Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Завръщане в редиците ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Завръщане в редиците ...

    Здравейте колеги,

    Както някои от вас вече знаят преди 2 месеца ми откраднаха Джипката, ТЛК 120 закупена на лизинг от ТМ Ауто.

    Успях да го покарам само 5000 км за 1 месец.

    Кражбата като кражба я преодолях, застрахователя ще я плати, но останаха в мен някой чувства и въпроси, на които ми е трудно да си отговоря.

    Като се има предвид статистиката че ТЛК 120 се били крадели много яко, алармените системи се преодолявали лесно, а застрахователите не могат още да си разпределят пазара и си правят мръсотии на наш гръб, липсата на контрол в КАТ и по границите и цялата тая боза в държавата ....

    Направо незнам къде съм,.. от една стана ме е шубе да не се завъртя отново в тая игра с кражбите, но от друга един път като се запалих по целия кеф на високопроходимия автомобил, по екскурзиите и адреналина...

    Ако можете да се поставите на мое място как бихте процедирали - отново джип или с наведена главица да хапна една пица

    За мен колата и карането са много силен мотивационен елемент, не си падам по модерни коли по скоро по сигурност и по чувството за независимост и свобода да достигна на всякъде. Карам по около 40-50 000 км годишно и пренасям тежки и обемисти мостри насам натам.

    Фирмата ми не е така силна че да мога да си позволя да си купувам коли без да се замислям.

    ТЛК на старо .. алтернатива ли е това, не излиза ли по=скъпо потдръжката от лизинга, като се има предвид, че колите държат доста високи цени на старо.

    Направо незнам
    Ще съм ви благодарен ако споделите своето мнение.
    Т5
    Crossrunner

  • #2
    До: Завръщане в редиците ...

    Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
    Ще съм ви благодарен ако споделите своето мнение.
    Що ти аз на тебе не .... .....казах ти да дойдеш! Със или без брат ми, ама ти НЕ ще откриваш топлата вода ....
    Както и да е, звънни пък ела, ще го обсъждаме!
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      До: Завръщане в редиците ...

      Бях много скептично настроен към японската техника, от 10 месеца карам ТЛК90, мога да напиша само 2 думи - очарован съм. Това нещо се държи еднакво добре на пътя и извън него, можеш да го караш с 200 по магистралата, но и в къра като го вкараш - все едно за там е правено. Минах го през технотест, регистрирах го 7 местен и от тогава само консумативи. От мене толкова, надявам се да съм ти бил от полза!
      Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

      Коментар


      • #4
        До: Завръщане в редиците ...

        Ще купуваш друже, няма как да е друго. Кой се е качил на джип, не може без него. Ама много караш. И пари трябва да изкарваш с нея. Трябва си по нов автомобил.

        Коментар


        • #5
          До: Завръщане в редиците ...

          Колега не се замисляй а вземай пак 120 каквато ти е по възможностите.Баща ми кара от 1 месец такава 2005г., и едва днес пътувах с нея малко извънградско и съм изумен от автомобила.

          Като по-голяма сигурност от към каско и аларма помисли за един GPS - аз слагах на бус и ми коства около 800 лева с абонамент за 1 година.


          П.П. GPS-a го взех от фирма Ред спотс./Печени са/
          Взимат ли ти - бегай, гонят ли те давай.

          Коментар


          • #6
            До: Завръщане в редиците ...

            [

            PHP Код:
            Направо незнам къде съм,.. 

            В Абсурдистан, беше писал някй....за огромно съжаление

            Коментар


            • #7
              До: Завръщане в редиците ...

              Колега,може да сме бедни ама сме курнас.Скачаи на джип без много да му мислиш.Пък за новия джип помисли за блокировки,аларми,заключващи устроиства на скоростния лост и др.Прави квото трябва да става квото ще.УСПЕХ
              Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

              Коментар


              • #8
                До: Завръщане в редиците ...

                Не знам какво да ти кажа колега... От една страна предполагам нямаш грижи да преоформиш лизинга за друга нова или втора ръка, проблема е че лизингодателя ще те прати вероятно при същия застраховател, който за теб се е доказал като обект на интереси,, От страна на друг .. Или да не дава господ, сам да си прави врътките, защото чисто търговски погледнато колкото по-често ти крадат колата, толкова по-голям интерес има лизингодателя от това, не изключвам в БГ да го споделя със застрахователч, всичко опира до това дали са сериозни компании и двамата или местни дерибеи-клончета на големи, които само представят на шефовете отчетите. Ако е така няма спасение никакви Рапаси, ГПС-и и пр. не помагат, вервай ми...
                Дали да не смениш лизингодателя, което ще ти усложни задачата, защото новият ще трябва да ти погаси задължението към стария (принципно рядко застрахователя покрива всичко, лихвата си я плащаш като поп ако прекратяваш взаимоотношенията си с лизинговата къща след кражбата - все пак питай за този детайл, обикновено мълчат като партизани до последно по въпроса), което ще те натовари финансово, но ти дава шанс да излезеш от схемата, ако я има, разбира се...
                Иначе - ТЛК си е ТЛК, какво да говорим . И новата кола си е нова кола , фирмена с амортизации , ДДС и т.н.. Прецени си добре как ти стъпва, но ако можеш повтаряй - за теб колата е средство за производство, не е глезоти я и е добре да не влизаш в големи разходи по поддръжка поне няколко години...
                А старата е като котка в чувал, ако имаш късмет, ОК, ама ако не случиш?...
                Galoper Exceed V6 3.0 1998 къса база

                Коментар


                • #9
                  До: Завръщане в редиците ...

                  В твоя случай /50000 км на година /, само нова!
                  Другото са компромиси: от Англия на 6 месеца и на половин цена с дясно кормила и т.н.
                  Успех!
                  ________________________________________________________________________________________
                  Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                  HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                  Коментар


                  • #10
                    До: Завръщане в редиците ...

                    А ако не е тайна,ще споделиш ли кой е застрахователя...А иначе коли се крадат навсякъде,при нас обаче е малко по-абсурдно.До скоро се крадяха дори жигули и москвичи за да се продават на части,заради газови уредби или просто за да се нацепят с брадвите и да се върнат на старо желязо....пълен абсурд.По въпроса за застрахователите е тегаво - те са измамници навсякъде по света.Например в Германия за всяко застрахователно събитие се гледа първо като на застрахователна измама.Там са страшни педанти и всичко се гледа под лупа и се правят такива анализи,че свет ше ви се завие.И това с едничката цел да се избегне плащане,разбира се.В български условия,при нашия капиталкомунизъм пък е страшно,пълно е с абсурди,липсват експерти в редиците на фирмите и нещата са съвсем зле,измамници,крадци и МВР са се уплели здраво.Застраховането си е узаконен рекет и не се знае докога така ще продължава.Според мен завинаги,защото за да се промени каквото и да е в тая държава,трябва ние самите да се променим,всеки от нас,но това няма да стане.Да живеят безхаберието,простотията и безпринципността!И да ме простите за черногледството,но това е реализъм.Наздраве!
                    А що се касае до това каква кола да вземеш,то при този пробег,определено имаш нужда от нова и смени застрахователя,ей така за проба,не че ти гарантира нещо.но ти си го смени де...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Завръщане в редиците ...

                      Първоначално публикуван от drjanton Преглед на мнение
                      Колега,може да сме бедни ама сме курнас.Скачаи на джип без много да му мислиш.Пък за новия джип помисли за блокировки,аларми,заключващи устроиства на скоростния лост и др.Прави квото трябва да става квото ще.УСПЕХ
                      Абе бедни, мани ти тая работа с ТЛК 120
                      Иначе само нова с 50 хил.км на година. И на мен ми е интересно къде е застрахована.

                      Дано не ти се повтаря случката.
                      Пийте червено вино! Дава здраве.
                      А то ни трябва за да пием ракия!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Завръщане в редиците ...

                        Май бая се заглеждат айдуците по TLC, пък и нови. Ако искаш такава, трябва внимателно да избереш застраховател и да стискаш палци. Можеш и да се направиш на луд и да вземеш нещо на около 5 години в много добро здраве за 1/2 пари и да си свиркаш, тунинговаш, че дори и ремотираш периодично с останалите пари. Е ако държиш да е ново и да е Тойота, пак бих те разбрал. Но определено си струва да си във внедорожник, особеннсти на Българските "пътища"...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Завръщане в редиците ...

                          Първоначално публикуван от zazero Преглед на мнение
                          А ако не е тайна,ще споделиш ли кой е застрахователя...А иначе коли се крадат навсякъде,при нас обаче е малко по-абсурдно.До скоро се крадяха дори жигули и москвичи за да се продават на части,заради газови уредби или просто за да се нацепят с брадвите и да се върнат на старо желязо....пълен абсурд.По въпроса за застрахователите е тегаво - те са измамници навсякъде по света.Например в Германия за всяко застрахователно събитие се гледа първо като на застрахователна измама.Там са страшни педанти и всичко се гледа под лупа и се правят такива анализи,че свет ше ви се завие.И това с едничката цел да се избегне плащане,разбира се.В български условия,при нашия капиталкомунизъм пък е страшно,пълно е с абсурди,липсват експерти в редиците на фирмите и нещата са съвсем зле,измамници,крадци и МВР са се уплели здраво.Застраховането си е узаконен рекет и не се знае докога така ще продължава.Според мен завинаги,защото за да се промени каквото и да е в тая държава,трябва ние самите да се променим,всеки от нас,но това няма да стане.Да живеят безхаберието,простотията и безпринципността!И да ме простите за черногледството,но това е реализъм.Наздраве!
                          А що се касае до това каква кола да вземеш,то при този пробег,определено имаш нужда от нова и смени застрахователя,ей така за проба,не че ти гарантира нещо.но ти си го смени де...

                          В Дженерали.

                          Казват че това ми бил най големия проблем, незнам. Скоро като я платят ще ви разкажа каква е процедурата.

                          Иначе дружеството е много яко свястни хора работят там и няма срито покрито и шуробаджанаци чакащи за рушвети ако ти помогнат с туй онуй.
                          Т5
                          Crossrunner

                          Коментар


                          • #14
                            До: Завръщане в редиците ...

                            Взимай нова и да не ти пука.

                            Монтирай един Джи-Пи-Ес с маскималната защита и си ти. Няма кой да я краде повече.

                            Мож приятел има на джипката GPS и трябва да подадеш сигнал в момента в който се качиш в колата. Иначе следва блокаж + проследяване. Няма грижи за сега.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Завръщане в редиците ...

                              А, ако знаеш колко лесно се заглушава сигнала... Устройствата, които го правят са без пари. Едва ли има крадец, който не се разхожда с такова в джоба.
                              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X