Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двутактово масло в нафтата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Двутактово масло в нафтата

    И аз съм на втори резервоар с масло, двигателя работи осезаемо по-меко.
    Toyota Land Cruiser BJ70 1985
    Lexus LS430

    Коментар


    • От: Двутактово масло в нафтата

      И моите наблюдения, вече подкрепени статистически (сигурно вече 7-8 резервоара)

      За моето от подписа оптимума е около 250ml масло на 65 литра гориво. 150ml идват малко (променя се леко работата на двигателя), а между 250 и повече няма разлика. Конкретно сипвам пълна синтетика двутактово на OMV, и обикновена нафта OMV, ROMPETROL или EKO. Разлика в димността, миризмите и т.н. включително до 500ml на 65 литра няма. Разлики в паленето и разхода - също. Само си работи мазничко и равномерно.

      Та тъй. От тук нататък в багажника винаги ще се мъдри по едно шише двутактово масълце, от което ще се сипва по четвърт на резервоар (от лампа до пълен - около 60-65 литра).
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Двутактово масло в нафтата

        Наливам масло колкото имам ....по 1-2 литра...на резервоар нафта.......Какво е маслото незнам ....просто го имам от дядо ми.....някои са надписани като дизелово масло други не......Единствено което усещам е леко киселата миризма от ауспуха.....Двигателя си работи мазно няма проблем с мощноста както с двутактовото хускварна .....незнам защо стана така с него....!
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Двутактово масло в нафтата

          Аз също изпитах негативите от Хускварна - загуба на мощност. Не го препоръчвам на никого. По-добре ползвайте това от Кауфланд в жълтите тубички.

          Коментар


          • От: Двутактово масло в нафтата

            Карам 3 разл.дизела-2LT/86,golf 1,6d и HDI.На първите винаги съм слагал по около 1/70-80,на HDI-то 1/130-150 само истинско двутактово масло много години и много хил.км-но не заради замръзване-за него само керосин(изключвам съвременните добавки).А добро двутактово-от опита с многото двутактови бинзинови лодки,мотори и резачки.Двигателите осезаемо са по-безшумни и имам чувството,че им е по-приятно да работят така.Може би защото винаги са били относително изправни не съм усетил разлика в мощност,палене и др.Лично аз няма да спра да слагам в никакъв случай.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • От: Двутактово масло в нафтата

              В момента сипвам двутактово,

              Към двутактовото добавям и Бардал.
              Последно редактирано от CarTest™; 11-12-11, 09:57. Причина: Търговски линк

              Коментар


              • От: Двутактово масло в нафтата

                Оставяйте и малко място в резервоара за нафта, че от тия врели-некипели които слагате
                ТЛК 80 4,2ТД-95г

                Коментар


                • От: Двутактово масло в нафтата

                  Първоначално публикуван от Красимир Начев Преглед на мнение
                  Оставяйте и малко място в резервоара за нафта, че от тия врели-некипели които слагате
                  Баце,джипката ми домува на 4-5 км. от теб,не я бях палил близо месец ,в неделя на -7 градуса запали от 3-4 опит с по 2-3 секунди въртене ,само на отработено масло ! Вади нещо като пара в началото докъто позагрее и после няма пара или пушек.... !
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: TLC 120 - за нафтата, добавките и ... още нещо.

                    Яро, доби ли вече впечатления от двутактовото? Какъв е ефекта при теб?
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: TLC 120 - за нафтата, добавките и ... още нещо.

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Яро, доби ли вече впечатления от двутактовото? Какъв е ефекта при теб?
                      Спарки, вече имам някакви наблюдения.
                      Сипах 0,500ml от синтетичното на ОМВ на цял резервоар.
                      (автомобила е Land Cruiser 80, 4.2td 1HD-T). Изразходвал съм половината резервоар. Впечатленията са - двигателя работи чувствително по-меко, дори и при доста минусовите температури, които бяха (поне в планината) преди Нова година.

                      Коментар


                      • От: Двутактово масло в нафтата

                        Аз пък си карам автомобила само с двутактова нафта. Бачка много добре и пали от четвърт...
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • От: Двутактово масло в нафтата

                          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                          Аз пък си карам автомобила само с двутактова нафта. Бачка много добре и пали от четвърт...
                          Дай малко повече данни, в противен случай такъв пост е безполезен.

                          Коментар


                          • От: Двутактово масло в нафтата

                            Двутактова нафта??? За пръв път го чувам! Ако може малко повече инфо за това чудо??
                            OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                            Коментар


                            • От: До: Двутактово масло в нафтата

                              Първоначално публикуван от scorpion1972 Преглед на мнение
                              Който иска да вярва за олиото дядо ми оброботва 5000 декара земя и сега ще прави инсталация за олио.С която ще работят чисто новите трактори и комбайни струващи доста пари.
                              А ще продавате ли от него и на каква цена?

                              Коментар


                              • От: До: Двутактово масло в нафтата

                                Да не пускам нова тема, че има доста такива, за да попитам-абе как сте в тия студове, колеги с "печките"?
                                Моето добиче е "уличник", но пали от раз сутринта с едно подгравяне, но днес малко ме смути-запали веднага, изчаках 5-6 минути да поработи на място, тръгвам, излизам на булеварда, давам газ, минавам 100 метра и загуби мощност!Леко, леко с много газ в дясно-явно нафтата беше пред замръзване-помпата беше засмукала инжектора над горивния филтър плътно долу до корпуса(мамка му!).Та след няколко опита за тръгване и 15мин. работа на място се отпуши и тръгна.В нафтата(от Шел) имаше 2% бензин.Днес долях догоре(16л.) от скъпата нафта на ОМВ и сипах от една добавка за размразяване от Шел(само нея не съм ползвал)-500грамова опаковка и понамирисва на керосин-затова я взехУтре сутринта ще видим...
                                Притесни ме, че няколко секунди, след като запалих се чу едно гадно стържене от двигателя, но докато вдигна капака изчезна...
                                много автомати-слаби резултати!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X