Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двутактово масло в нафтата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Двутактово масло в нафтата

    Първоначално публикуван от diskusa Преглед на мнение
    При редовите помпи също има ефект слагал съм на Мерцедес ,значително намаля шума и започва да работи по-меко.
    Тя един път тръгнала ли е да шуми - и сапунена вода няма да я спаси . Иска стенд , а не масло .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #32
      До: Двутактово масло в нафтата

      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
      Четох,четох ...и реших да се включа !!!
      Карам с масло , бензин и спирачна течност в дизела повече от 300 000 км!!! Няма тайни !!!
      За капак - 2 години ( до вдигането цената на олиото ) карах и на олио !!!
      Изкупувах от Мак Доналд отпадната мазнина , но 3 дни ми трябваха само за изчистване от утайките !!! Не спореше и .... се прехвърлих на ЧИСТО олио !!! Не се чудете !!! Не се пулете !!! Доста бутилки уиски спечелих от облози !!! ( а на съм пияч )
      На 60 л олио добавях 12 л бензин ( за разреждане ) , 250мл спирачна течност ( за обиране на вода , ако има ).Нямаше АБСОЛЮТНО никаква разлика в мощността и вървежа !!!
      Така че, спокойно добавяйте масло !!!
      Относно керосина - в книжката на Форд си го пише черно на бяло !
      !!!
      Та от любопитство : за какъв по-конкретно Форд става въпрос ?
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #33
        До: Двутактово масло в нафтата

        Имам въпрос със соево олио става ли щото имам доста
        Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
        На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
        Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

        Коментар


        • #34
          До: Двутактово масло в нафтата

          Здравейте,колеги. Преди месец и аз сипах на един резервоар(около 90л.) 1л. хидравлично масло и оттогава джипката от 100 коня стана към 50. Изкарах го на магистралата уж да продуха-ядец,източих резервоара смених филтъра и джипа полетя.Съотношението ли съм объркал или маслото,става въпрос за галопер 2.5тди.Поздрави
          Galloper II 99г. 2.5TDI дълга база

          Коментар


          • #35
            До: Двутактово масло в нафтата

            Първоначално публикуван от dulgiq0843 Преглед на мнение
            Здравейте,колеги. Преди месец и аз сипах на един резервоар(около 90л.) 1л. хидравлично масло и оттогава джипката от 100 коня стана към 50. Изкарах го на магистралата уж да продуха-ядец,източих резервоара смених филтъра и джипа полетя.Съотношението ли съм объркал или маслото,става въпрос за галопер 2.5тди.Поздрави
            Маслото ще да е. Хидравличното масло май не е масло, в общия случай. Но някой знайко да каже, аз само от наблюдения и общи съображения.

            Коментар


            • #36
              До: Двутактово масло в нафтата

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              Та от любопитство : за какъв по-конкретно Форд става въпрос ?
              Форд Сиера 1.8 ТД - 1992 г.

              Коментар


              • #37
                До: Двутактово масло в нафтата

                Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                Форд Сиера 1.8 ТД - 1992 г.
                Ше ме провокираш да си купя такъв
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #38
                  До: Двутактово масло в нафтата

                  Първоначално публикуван от БАТ РАДИ Преглед на мнение
                  Здравейте.Днес ми дадоха съвет да слагам двутактово масло в нафтата щото имам едно прекъсване на двг от време на време аз бях писал за него (4рънър 2LT) .Съотношение 10л.нафта 150гр.масло (щилско)Доводът на майстора е че нещо можело да заяжда в ГНП в следствие на ръжда.Между другото видях една отворена ГНП в камерата която беше пълна с нафта наистина имаше ръждясали части.Та общо взето не ми се разтягат локуми ами кажете вие нещо по въпроса?Казаха ми да карам така 10дена да видим кво ще стане после
                  върши работа и не само за водата и ръждата , не се притесняваи колега , даже профилактично е добре да се прави с двутактово масло
                  sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                  Коментар


                  • #39
                    До: Двутактово масло в нафтата

                    Kолеги аз от доста време слагам двутактово масло - българско от 5,40лв. На 10лит/100гр. Това го слагам и на Тойотата и на мерца, до сега не съм имал никави проблеми, било то лете или зима. Значително обаче има разлика в работата на двигателя/ по-мека е/ За разсипан мотор от слагане на масло в нафтата не съм чул и сигурно няма да чуя.. Аз предварително в 1-2 лит. нафта разбивам маслото и чак след това го прибавам към останалото гориво. Успех!!
                    Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                    Коментар


                    • #40
                      До: Двутактово масло в нафтата

                      УАУ.Аз вчера сложих Щилско масло и сега ......Чакаме.Това с прекъсването на двг се появява от време на време и то при топъл мотор например карам спирам и след малко паля и запрекъсва изрязвам го и се оправя.Интересното е че сутрин и в най големия студ пали от четвърт проблема се появява след това.Какво може да заяжда в ГНП-то това все пак е прецизна част.Това че видях корозия в една помпа е факт даже автомобила си работеше перфектно и беше там за смяна на уплътненито на капака на на помпата щото се появил лек теч на гориво.Как може нафта и ръжда?

                      Коментар


                      • #41
                        До: Двутактово масло в нафтата

                        Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                        защо мислиш така?и според теб какво и колко се слага в зимната нафта???
                        бих се радвал на аргументирани отговори и мнения-надявам се да чуя такива!а,не-бенца ти отивал в телевизията...ама защо,какво....?
                        Репликата ми беше по повод поста ти за "най- съвременните дизели" . Нафта+бензин+ керосин +масло..... Предполагам си запознат със спецификата при работа на интеркуулър комън рейл . Те са толкова капризни дори на уж чистата нафта по нашите бензиностанции ( за което тук има интересна тема) , че какво остава за такива микстури ?!
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Двутактово масло в нафтата

                          Вярно е на мен в ТМ ми казаха за Авенсиса че тия дето продават евтина нафта могат само с поглед да ми урочасат помпата

                          Коментар


                          • #43
                            До: Двутактово масло в нафтата

                            подкрепям,че малко масло не вреди,даже напротив,почиства дюзите и смазва помпата,а на локомотивната нафта е задължително да се слага,че е по-сухичка,там нарочно не слагат парафини...
                            за комън рейла обаче е "смърт",тука предполагам,че не се говори за такива

                            Коментар


                            • #44
                              До: Двутактово масло в нафтата

                              Първоначално публикуван от vasss Преглед на мнение
                              подкрепям,че малко масло не вреди,даже напротив,почиства дюзите и смазва помпата,а на локомотивната нафта е задължително да се слага,че е по-сухичка,там нарочно не слагат парафини...
                              за комън рейла обаче е "смърт",тука предполагам,че не се говори за такива
                              Ами прочети втория абзац на пост №15. А иначе както писах някъде - зависи за какъв тип помпа става въпрос , а не ГНП изобщо.
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Двутактово масло в нафтата

                                Аз имам също само положителен опит ... имах проблем с едната дюза (прекъсваше)автомобила загуби мощност майстора каза на един резервоар (55 лт.)-1лт.двутактово масло и 5 лт. газ за горене ... след около 300 км. дюзата се оправи,така че ДА за маслото и газта за горене в нафтата ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X