Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двутактово масло в нафтата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: До: Двутактово масло в нафтата

    Аз затова съм свалил на Патрула акумулатора и чакам да се качат малко градусите. Филтъра е далече, не се затопля и нафтата се парафинизира. Не ми се влиза в излишни приключения.
    Иначе, все се каня да го "тунинговам" с филтър от Голф, ама и тая зима се размина.

    Коментар


    • От: До: Двутактово масло в нафтата

      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
      Аз затова съм свалил на Патрула акумулатора и чакам да се качат малко градусите. Филтъра е далече, не се затопля и нафтата се парафинизира. Не ми се влиза в излишни приключения.
      Иначе, все се каня да го "тунинговам" с филтър от Голф, ама и тая зима се размина.
      Направи една серпентина около филтъра и прекарай обратната нафта през нея. Или входящия или изходящия маркуч от радиатора в купето. Или си потърси "филтъродържач" от английско или скандинавско терано с двукръгова система като при мен. Ще забравиш за всякакво парафинизиране във филтъра.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: До: Двутактово масло в нафтата

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Направи една серпентина около филтъра и прекарай обратната нафта през нея. Или входящия или изходящия маркуч от радиатора в купето. Или си потърси "филтъродържач" от английско или скандинавско терано с двукръгова система като при мен. Ще забравиш за всякакво парафинизиране във филтъра.
        Тъй...и след колко време ще се размрази евентуално замръзналия филтър от подобна серпентина...?Напролет!Обратната нафта няма да може изобщо да върви(а и с каква температура ще е първите 15мин.?), щото мотора ще е угаснал след няколко секунди, а по маркучите на радиатора нищо не тече, докато не загрее поне малко мотора-на тоя студ-поне 15-20 мин.
        Аз имам ел. подгравяне на филтъра, което се задейства, ако се получи вакуум, ама работи ли, не работи ли...?
        много автомати-слаби резултати!

        Коментар


        • От: До: Двутактово масло в нафтата

          Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
          Тъй...и след колко време ще се размрази евентуално замръзналия филтър от подобна серпентина...?Напролет!Обратната нафта няма да може изобщо да върви(а и с каква температура ще е първите 15мин.?), щото мотора ще е угаснал след няколко секунди, а по маркучите на радиатора нищо не тече, докато не загрее поне малко мотора-на тоя студ-поне 15-20 мин.
          Аз имам ел. подгравяне на филтъра, което се задейства, ако се получи вакуум, ама работи ли, не работи ли...?
          Проблема с филтъра е че през него не може да мине парафинизирана манжда с праз. Иде реч за спиране малко след потегляне. Двукръговата система, за която споменах връща обратната нафта във филтъра, докато горивото там не достигне 30 градуса. От резервоара тегли само колкото харчи. Значи имаш едни удължено време до пълно запушване, ако е може да сгрее филтъра достатъчно бързо. Твоят електрически нагревател предполагам отново е в държача на филтъра.

          Това, което дадох аз за пример ще предодврати спиране по време на движение. Има не малко случаи на това. Обратната нафта започва да тече топла доста бързо след стартиране, защото главата на предкамерен дизел, със все бренерите и дюзите са първите елементи в тоя двигател, които се нагряват. Не е нужно филтъра да се сгрява до 50 градуса. Нужно е да се стопли до малко под нулата, вместо до -20. Ако нафтата е мезнадеждно калпава, няма никакво спасение, защото колкото и да подгряваш филтъра, тя няма да може дори по горивопроводите да мине, но това все пак е рядък случай. В да речем 80-90% от случаите се задръства филтъра, просто защото там сечението на отворите е най-малко и най-лесно се запушват.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: До: Двутактово масло в нафтата

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            ... Или си потърси "филтъродържач" от английско или скандинавско терано с двукръгова система...
            На Голфа е нещо подобно и там вярно няма такъв проблем като "парафинизиране" на филтъра.

            Коментар


            • От: До: Двутактово масло в нафтата

              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
              На Голфа е нещо подобно и там вярно няма такъв проблем като "парафинизиране" на филтъра.
              Държачите при терано и патрол са еднакви, като тръгнеш от TD42, минеш през TD27, и стигнеш до RD28 и ZD30. Просто се поразтършувай из моргите за екземпляр северно изпълнение. Има ги във вариант с електроподгряване и като при мен - с връщане на обратна нафта във филтъра, с термостат и поплавък за обезвъздушаване. И при теб като при мен ще е "bolt-on" модификация, като единствената "корекция" е срязването на маркуча за обратна нафта. На мен ми отне половин час да го монтирам. Самия държач ми струваше 50 лева. В моя случай от английско терано от преди 1996-та.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Двутактово масло в нафтата

                Аз бих заложил на мощен ел. подгревател на филтъра, защото колко време трябва да работи двигателя, за да се размрази един здраво окостил се горивен филтър от скапана нафта при минус 20 и надолу градуса...???
                А, и хората, като са мислели подобни подгрявания на филтъра не са допускали с каква "нафта" е възможно да се зареди возило на "реномирана" бензиностанция и то в Европа(уж)!
                Утре го дават още по-студено...ще пиша с последните "подобрения" по горивото как ще съм?
                Абе нищо не казвате-от какво беше това стържене от под предния капак, което започна 3-4 секунди, след като запалих и продължи пак толкова...???
                много автомати-слаби резултати!

                Коментар


                • От: Двутактово масло в нафтата

                  Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                  Аз бих заложил на мощен ел. подгревател на филтъра, защото колко време трябва да работи двигателя, за да се размрази един здраво окостил се горивен филтър от скапана нафта при минус 20 и надолу градуса...???
                  А, и хората, като са мислели подобни подгрявания на филтъра не са допускали с каква "нафта" е възможно да се зареди возило на "реномирана" бензиностанция и то в Европа(уж)!
                  Вервай ми, мислили са далеч по-зли варианти дори и от нашата нафта. Това са просто дадености на много места по света. Ако горивото е толкова зле че дори и по тръбопроводите не минава, спасение няма така или иначе. Какво като стоплиш филтъра, ако до него не стига гориво.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Двутактово масло в нафтата

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Вервай ми, мислили са далеч по-зли варианти дори и от нашата нафта. Това са просто дадености на много места по света. Ако горивото е толкова зле че дори и по тръбопроводите не минава, спасение няма така или иначе. Какво като стоплиш филтъра, ако до него не стига гориво.
                    За горивопроводите спор няма-че са и тънки!Особенно ме притесняват тези,които вървят по дъното...Там, ако се запъне нафтата-край!Но в случая говорихме за подгрев на филтъра-в кучи студ и със скапана нафта мотора няма да изкара и 10 секунди, нали?Затова съм фен на ел.подгревател.Ако нямах ел.подгрев(а, моят работи ли? бих си направил, като направя кожух около филтъра с мощност стотина вата(предполагам), за да размрази максимално бързо. Може би затова от Тойота са монтирали точно такъв...?

                    Пак никой не казва от що ли стържеше малко след, като запали...?
                    много автомати-слаби резултати!

                    Коментар


                    • От: Двутактово масло в нафтата

                      Горивата са ни ужасни днес имах в сервиза 4-5 дизела с проблеми и всичките до един не бяха във филтъра а в резервоара , оправя се моментно с продухване в обратна посока със сгъстен въздух смяна на стари филтри или затопляне на новите такива и след половин час работа на място автомобилът е готов за път до следващия път за жалост .....
                      2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                      ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                      Коментар


                      • От: Двутактово масло в нафтата

                        Истината е скъпо гориво за минусовите температури и печка.Миналата година имах проблеми с Нисан терано 2.7тди 2002 на -12г.,не можеше да вдигне повече от 2000 оборота и почваше да пуши.А сега пускам печката двигателя се отвръща за около 10-15мин ,а печката съм я монтирал до непосредствена близост до нафтовия филтър.Вчера беше -18 в София и нямах никакви проблеми.Също така сега преди да стегне студа сипах от скъпата нафта на ОМВ.

                        Коментар


                        • От: Двутактово масло в нафтата

                          Пак никой не казва от що ли стържеше малко след, като запали...?[/QUOTE]

                          Може би от скрежасъл антифриз.
                          Mitsubishi Padjero 2, 2.5
                          тел 0898-31-о8-41

                          Коментар


                          • От: Двутактово масло в нафтата

                            ако не ви се налага да пътувате, не палете при такъв студ само "за проба" - дори да запали от раз, амортизацията на мотора и скоростите в първите няколко минути е огромна - колкото от няколкостотин км каране в нормално време...
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • От: Двутактово масло в нафтата

                              Скъпата нафта на ОМВ е с ниско съдържание на сяра, а това доколкото зная се отразява лошо на по-старите дизелови мотори. Сярата смазва триещите се части по горивната система, което смазване при новите двигатели става по друг начин или не е необходимо. Ниското съдържание на сяра в горивото намалява съответно серните съединения в изгорелите газове - изискване за EURO.... От години ползвам гориво от ОМВ и не съм имал проблем при ниски температури освен ако не остане лятна нафта до студено време (под -10 С), което се случи един път. Тойотата 90 1kz-te запали, но отначало не вдигаше обороти и гаснеше. Беше необходимо няколко минути да помпя на помпата за подкачване на гориво. Изминал съм повече 1 500 000 км (няколко прев. с-ва) основно с нафта ОМВ обикновена. Дали не е най-добре за зимата - скъпа нафта ОМВ с 0.5 до 1% двутактово масло?

                              Коментар


                              • От: Двутактово масло в нафтата

                                Първоначално публикуван от nedevp Преглед на мнение
                                Скъпата нафта на ОМВ е с ниско съдържание на сяра, а това доколкото зная се отразява лошо на по-старите дизелови мотори. Сярата смазва триещите се части по горивната система, което смазване при новите двигатели става по друг начин или не е необходимо. Ниското съдържание на сяра в горивото намалява съответно серните съединения в изгорелите газове - изискване за EURO.... От години ползвам гориво от ОМВ и не съм имал проблем при ниски температури освен ако не остане лятна нафта до студено време (под -10 С), което се случи един път. Тойотата 90 1kz-te запали, но отначало не вдигаше обороти и гаснеше. Беше необходимо няколко минути да помпя на помпата за подкачване на гориво. Изминал съм повече 1 500 000 км (няколко прев. с-ва) основно с нафта ОМВ обикновена. Дали не е най-добре за зимата - скъпа нафта ОМВ с 0.5 до 1% двутактово масло?
                                Отдавна нафтата е с ниско съдържание на сяра-не само скъпата на ОМВ, или Шел.Старото БДС допускаше до 3% сяра, която смазва помпата, но при изгаряне се получават пък серни окиси, които са вредни за всичко останало по двигателя и ауспухната система и така-пълно щастие няма!И липсата на сяра се отразява зле, като мазило не само на старите дизели, но темата е дискутирана многократно и продължително за сметка на това!
                                Само 2Т масло няма да попречи на скапана нафта да замръзне-дори напротив!
                                Повече няма да изпадам в подробности, щото ще ми се скарат-тоооолкова много има изписано!
                                много автомати-слаби резултати!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X