Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво сипвам в нафтата и защо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

    Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
    Аз го слагам защото по дефолт нафтата ни е кофти и скъсява живота на коя да е горивна система.
    Това от къде го научи?

    Коментар


    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

      А добавянето на двутактово масло предотвратява ли замръзването и до каква степен, ако е да речем 5гр на литър ?
      2015 KTM EXC 450 six days Argentina
      Toyota Land Cruiser KDJ 125

      Коментар


      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

        Не.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

          Добавянето на всякакво моторно масло (вкл. двутактово) намалява температурата на замръзване. Ама трябва да се сложи в пропорция 1:1 за да си личи.

          не че аз не слагам понякога ама не е против замръзване

          Коментар


          • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Това от къде го научи?
            Имам наблюдения, не съм го учил в школото. За това слагам каквото си искам и когато си искам на личната си кола и не ангажирам никой с мнението си, споделям опит и забелязвам, че имам допирни точки с доста хора. Но ти не вземай мнението ми за чиста монета а разкажи за твоите илачи или караш със каквото има на колонката.
            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
            Ford Fiesta 1.4 Tdci

            Коментар


            • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

              В добавките няма лошо, но имам едно наблюдение че калпаво направени още в завода комън рейл системи навсякъде си се чупят сравнително еднотипно и без да са помирисвали нашенска нафта, просто дълговечност не е предвидена при някои модели. Профилактичното ползване на добавки и да не помага поне не вреди.
              Subaru Legacy 2.5
              Suzuki GS500 E

              Коментар


              • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                А защо турските шофьори на камиони, наливаха спирачна течност в резервоарите си?
                Това в БГ,преди 10г.Казваха,че така нафтата не замръзва.
                Не съм пробвал,нямам и намерение.
                Но,вярно ли е?
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                  Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                  А защо турските шофьори на камиони, наливаха спирачна течност в резервоарите си?
                  Това в БГ,преди 10г.Казваха,че така нафтата не замръзва.
                  Не съм пробвал,нямам и намерение.
                  Но,вярно ли е?
                  Не.

                  Но вероятно е частично ефективна мярка срещу водата.

                  Коментар


                  • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                    Че то и на соц бензина се добавяше по същата причина
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                      Привет, карам с BDC от няколко месеца и съм доволен за сега. Обаче от месец, при каране в града от време на време намирисва като на прегорял Бардал или не изгорял . Миризмата я усещам към аспуха. В по-студено време количеството на Бардала го дават да е двойно. Имаше много топли дни и реших че е от това. Сега намалих дозата до лятна и ще видя как е. Някой забелязвал ли е подобно нещо?
                      Може би пък добавката спомага за изчистването на разни буклуци по мотора и като се изхвърлят от зад така мирише.

                      Коментар


                      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                        Някой пробвал ли е българската добавка на Д-р Йончо Мермерски? Дизел юнак? Голямо хвалене я хвалят та се чудя дали да я пробвам. Излиза доста по скъпо от бардала.
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                          https://m.rozali.com/dieti/hranene/d...o-ot-tiah.html
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                            Това Ли'л Мермерски ли е ? Тая добавка я чувам за сефте, ма иначе, юнашки звучи.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                              20лв. за 1 л. добавка , сипва се на 100л. нафта. 3 пъти намалявало вредните емисии (което не ме интетесува) , колата работела по тихо с повече мощност от ниските обороти и имало чувствителна икономия на гориво ( което живо ме интетесува) за разлика от бардала!
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар


                              • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                                Епа тествай
                                Дваесе кинта не са некви пари
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X