount=114

            Цялата тази работа има да се доказва обаче и има смисъл само при изграждане на нови сгради или неизбежен ремонт на покриви на стари такива.

            Обмислял съм и възможността за изграждане на соларни панели за подгряване на въздух и монтаж върху южна фасада на блоковете по ж.к-тата. /например под прозореца/. Така хем ще поизвежда топло през зимата , хем ще прави сянка на панелката през лятото. Себестойността на самия солар е също поносима - около 100 лв. м2. А очаквана получавана енергия - 200-400 вата на м2 при слънчево време. Хубавото му е , че няма загуби от трансформиране и пренос на енергията.

            До тук съм стигнал с математиките......

            Експримента продължава.
            0888932647

            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

            Коментар


            • #7
              До: Слънчева енергия... и не само...

              ето и един БГ-пример за използване на слънчева енергия...
              http://www.segabg.com/online/new/art...d=5&id=0001201

              Коментар


              • #8
                До: Слънчева енергия... и не само...

                Мда.
                И това ако не е свинство ...(((

                Коментар


                • #9
                  До: Слънчева енергия... и не само...

                  Първоначално публикуван от jamamoto Преглед на мнение
                  Нека да кажа на хората са се навили да си вземат вятърен генератор да несе заблуждават че ще получат евтина енергия.Аз си купих 2кв турбина и енергията която получавам от него ще я избия след около 5 години тогава(може би) вече ще трябва да се сменят акомулаторите които в моя случаи струват над 4000лв.Тази инвестиция е изгодна ако си някъде кадето ток няма.Или се използва турбината за затопляне дирекно на пример вода.Тогава КПД то се овеличава много(няма контролер инвертор батерий)
                  Извинете за любопитството, но ще Ви задам няколко въпроста и бих се радвала, ако ми отговорите. Регистрирах се във форума специално да установя контакт с Вас, защото от стотиците мнения по форумите, които прерових напоследък, Вие сте единственият жив човек, който не просто си приказва за "домашни" ветрогенератори, а СИ Е КУПИЛ такъв, и то не от 500 W. Възнамерявам и аз да поставя такава турбина от 2 kW в имота си и вече съм подготвена психически за 5-те години, докато се върне инвестицията (ако изобщо ). Парите съм посъбрала, но все още ми се иска да попитам и някой друг за информация, преди да си опразня банковата сметка. Та по същество: 1. От коя фирма си купихте турбината? 2. В коя част на страната и на какъв терен е монтирана? 3. Какви са ветровете там? 4. Колко kW средно добивате да кажем седмично или месечно? 5. Какво захранвате с турбината? 6. Инверторът Ви за 2 kW ли е или за повече? 7. За колко време горе-долу зареждате батериите (от посочената сума ги смятам 8 бройки, нали така)? Изглежда като новак нямам право да пращам ЛС, или поне системата за сега не ми дава, иначе не бих занимавала целия форум с въпросите си. Ако решите да ми отговорите, може да ползвате и моя Skype: petrova_11111.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Слънчева енергия... и не само...

                    Мой познат има ветрогенератори+соларни батерии плаща около 20 лв но има акумулатори и инвертор всичко му е на ток и не икономисват но инвестицията в начало е голяма инвертора е доста скъп соларните също ветрогенераторите си ги е правил сам

                    Коментар


                    • #11
                      До: Слънчева енергия... и не само...

                      Първоначално публикуван от жеко Преглед на мнение
                      Мой познат има ветрогенератори+соларни батерии плаща около 20 лв но има акумулатори и инвертор всичко му е на ток и не икономисват но инвестицията в начало е голяма инвертора е доста скъп соларните също ветрогенераторите си ги е правил сам
                      къде се намира Вашия познат?
                      любопитно ми е да опгледна нещо такова на живо...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Слънчева енергия... и не само...

                        Първоначално публикуван от Rosen74 Преглед на мнение
                        ето и един БГ-пример за използване на слънчева енергия...
                        http://www.segabg.com/online/new/art...d=5&id=0001201
                        В една друга тема, мисля че дискутирахме на дълго и нашироко, до какви безумия води спазването на всички български взаимно изключващи се закони, разпоредби, наредби и не знам още какви юридически глупости(врътки), които имат само една цел, и тя е да обезмислят всяко едно желание или усилие на юридическо или физическо лице да инвестира във ВЕИ! И не ми казвайте, че законите са за да се спазват! Това го знам, и дори съм радетел за това. Гадното е когато законите са направени не за да регулират, и подпомагат както е в случая с изграждане на ВЕИ, а за да пречат да се прави каквото и да е. Интересното е че този метод на правене на закони и наредби, с който закона позволява и дава приоритет, но прилагането става с наредба, която пък прехвърля към други закони и наребди, което в края на краищата прави безмислено прилагането на първия закон, колкото и добър да е той. Тази типично българска практика не знам да я има другаде. Пък после хората не били инициативни. Горната статия е типичен пример как стават нещата в България. И все пак хората от статията са адвокат и инженер. Какво остава за всички нас, които не сме такива и сме доста по-прости, но все пак ни пука, както за замърсяването на природата, така и за изменението на климата. Явно на депутатите ни, им пука само дали работи климатика им, защото всичко останало им го осигуряваме, колкото и да не го заслужават.
                        ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                        Коментар


                        • #13
                          До: Слънчева енергия... и не само...

                          в Айтос

                          Коментар


                          • #14
                            До: Слънчева енергия... и не само...

                            Първоначално публикуван от jamamoto Преглед на мнение
                            Нека да кажа на хората са се навили да си вземат вятърен генератор да несе заблуждават че ще получат евтина енергия.Аз си купих 2кв турбина и енергията която получавам от него ще я избия след около 5 години тогава(може би) вече ще трябва да се сменят акомулаторите които в моя случаи струват над 4000лв.Тази инвестиция е изгодна ако си някъде кадето ток няма.Или се използва турбината за затопляне дирекно на пример вода.Тогава КПД то се овеличава много(няма контролер инвертор батерий)
                            Ямамото-Сан, кликвай "преглед на публикацията. Показва грешките.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X