Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво сипвам в нафтата и защо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    А дюзите ти пикаят ли?
    Че то Ясен откъде да знае , ей така , пред WC-то ?!.
    За да провери това , трябва вратата на тоалетната да се отвори .

    ...а иначе ако на пикающа дюза можеше да се помогне с 2Т масло .... ехеееейййй .... ще настане такъв живот , че ...
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

      Ае ся въпроси, дюзите дали пикаят. Сигурно пикаят.

      Коментар


      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

        Артелнатива пробва ли?

        Коментар


        • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

          Не сериозно. Освен 2-3 литра бракувано олио, примесено в почти пълен резервоар.

          Коментар


          • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

            Аз май достигнах отговор за себе си:

            На -18 °С - има парафинова утайка, но всичко си е течно и след разклащане е ОК:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB145216.jpg
Прегледи:1
Размер:295.1 КБ
ID:5772597 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB145217.jpg
Прегледи:1
Размер:294.7 КБ
ID:5772598

            На -24 °С - парафиновата утайка е повече, но въпреки това течността почти не е загубила течливостта си и след разклащане е добре:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB155218.jpg
Прегледи:1
Размер:269.1 КБ
ID:5772599 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB155219.jpg
Прегледи:1
Размер:295.2 КБ
ID:5772600

            Дизелът е от средата на декември миналата година, с добавка в препоръчаното количество. Изпразних го от резервоара на обърнатото ми Чероки в събота (11.11.2017 г.)
            "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

            2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

            Коментар


            • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Аз пък установих че на дъртия Савием двутактово масло помага в концентрации до 2% (по-натам не помага повече).

              Сипвам му и други неща ама не защото помагат, а защото не знам какво друго да ги правя. Засега не възразява.
              На тераното помага до нещо като 3% (200ml на 65l резервоар). По-висока концентрация от това помага единствено да сработи по-бързо. Не ме питай какво сработва, ама като известно време не съм сипвал му люсвам цяло шише и след това по четвърт бутилка на резервоар. По-бързо си връща "мекотата" отколкото ако направо започна с 200-те милилитра. Минерално на OMV. Тепърва ще видя как ще се отрази на "новото" терано.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                На тераното помага до нещо като 3% (200ml на 65l резервоар).
                Я пак го сметни тоя процент?

                Коментар


                • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                  Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                  Аз май достигнах отговор за себе си:
                  ...
                  Общо взето с добавката си достигнал поведението на зимната нафта по БДС (течна до -15). Дали добавката има принос е един по-сложен въпрос.

                  Аз пък имам една септемврийска нафта дето ако не намеря с какво да я разредя ще карам кемпер след студовете.

                  Коментар


                  • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Я пак го сметни тоя процент?
                    E, само с един порядък съм сбъркал.

                    Ама няма да издребняваме сега.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Я пак го сметни тоя процент?
                      Добре, де, 0,3%.
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                        Аз пък минах на македонска нафта. Близо ми е и ми излиза сметката веднъж, дваж месечно да ходя и да си пълня резервоара. Хората все още имат работеща държава и контролни органи които се грижат за спазване на държавни стандарти осигуряващи определено качество на стоките за населението. Откак зареждам оттам изчезнаха черните кръгове от тръбите на аспуха, колата работи осезаемо по меко и въпреки преобладаващо градското каране напоследък, управлението на турбото ми се самопочисти от нагари и вече работи нормално в пълния си диапазон според компютърната диагностика. Пък покрай нафтата си пазарувам и разни хранителни продукти с качество и вкус като от едно време! Предполагам че всичко ще приключи когато/ако станат член на ЕС. Интересното е че на техния лукойл екто дизела е на същата цена като обикновенния дизел по техния стандарт. Аз вече предпочитам техния обикновен!
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                          Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                          Аз пък минах на македонска нафта. Близо ми е и ми излиза сметката веднъж, дваж месечно да ходя и да си пълня резервоара. Хората все още имат работеща държава и контролни органи които се грижат за спазване на държавни стандарти осигуряващи определено качество на стоките за населението. Откак зареждам оттам изчезнаха черните кръгове от тръбите на аспуха, колата работи осезаемо по меко и въпреки преобладаващо градското каране напоследък, управлението на турбото ми се самопочисти от нагари и вече работи нормално в пълния си диапазон според компютърната диагностика. Пък покрай нафтата си пазарувам и разни хранителни продукти с качество и вкус като от едно време! Предполагам че всичко ще приключи когато/ако станат член на ЕС. Интересното е че на техния лукойл екто дизела е на същата цена като обикновенния дизел по техния стандарт. Аз вече предпочитам техния обикновен!
                          Слави , македонската нафта идва от Лукойл базата в Благоевград.
                          На нас клиренс ни трябва , не скорост

                          Коментар


                          • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                            Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                            Слави , македонската нафта идва от Лукойл базата в Благоевград.
                            Знам! Но добавките които и слагат на място в бензиностанциите са колкото и каквито трябва за разлика от българските бензиностанции! Без да броиме че е осезателно по евтина!
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                              Аха, викаш макетата измилили перпетуум мобиле на бензиностанциите? Взимат я на една цена, плащат някакви налози, слагат добавки и ПАК е по-евтина?

                              Коментар


                              • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                                Не знам какво правят макетата, ама навсякъде из страната им, дизела по бензиностанциите е 1.60- 1.80 лв, а на Лукоил на изхода на България е 2,12 лв.
                                Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                                SSang Yong Kyron 2.0xdi
                                Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X