Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво сипвам в нафтата и защо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: До: Какво сипвам в нафтата и защо?

    Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
    Прав си и не се притеснявай!
    Вода не минава когато е вода, но когато е разтворена с другото гориво си минава.
    Масово в нафтата добавят до 10% вода през лятото. Това си е технология и .... не знам защо се крие.
    Така нафтата става по-екологична. Японска технология още от десеттина години.

    Може ли малко по-подробно за тази технология? Дали не можем да вдигнем процента на 20 примерно?

    Коментар


    • #17
      От: Какво сипвам в нафтата и защо?

      Виждаики темата ми стана интересно.Прочетох всички мнения и реших да взема отношение. Споделям част от шофьорските патила на колега. Стана дума за замръзващата нафта и той сподели че в ония години кога ходихме още по Иран се бяхме видяли вчудо минаваики покраи Арджинджан .Температурите там падаха под -30 и от турски колеги видяхме как се справяха с замръзването,сипват в двата резервоара по половинка спирачна течност и проблеми няма! В противен случай цетката на сондата цялата се "обледенява" с парафин и до там. Докато в Русията,там е друга бира.Имат си хората зимна нафта и ако ще о -50 да е няма проблем! И още нещо споделено от Жабока,най хубав сладолед съм ял там от бабичките с кошниците по пътя. Марожнаееее ,няма фризери няма дяволи,закво им то -20. Яиде че се накапъх,то в къщи +25!!
      Последно редактирано от Чичко Фър; 09-12-11, 19:39.
      Най-добре е да имаш богати приятели!!!
      Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

      Коментар


      • #18
        От: Какво сипвам в нафтата и защо?

        Първоначално публикуван от Чичко Фър Преглед на мнение
        ...И още мещо споделено от Жабока,най хубав сладолед съм ял там от бабичките с кошниците по пътя. Марожнаееее ,няма фризери няма дяволи,закво им то -20. Яиде че се накапъх,то в къщи +25!!
        Въртиш-сучиш, все до накапване стигаш
        Това със спирачната течност и аз съм го чувал, че било ефективно. На 100л - 100гр спирачна течност или нещо подобно беше. Май ще сменям добавката.
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #19
          От: Какво сипвам в нафтата и защо?

          Първоначално публикуван от Чичко Фър Преглед на мнение
          Виждаики темата ми стана интересно.Прочетох всички мнения и реших да взема отношение. Споделям част от шофьорските патила на колега. Стана дума за замръзващата нафта и той сподели че в ония години кога ходихме още по Иран се бяхме видяли вчудо минаваики покраи Арджинджан .Температурите там падаха под -30 и от турски колеги видяхме как се справяха с замръзването,сипват в двата резервоара по половинка спирачна течност и проблеми няма! В противен случай цетката на сондата цялата се "обледенява" с парафин и до там.
          Класическата спирачна течност е изамилов алкохол и глицерин в съотношение 1 към 1на времето в Сердика въпросните две съставки ги имаше в промишлени количества и в лабораторията ни я бъркаха направо на туби по 5 литра . В новите течности може и други съставки да има . На времето ни даваха зимата 10% бензин в нафтата а познайте къде отиваше бензина
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #20
            От: До: Какво сипвам в нафтата и защо?

            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
            Не, че има за какво да се притеснява, но не е прав.

            Бензин се сипва в нафтата за да не замръзва, но е по-правилно керосин. Газта за горене разрежда парафина и не му позволява да замръзне.
            Няма от къде да се взима керосин......поне за мене.


            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Може ли малко по-подробно за тази технология? Дали не можем да вдигнем процента на 20 примерно?
            Ето направо рецептата. Японска е, не е моя.
            Превод с гугъла......
            Самия факт, че се мълчи показва доста........и това е от 2002 година.
            Биодизелът: 35% смес от Bio G-3000 биодизел
            от Griffin Industries, произведени от рециклирани
            ресторант грес с № 2 и дизелово гориво. Това гориво е
            използвани като основа.

            Студеното време - PuriNOx смес:
            10% вода, 2,15% Lubrizol Добавка емулгатор, 2.15% метанол, и
            85,7% № 2 дизелово гориво.

            Топлото време - PuriNOx смес:
            20% вода, 3% Lubrizol емулгатор добавка, и 77% № 2 DIESEL
            гориво.

            Гадовете от рафинериите си слагат вода и окото им не мигва. Мълчат си и се кефят на високата цена ..... на водата която ни продават.
            Така дори изпълняват ЕКО норми някакви си там.
            Последно редактирано от bgbul; 09-12-11, 22:21.

            Коментар


            • #21
              От: Какво сипвам в нафтата и защо?

              Аз сипвам двутактово масло 50 мл на 10 литра нафта. Колата върви по същият начин, но е доста по тиха.

              Коментар


              • #22
                От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                Аз пък понякога сипвам на един резервоар около половин литър газ за горене и 50-60 мл. масло за двигател/неотработено/.

                Коментар


                • #23
                  От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                  Газта за осветление има много добър почистващ ефект и доста добра проникваща способност. Доста от добавките съдържат газ. Аз сега едната си кола я карам само на нафта, поради ниския разход който ми дава няма смисъл да я карам на масло, и в нафтата сипвам така хвалената добавка Кастрол ТДА. Само че в упътването пише да се слага един грам на литър дизел. Нещо не доумявам как един грам ще ми повлияе на 1 гориво, хем против сгъстяване/замръзване, хем и почистване на дюзи и подобрител. Много малко ми се струва грам на литър.
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                    Аз слагам спирачна течност. Досега нафта не ми е замръзвала.
                    На сърбела майката му е чесането.
                    Борислав Борисов Русе О885 О37815

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                      Аз пък, като ми падне да се боря с нафтови машини, се старая в нафтата да сипвам, ами, нафта. Понякога сипвам и боклуци, ама то е защото ми ги продават за нафта.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                        Аз сипвам поне веднъж годишно добавка за разграждане на бактериите. Иначе какъв да е дизел от бензиностанциите, винаги обикновен (не супер-моушън-уинтър и т.н.). И смяна на горивни филтри 2 пъти годишно - пролет и есен.
                        The Flat Earth Society has members all around the globe.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                          Вчера минах през тунелите на Витиня и миришеше страшно много на нафталин. Защо , колко и с каква цел се добавя ?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                            Коментирано е вече. Сипва се нафталин ама истински от този дето се правел едно време а не от сегашния. Купи си нафталин и пробвай да го запалиш да видиш дали и как гори.
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                              Нафталин се сипва в бензина. Не че там има голяма полза, ама поне е антидетонатор. На нафтата най-много да свали цетановото число.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                                Аз вярвам само на готови неща, "от магазина". Ами то си има "дизел с добавки" на бензиностанцията. Няма да споменавам марки, но има една при която се усеща разликата, всичко става по-плавно. Двигателя почва да звучи по-меко. Но пък като си пусна радиото, двигателя така и така не се чува, пък радиото е безплатно, за разлика от "дизела с добавки" Мисля че ежегодната профилактика и поддържане на двигателя вършат повече работа.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X