Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двутактово масло в нафтата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Двутактово масло в нафтата

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Виждал си такъв дето не се кара...Дядката също не го кара отдавна обаче аспуха му е като кумин на кебапчийница !
    ... а по гърнетата - дупки.

    Да не съм издухал два трабантови двигателя, да не знам.

    Коментар


    • От: Двутактово масло в нафтата

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      ... а по гърнетата - дупки.

      Да не съм издухал два трабантови двигателя, да не знам.
      А най-готино беше като си пусне човек парното!
      Suzuki Grand Vitara 2.0 TD 99г.
      Opel Corsa 1.7д 98г

      Коментар


      • От: Двутактово масло в нафтата

        Първоначално публикуван от petomu Преглед на мнение
        А най-готино беше като си пусне човек парното!
        О, да. Поради което есенно време всички сменяхме предно гърне.

        Коментар


        • От: Двутактово масло в нафтата

          Първоначално публикуван от БАТ РАДИ Преглед на мнение
          Здравейте.Днес ми дадоха съвет да слагам двутактово масло в нафтата щото имам едно прекъсване на двг от време на време аз бях писал за него (4рънър 2LT) .Съотношение 10л.нафта 150гр.масло (щилско)Доводът на майстора е че нещо можело да заяжда в ГНП в следствие на ръжда.Между другото видях една отворена ГНП в камерата която беше пълна с нафта наистина имаше ръждясали части.Та общо взето не ми се разтягат локуми ами кажете вие нещо по въпроса?Казаха ми да карам така 10дена да видим кво ще стане после


          Първо слагаш очистваща добавка,аз сложих на ATP ,преди това сменяш филтъра.Това ми го каза човек занимаващ се само с нагнетателни помпи и специализирал в Германия,в център на БОШ. Каза че препоръчително е,зимата резервоарът да е максимално пълен.Водните пари замръзват,и падат в нафтата.Отделно в самата нафта има водни молекули,през нощта,в студа те кондензират в ГНП ,сещаш се,металът е с по силни хидрофилни свойства отколкото олеофилни,конкретно желязото /на този принцип,-хидрофилни и олеофилни свойства е основан плоският печат,офсетовият печат/. И така,наистина си ръждясва вътре центробежният регулатор.Специално при мен поведението беше - при празен ход оборотите ту се покачват,ту падат,и то в равномерен цикъл,-осичките задържат.

          Коментар


          • От: Двутактово масло в нафтата

            Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
            Първо слагаш очистваща добавка,............. ,преди това сменяш филтъра.Т.
            Не е ли по - добре филтърът да се смени след издухването на нафтата с почистващата добавка?
            Suzuki Grand Vitara 2.0 TD 99г.
            Opel Corsa 1.7д 98г

            Коментар


            • От: Двутактово масло в нафтата

              Първоначално публикуван от petomu Преглед на мнение
              Не е ли по - добре филтърът да се смени след издухването на нафтата с почистващата добавка?
              И, аз съм на мнение, че първо се слага очистващата добавка(ама каква и колко ще е ефективна е друга бира)и след не-много километри се сменява горивния филтър.Тези неща ги пише на опаковката обикновено.
              И един съвет от мен-никога нямайте за капацитет някой, щото цял живот се занимавал, видите ли баш те с това!Много често те са едни от най-големите некадърници-познавам много такЪви!
              Във форума има наистина големи разбирачи...но те, разбира се не обичат да влизат в глупави спорове-казват веднъж(и то не винаги) и това е! Затова не ги вкарвайте в такива!
              много автомати-слаби резултати!

              Коментар


              • От: Двутактово масло в нафтата

                Изчетох всичко най-съвестно, на колегата Бенц много ми допада рецептата. Моят проблем е че филтърът, горивният, най вероятно е замръзнал, но колата пали, палише си и в най големите студове. Не съм добавял нищо към нафтата. Чиста проба OMV-нафтичка, обикновената. Но двигателят отказва да мине 2700-3000об/м. На празен ход, достига за момент 4000 притриса, изпушва бяло и пада 2700-2800, пак се изфорсирва и пак пада. А в движение си е жива мъка особено на баир 3000-2500, 3000-2500 и ми светва чека на мотора, отнема газта и изгасва....
                Та сега след като изчетох цялата тема, да ви питам какво е най добре да сипя и да покарам преди да сменя филтъра? Дрънгел-Тойота Матор-KZTE..........
                Роден рибар, а принуден да работи.......

                Коментар


                • От: Двутактово масло в нафтата

                  Впрочем навремето в ДАП-а зимата ни се полагаше 6.5% бензин в/у нафтата. Еххх тогава нафта...................с 10-15 литра си миех гаечните ключове......
                  Роден рибар, а принуден да работи.......

                  Коментар


                  • От: Двутактово масло в нафтата

                    Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
                    Изчетох всичко най-съвестно, на колегата Бенц много ми допада рецептата. Моят проблем е че филтърът, горивният, най вероятно е замръзнал, но колата пали, палише си и в най големите студове. Не съм добавял нищо към нафтата. Чиста проба OMV-нафтичка, обикновената. Но двигателят отказва да мине 2700-3000об/м. На празен ход, достига за момент 4000 притриса, изпушва бяло и пада 2700-2800, пак се изфорсирва и пак пада. А в движение си е жива мъка особено на баир 3000-2500, 3000-2500 и ми светва чека на мотора, отнема газта и изгасва....
                    Та сега след като изчетох цялата тема, да ви питам какво е най добре да сипя и да покарам преди да сменя филтъра? Дрънгел-Тойота Матор-KZTE..........
                    Сега към количеството нафта добави 2-3% бензин.И в скоро време си смени горивния филтър, ако не е сменяван.Нафтата трудно ти се филтрира сега.Имай предвид, че повечето добавки против замръзване нямат ефект, ако ги налееш на отрицателни температури-първо трябва да вкараш колата в гараж и тогава да използваш добавката, като според температурата вътре преценяваш колко да отлежава
                    Последно редактирано от mbenz; 13-02-12, 12:50. Причина: корекция
                    много автомати-слаби резултати!

                    Коментар


                    • От: Двутактово масло в нафтата

                      Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                      Сега към количеството нафта добави 2-3% бензин.И в скоро време си смени горивния филтър, ако не е сменяван.Нафтата трудно ти се филтрира сега.Имай предвид, че повечето добавки против замръзване нямат ефект, ако ги налееш на отрицателни температури-първо трябва да вкараш колата в гараж и тогава да използваш добавката, като според температурата вътре преценяваш колко да отлежава
                      Мерси колега, аз сега отивам да сменя филтъра, но първо ще и капна бензинец.........два-три литра и ще напълня резервоара догоре. Ще и сипя и 2Т масълце от хубавато 300мл, па да видим
                      Роден рибар, а принуден да работи.......

                      Коментар


                      • От: Двутактово масло в нафтата

                        Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
                        Мерси колега, аз сега отивам да сменя филтъра, но първо ще и капна бензинец.........два-три литра и ще напълня резервоара догоре. Ще и сипя и 2Т масълце от хубавато 300мл, па да видим
                        Пиши после, ок?Мисля, че след половин час каране(или по-малко) ще си нов човек-пардон-"жипка"!
                        много автомати-слаби резултати!

                        Коментар


                        • От: Двутактово масло в нафтата

                          Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                          Пиши после, ок?Мисля, че след половин час каране(или по-малко) ще си нов човек-пардон-"жипка"!
                          Напълно си прав лети лети, баиря за нищуууу гу нема веке, много благодаря
                          Роден рибар, а принуден да работи.......

                          Коментар


                          • От: Двутактово масло в нафтата

                            Направо съм изумен. По рецептата на д-р Бенц, дрънгела вчера запали на -13 градуса от 1 оборот..... а въртях по 5-6-7-8сек
                            Който има проблем да изпълнява и да си свирка
                            Поздрави на всички
                            Роден рибар, а принуден да работи.......

                            Коментар


                            • От: Двутактово масло в нафтата

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              ........... Едни 50 километра с всичката газ на изправен мотор издухват всичко, дори и някъде да е имало отлагания.
                              С това внимателно. Ако продължително време се кара на ниски обороти, отлаганията са повече. При "всичката газ" веднага и продължително има известна вероятност да прогори буталото. Та според мен по-постепенно трябва да се случват нещата.
                              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                              Коментар


                              • От: Двутактово масло в нафтата

                                От скоро сипвам двутактово масло 1:200 и съм супер доволен че мотора много утихна. Силно намаля онова тракане особенно рано сутрин на не загряла кола. При загрят мотор като цяло звучи меко и тихо. Друго не съм забелязал положително и/или негативно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X