Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво сипвам в нафтата и защо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво сипвам в нафтата и защо?

    Вървят няколко подобни теми. Нека се опитаме да обобщим.

  • #2
    До: Какво сипвам в нафтата и защо?

    ако двигателя е в добро здраве не са му необходими добавки!

    Коментар


    • #3
      До: Какво сипвам в нафтата и защо?

      Аз до сега не съм слагал никакви добавки.
      ТЛК 80 4,2ТД-95г

      Коментар


      • #4
        До: Какво сипвам в нафтата и защо?

        Колега ако те интересува,кой какво сипва в нафтата индивидуално,аз сипвам:когато е попло времето-двутактово масло,има и тема във форума.Зимата сипвам газ за горене,спирт или бензин.Поздрави

        Коментар


        • #5
          До: Какво сипвам в нафтата и защо?

          Първоначално публикуван от shiltan Преглед на мнение
          Колега ако те интересува,кой какво сипва в нафтата индивидуално,аз сипвам:когато е попло времето-двутактово масло,има и тема във форума.Зимата сипвам газ за горене,спирт или бензин.Поздрави
          Повече ме интересува защо!

          Коментар


          • #6
            До: Какво сипвам в нафтата и защо?

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Повече ме интересува защо!
            Маслото се сипва за да смазва помпата и дюзите.Спирта за горене или бензина се сипват зимата защото се смесват с водата в нафтата,а както се знае водата не гори,която евентуално може да замръзне.Газта се съединява с парафина в нафтата,също за по добро изгаряне,тъй като през зимата парафина се втвърдява,ако мога така да се изразя.

            Коментар


            • #7
              До: Какво сипвам в нафтата и защо?

              Ако е много студено сипвам добавка против замръзване през другото време само нафта
              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

              Коментар


              • #8
                До: Какво сипвам в нафтата и защо?

                Бензин НЕ е препоръчително да се сипва.

                А доколко е резонно това с маслото през лятото? И често срещана практика ли е?
                Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                Коментар


                • #9
                  До: Какво сипвам в нафтата и защо?

                  Четахме в една книжка на стар Мерцедес (от производителя) че е препоръчително зимата на един резервоар дизел да се слага около 4-5литра бензин.Незнам дали е редни но това пишеше.
                  [B][I][U]Ако някои се опита да те засенчи остави го да слънчаса[/U][/I][/B]

                  Коментар


                  • #10
                    До: Какво сипвам в нафтата и защо?

                    Ей, няма да мирясате.
                    Много отдавна, това на което казват "дизелово гориво" не е само нафта. Работата е там, че от нефтовете излизат около и под 25% нафта, и малко повече с керосините. А бензините - към 65%. Загубите са под 1%, останалото са тежки фракции, които също не стигат. Например мазут и това от което правят асфалта на шосето.
                    От друга страна, като се отчетат и леките коли, които вече също наполовина са дизелови, транспортът всъщност е изцяло дизелов. Хубаво, но в такъв случай бензинът е буклук, и с отчитането на всички производства, в които той става за изходен продукт, пак остава много излишен. Така става белята. Като например историите с чеченския бензин, или световния дефицит на нефт. И въпреки че себестойността на бензините е 1,5 - 3 пъти по-висока от тая на нафтата, дизеловото гориво е по-скъпо на бензиностанцията.
                    Изходът е това, на което казват широкофракционно гориво, и което уж се продава. Авиационния керосин не може да се пипа, понеже и той не стига. Лигроините са по-леки, но пак с висока плътност, и правят същите бели като многото олио в нафтата. Щеш - не щеш, се стига до 20 - 40% бензини с октаново число около и под 50, в нафта с цетаново число 40 - 45. Всъщност така успяват да обърнат около 65% от добития нефт на дизелови горива.
                    В крайна сметка, наливането на дву-, три- или петтактово масло в нафтата просто я цапа и съсипва помпата, дюзите и каквото намери в цилиндрите, наливането на високооктанов бензин грее главата и троши всичко останало.
                    А зимните горива са си зимни, и за тях са важни съвсем други неща. Като ваденето на водата, праха и парафините, но това все едно може да стане само в завода.
                    И между другото, тъкмо тежките горива износват помпите и разпръсквачите, всички леки ги смазват достатъчно.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Какво сипвам в нафтата и защо?

                      Според една книжка"Масла,смазки,антифризи,уплътнители,химикали за автомобила и трактора"от Д.Павлов и С.Кереков и двамата инженери в стандартното зимно дизелово гориво се прибавя газ за осветление както следва:
                      Температури на околната среда
                      от-10 до -15 - 5%
                      от-15 до -20 - 8%
                      при температури под -20 - 15%

                      Не съм съгласен с колегата shiltan дето казва,че бензин се слага за да разтвори водата или обратно беше,ама все тая.Бензина и водата не се свързват.На бензиновите коли през зимата може да се добави спирт който разтваря водата и после заедно изгарят,за дизелите няма смисъл защото водата не минава през горивните филтри.
                      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                      Коментар


                      • #12
                        До: Какво сипвам в нафтата и защо?

                        Не съм съгласен с колегата shiltan дето казва,че бензин се слага за да разтвори водата или обратно беше,ама все тая.Бензина и водата не се свързват.На бензиновите коли през зимата може да се добави спирт който разтваря водата и после заедно изгарят,за дизелите няма смисъл защото водата не минава през горивните филтри.[/quote]
                        Аз отговорих на колегата Пенчо,лично какво сипвам и защо.Това е мое мнение и не твърдя,че съм абсолютно прав.Може и да греша.Поздрави

                        Коментар


                        • #13
                          От: До: Какво сипвам в нафтата и защо?

                          Първоначално публикуван от shiltan Преглед на мнение
                          Не съм съгласен с колегата shiltan дето казва,че бензин се слага за да разтвори водата или обратно беше,ама все тая.Бензина и водата не се свързват.На бензиновите коли през зимата може да се добави спирт който разтваря водата и после заедно изгарят,за дизелите няма смисъл защото водата не минава през горивните филтри.
                          Аз отговорих на колегата Пенчо,лично какво сипвам и защо.Това е мое мнение и не твърдя,че съм абсолютно прав.Може и да греша.Поздрави
                          Прав си и не се притеснявай!
                          Вода не минава когато е вода, но когато е разтворена с другото гориво си минава.
                          Масово в нафтата добавят до 10% вода през лятото. Това си е технология и .... не знам защо се крие.
                          Така нафтата става по-екологична. Японска технология още от десеттина години.

                          Коментар


                          • #14
                            От: До: Какво сипвам в нафтата и защо?

                            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                            Ей, няма да мирясате.
                            Много отдавна, това на което казват "дизелово гориво" не е само нафта. Работата е там, че от нефтовете излизат около и под 25% нафта, и малко повече с керосините. А бензините - към 65%. Загубите са под 1%, останалото са тежки фракции, които също не стигат. Например мазут и това от което правят асфалта на шосето.
                            От друга страна, като се отчетат и леките коли, които вече също наполовина са дизелови, транспортът всъщност е изцяло дизелов. Хубаво, но в такъв случай бензинът е буклук, и с отчитането на всички производства, в които той става за изходен продукт, пак остава много излишен. Така става белята. Като например историите с чеченския бензин, или световния дефицит на нефт. И въпреки че себестойността на бензините е 1,5 - 3 пъти по-висока от тая на нафтата, дизеловото гориво е по-скъпо на бензиностанцията.
                            Изходът е това, на което казват широкофракционно гориво, и което уж се продава. Авиационния керосин не може да се пипа, понеже и той не стига. Лигроините са по-леки, но пак с висока плътност, и правят същите бели като многото олио в нафтата. Щеш - не щеш, се стига до 20 - 40% бензини с октаново число около и под 50, в нафта с цетаново число 40 - 45. Всъщност така успяват да обърнат около 65% от добития нефт на дизелови горива.
                            В крайна сметка, наливането на дву-, три- или петтактово масло в нафтата просто я цапа и съсипва помпата, дюзите и каквото намери в цилиндрите, наливането на високооктанов бензин грее главата и троши всичко останало.
                            А зимните горива са си зимни, и за тях са важни съвсем други неща. Като ваденето на водата, праха и парафините, но това все едно може да стане само в завода.
                            И между другото, тъкмо тежките горива износват помпите и разпръсквачите, всички леки ги смазват достатъчно.
                            Стефане, забранявам ти да се изказваш по химически въпроси.

                            Коментар


                            • #15
                              От: До: Какво сипвам в нафтата и защо?

                              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                              Прав си и не се притеснявай!
                              Не, че има за какво да се притеснява, но не е прав.

                              Бензин се сипва в нафтата за да не замръзва, но е по-правилно керосин. Газта за горене разрежда парафина и не му позволява да замръзне.
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X