Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Cherokee 2008 със Селек-Трак II и раздатка NV256

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Cherokee 2008 със Селек-Трак II и раздатка NV256

    Някой дали разполага с по-подробна информация за NV256 (МР3022)? Към Селек-Трак II е. Единствената информация намерих в автоград.ру, но е отгоре-отгоре. Някакво сравнение с предишната 242- за 256 пише, че усилието се прехвърля към колелото с добро сцепление, а при 242 май се получаваше обратното? Има загатване за някакво ЛСД, ама къде е и как работи- нищо! Как е спрямо 247?

  • #2
    До: Раздатка NV256 ?

    Типични положения на лоста при 242 са:
    2 WD - включен заден мост
    4 Full Time - включени двата моста, разпр. на върт. момент: 48% - предно и 52% - задно,
    4 Part Time - включени двата моста, блокиран м/уосев диф
    4 LO

    При 256 положенията са:
    -2WD
    -4WD H
    -4WD L

    предположението ми е,че при 256 4WD H е фултайм, тъй-като май четох, че се използва и за обикновен път (асфалт). Т.е. няма ръчно блокиране на междуосев диференциал при не-бавните.

    Това не е ли стъпка назад в сравнение с предишната? Имам предвид следното:
    "Като добър шофьор, би трябвало да задействате блокажа (блокажите) проактивно преди да се получи превъртане на гумите.
    Запомнете, блокажите са измислени за да предотвратят превъртането на гумите (т.е. колелата). Всички нови електронни автоматични системи са реактивни. Първо трябва да се получи превъртане и чак тогава системата започва да се опитва да спаси изгубеното. Ръчните блокажи са 100 пъти по-добри..."
    Последно редактирано от crnamaca; 29-01-09, 23:27. Причина: добавяне

    Коментар


    • #3
      До: Раздатка NV256 ?

      Наистина ли никой не знае за тази раздатка? Слага се на новите Чероки/Либърти; Додж Нитро и Вранглер, но забравих на кои Вранглери?

      Поне лични впечатления за най-новото Чероки? Аз го поразгледах, само с автомат са. Няколко коня по-мощно, по-висок въртящ момент. Скоростната кутия отнема в дясно от мястото за краката, или поне създава такава илюзия. Няма място за левия крак, предвид, че е само автомат.Дизелът е редови, трака. Резервната гума е прибрана в багажника, но не е "котва"; за сметка на това по-малък багажник съм виждал само при Ярис. Нещо нисичка идва с клирънс 18.5 и 19.5 (отпред-отзад), по камънаците разни форестъри и фрилендъри ще прелетят в сравнение с това Чероки.
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от crnamaca; 29-01-09, 23:44.

      Коментар


      • #4
        До: Раздатка NV256 ?

        Виж в сайта на марката ако не си го видял вече,мисля че има всичко което ти трябва.
        Ето линк:
        http://www.jeep.com/en/4x4/how_syste.../selec_trac_2/

        Коментар


        • #5
          До: Раздатка NV256 ?

          Мерси! То отттам започнах. Сега се сетих- там четох, че 4wd-то е фул тайм. Но информацията от този сайт не дава отговор на нито един от въпросите ми с които започнах.

          Коментар


          • #6
            До: Раздатка NV256 ?


            Ето какво в описано:
            Selec-Trac II®

            Selec-Trac II supports the new MP 3022 two-speed, full-time active "on-demand" four-wheel drive transfer case. When driving in 4WD Auto mode, the transfer case clutch pack predicts conditions that may cause wheel slip and instantly applies increased or decreased torque between the front and rear axles based on real-time driving conditions, thus optimizing traction. Under the right conditions, the vehicle can be driven by just one wheel. For added capability when traversing steep grades, rough terrain, or extremely poor tractions surfaces, the transfer case includes a 4WD Low mode. Electronic shifting between 4WD Auto and 4WD is accomplished via a console-mounted switch. A 2WD mode is also provided.
            Явно става въпрос за електронно управлявана MP 3022 раздатачна кутия full-time "on-demand", двускоростна, с два режима HI и LOW. При движение в режим 4WD Auto, чрез съединителен пакет в раздатъчната кутия се разпределя въртящия момент, като непрекъснато се увеличава или намалява същия към предния и задния мост, базирайки се на реалните условия на пътя и дори пишат за "предсказани" /predicts/ условия на сцепление и вероятност от приплъзване на колелата. По този начин се оптимизира разпределянето на въртящия момент и се подобрява тракцията на колата /traction -теглителна/движеща сила/. В реални условия въртящия момент може да се предаде дори само на едно колело. За още по-лоши условия на сцепление и offroad терен е предвидена възможност за движение с понижаваща предавка -4WD Low mode, т.е. бавни. На конзолата има превключвател за електронно управляемите режими 4WD Auto и 4WD. Също така има и режим на движение 2WD.

            Последно редактирано от kinex; 30-01-09, 21:13. Причина: извън темата
            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
            First impression is not always true. Get inspired.
            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
            Reading is sooo boring, unlike writing!

            Коментар


            • #7
              До: Раздатка NV256 ?

              MP3022 няма парт таим.
              По нагоре Алекс Маринов е написал точно.
              Последно редактирано от kinex; 30-01-09, 21:15.
              Най ме е страх от хора без мечти...

              Коментар


              • #8
                До: Раздатка NV256 ?

                Последно, има ли 256 раздатка? Ако не защо някой модератор не оправи заглавието и не поразчисти темата - така ще има някаква полза от нея.

                Коментар


                • #9
                  До: Раздатка NV256 ?

                  Има за Cherokee модел 2008.
                  Ето линка с инфо http://jeep.avtograd.ru/Liberty/Liberty2008/index.htm

                  Коментар


                  • #10
                    До: Раздатка NV256 ?

                    Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                    MP3022 няма парт таим.
                    По нагоре Алекс Маринов е написал точно.
                    От линка на производителя, даден по-горе в темата
                    http://www.jeep.com/en/4x4/how_syste.../selec_trac_2/
                    оставам с впечатлението, че четири бавни е с блокаж на междинния диференциал.
                    Което си е режим парт тайм.
                    Последно редактирано от kinex; 30-01-09, 22:10.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Раздатка NV256 ?

                      Първоначално публикуван от Stuntman_Mike Преглед на мнение
                      Последно, има ли 256 раздатка? Ако не защо някой модератор не оправи заглавието и не поразчисти темата - така ще има някаква полза от нея.
                      Не, че не греша (и то често), но за това за неща за които ми липсват добри познания се стремя да бъда точен. По брошура се дава Selec-Trac II MP3022. В сайтове с информация за това Чероки (напр. Selec-Trac II (NV256) другое обозначение: MP3022) се казва, че другото наименование е NV256.
                      Последно редактирано от crnamaca; 31-01-09, 00:34. Причина: смесване на отговора за цитирания участник с друг

                      Коментар


                      • #12
                        До: Раздатка NV256 ?

                        Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                        На конзолата има превключвател за електронно управляемите режими 4WD Auto и 4WD. Също така има и режим на движение 2WD.
                        Да, това са точно тези 2WD, 4WD Auto, и 4WD Low които споменах по-горе (малко не точно де, не ми бяха пред очите и 4WD Auto съм го кръстил 4WD H). Искат да кажат, че въпреки, че има ръчен превключвател, управлението е електронно. Наистина са скопили опциите и от 4WD фултайм и 4WD парттайм е останало това 4WD Auto. Което го прави идеалния паркетник. Ако е с ЛСД то и баба знае да го "блокира". Как пък ще предсказва! Камери отпред ли са му монтирали? Иначе ако предсказва кат' нагази в калъ- то като да предскажеш, че ти се ходи по голяма нужда, когато усетиш нещо топло и мокро в гащите.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Раздатка NV256 ?

                          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                          От линка на производителя, даден по-горе в темата
                          http://www.jeep.com/en/4x4/how_syste.../selec_trac_2/
                          оставам с впечатлението, че четири бавни е с блокаж на междинния диференциал.
                          Което си е режим парт тайм.
                          Да ама 4WD Auto си е фултайм, можеш да си го караш през цялото време (баси тавтологиите дето правя!) в този режим. Ако говорим цялостно за автомобил май не може да е и парттайм и фултайм. Просто си е фултайм с възможност за блокиране на междуосевия диференциал. Като парттайм бих определил предишните модели с NV 231. Нямат междуосев диференциал и 4WD H е само за кратковременна употреба т.е. парттайм, не за асфалт

                          Коментар


                          • #14
                            До: Селек-Трак II с раздатка NV256

                            Има разлика между режим парттайм и раздатка парттайм.
                            Може раздатката да е фултайм и да има режим парттайм а може и да няма такъм режим. 249 е живия пример за раздатка фултайм която няма режм парттайм. 249 също дава отговор на въпроса как може системата 4х4 да предотвратява преплъзването преди то да се е случило. При нея в паралел на междуосовия диференциал има виско муфа.
                            При Селектрак 2 случая май не е такъв. Говори се за active "on-demand" което значи че или е с героторни дискове както 247 или е с многодисков съединител с електронно управление. И на мен не ми е ясно. Въпроса е управлението на въртящия момент ли е електронно, или управлението на режимите (превключването) е електронно.

                            Гледам новото Либърти много големи ъгли на атака има. С какви Форестери и Фриландери го сравняваш. Клиренса е 19.5см. А той на всички заводски е около 20см. Даже мога да ти покажа едно състезателно Чероки с такъв клиренс.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Селек-Трак II с раздатка NV256

                              А бе нещо в отговора на Алекс Маринов ме кара да се съмнявам да не са намерили място на виското в раздатката.
                              20 - вязкостная муфта;

                              сигурно има разлика от това по-горе и:

                              4WD Low - включены оба моста на пониженной передаче, межосевой дифференциал и виско-муфта заблокирована. ...Слабым местом является вязкостная муфта, которая чувствительна к разным размерам колес на передней и задней оси, длительному буксованию (перегрев).

                              И от много чудене за един такъв дзвер с 249 го изтървах, сигурно си го виждал, номера започваше с К.... Нейсе, отишъл е при по-заслужил.

                              А това за двете Ф го писах да се заяждам, и то предимно с мен, че много ме хвана яд, че не са го дигнали 2 см повечко. Пък и от клирънс до клирънс си има разлика. На някой му е 20 см и целите мостове са на едно паве разстояние от земята, на друг са намерили най-ниска точка на 19 см някъде си.
                              Последно редактирано от crnamaca; 31-01-09, 00:56. Причина: допълване

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X