Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво сипвам в нафтата и защо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    P.S. Много ми е интересно, Вебастото как понася бъркочите ?
    Безгрижно.
    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

    Коментар


    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

      А аз откакто спряха добавката на Castrol (TDA), започнах да използвам ей това нещо: ЦЪК!!! Дали помага или не-не знам. На аромат го докарва като Castrol TDA. По дебелите книги, пише че помага но тестове-нямам как да му проведа. Поздрави!
      Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

      Коментар


      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

        Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
        Безгрижно.
        Не случайно питам.
        Имам печка, която още не съм монтирал, и се притеснявам как ще пали ако в нафтата е останало и малко олио, което е с по-висока пламна температура.
        С олио почти не карам, щото не ми изгодно, но от време на време слагам, че имам ангажимент с хора от които взимам отдавна.
        Така или иначе не е за тази тема, но благодаря.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Не случайно питам.
          Имам печка, която още не съм монтирал, и се притеснявам как ще пали ако в нафтата е останало и малко олио, което е с по-висока пламна температура.
          С олио почти не карам, щото не ми изгодно, но от време на време слагам, че имам ангажимент с хора от които взимам отдавна.
          Така или иначе не е за тази тема, но благодаря.
          Малко по-назад в темата описах аз каква добавка ползвам и тъй като ползвам и Webasto през зимата не съм забелязал печката да има проблем. За олио нямам никакви наблюдения...
          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

          Коментар


          • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

            Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
            На няколко колеги вече пратих добавки. Чакам и оттам отзиви. Радвам се, че съм помогнал. Нафта слагай по възможност от проверени места, пък колко ще струва не е важно.
            П.П. добавките не са само за повредени автомобили нали?
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bardahl-common-rail-diesel-additive-bar-1072.jpg
Прегледи:1
Размер:12.3 КБ
ID:5773441
            Това нещо направи чудеса,много съм доволен.
            Сутринта сложих и на леката кола/Опел Корса/, все едно карам друга кола.
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
              ...Това нещо направи чудеса,много съм доволен.
              Сутринта сложих и на леката кола/Опел Корса/, все едно карам друга кола....
              - на каква друга заприлича ? Бенц S- класа ?
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                - на каква друга заприлича ? Бенц S- класа ?
                ЦЪ ! Щом е Бардал, на беенве.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                  Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                  [ATTACH=CONFIG]938717[/ATTACH]
                  Това нещо направи чудеса,много съм доволен.
                  Сутринта сложих и на леката кола/Опел Корса/, все едно карам друга кола.
                  Ако нафтата с която караш е ок разликата с добавка би трябвало да бъде минимална. Аз на моята кола намирам разлика само в шума, работи по-меко. Иначе добър вариант за преди зимата, е този който колегата Русев е направил. Първо активно почистване с Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11.jpg
Прегледи:1
Размер:35.9 КБ
ID:5773542 после редовното добавяне на Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Bardahl_BDC_dobavka_za_diesel-1L-500x500.jpg
Прегледи:1
Размер:76.8 КБ
ID:5773543
                  Аз в петък налях догоре на Теракана и сложих от БДЦ-то 4 капачки. Никаква разлика не усещам, но се надявам в дългосрочен план да си спестя смяна на помпа , дюзи или и двете.
                  Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                  Ford Fiesta 1.4 Tdci

                  Коментар


                  • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                    Забъркал съм един меланж от 2гр. BDC , 3гр. газ за осветление и 5гр. двутактово масло за литър нафта. Стана една светла боза, даже и с лека утайка, май газта пресече работата.... сега се чудя дали да я наливам
                    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                    Toyota Land Cruiser KDJ 125

                    Коментар


                    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      ЦЪ ! Щом е Бардал, на беенве.
                      ....което по този повод ме подсеща ( да използвам темата ) да попитам : каква добавка ще е подходяща за мойта Фронтерка, така щото като я подкарам да прилича на TLK 120 ?
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        ....което по този повод ме подсеща ( да използвам темата ) да попитам : каква добавка ще е подходяща за мойта Фронтерка, така щото като я подкарам да прилича на TLK 120 ?
                        Много голям зор ли ти е ?!
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                          Газта за горене вече няма общо това което беше газта за горене. По-добър вариант щеше да е да добавиш бензин вместо газ. Аз като се зададат отрицателни температури ще направя подобен коктейл.
                          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                          Ford Fiesta 1.4 Tdci

                          Коментар


                          • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            Много голям зор ли ти е ?!
                            Хич не ми беше .И не ми пукаше . Ма до момента до който прочетох какви чудеса вършат добавките . Вече съм ентусиаст .
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              Хич не ми беше .И не ми пукаше . Ма до момента до който прочетох какви чудеса вършат добавките . Вече съм ентусиаст .
                              Те сигурно и при ТоЬОта вършат, ама нали знаеш колко е 6х1.8, а там с добавки не става.

                              Сипвай газ, и не му мисли !
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                                Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                                Ако нафтата с която караш е ок разликата с добавка би трябвало да бъде минимална. Аз на моята кола намирам разлика само в шума, работи по-меко. Иначе добър вариант за преди зимата, е този който колегата Русев е направил. Първо активно почистване с [ATTACH=CONFIG]938830[/ATTACH] после редовното добавяне на [ATTACH=CONFIG]938831[/ATTACH]
                                Аз в петък налях догоре на Теракана и сложих от БДЦ-то 4 капачки. Никаква разлика не усещам, но се надявам в дългосрочен план да си спестя смяна на помпа , дюзи или и двете.
                                BDC-то при мен се усети след първите 200км. Ефекта е повече от добър. Разхода падна с около 0,700 до 1л, и върви повече.На 6-та от 1500 об/м без замисляне.Преди беше по-мудна. Спазвай предписанията на разреждане с нафтата.Аз слагам по 1,5мл на литър гориво. Зима-лято това ще е нормата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X