Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Впечатления за гуми Silverstone MT117 Xtreme

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Впечатления за гуми Silverstone MT117 Xtreme

    Първоначално публикуван от Warlikeinside Преглед на мнение
    Привет колеги.Реших и аз да си взема едни Малатеса "кайман" и след съвет с колега от форума реших да взема Silverstone 117 extreme и да ги монтирам на Daihatsu Feroza като имам налични 15 цолови джанти.Проблема е там ,че никъде не отрких размер който да отговаря на моята кола.Тоест 195х80 15 или 205х75 15 или дори 215х70/75. Най-малкият размер на тези силвърстоуни който намирам е 31х10.5 по 15 това не е ли около 265 широчина ?
    Искам гумата за около два пъти по 30км в събота и неделя и МНОГО КАЛ още толкова за да сме по точни
    Смени колата или концепцията за гумите.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Впечатления за гуми Silverstone MT117 Xtreme

      До месец пристигат Силвърстони на тези цени:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:AT-117 Special.jpg
Прегледи:1
Размер:93.9 КБ
ID:5649432

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:MT-117 Sport.jpg
Прегледи:1
Размер:88.0 КБ
ID:5649433

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:MT-117 Xtr.jpg
Прегледи:1
Размер:95.8 КБ
ID:5649434

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SQ-278.jpg
Прегледи:1
Размер:78.0 КБ
ID:5649435

      доставка с куриер само срещу 5лв. на гума

      Коментар


      • От: Впечатления за гуми Silverstone MT117 Xtreme

        Ееее от най-горните няма ли 35" на 16?
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • От: Впечатления за гуми Silverstone MT117 Xtreme

          Това е гамата им Руси.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:AT117-table.gif
Прегледи:1
Размер:37.0 КБ
ID:5649473
          Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
          Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
          0885 660 613

          Коментар


          • От: Впечатления за гуми Silverstone MT117 Xtreme

            Да повдигна малко тази тема. Тъй като се оглеждам за кални гуми за втория комплект джанти, съм се спрял на Silverstone MT-117 Xtreme 31x10.5/15. Гледам таблицата и виждам странна за мен информация.

            1. Като диапазон на ширината на джантата го дават между 7 и 9. Препоръчват ширината на джантата да е 8.5. Това не е ли прекалено широка джанта за тези гуми или аз нещо бъркам?

            Снимка:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:135.9 КБ
ID:5821477

            2. Щирината на гумата не трябва ли да бъде различна в съответните размери?

            Снимка:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:MT-117 Xtr.jpg
Прегледи:1
Размер:136.0 КБ
ID:5821476

            Коментар


            • От: Впечатления за гуми Silverstone MT117 Xtreme

              За 2. - не.10.5 инча е ширината на гумата.което си е 26.67 см (е, те го дават 26.8 см...).За двата размера ширината на гумата е една и съща.Просто при втория размер гумата е по-висока.Или греша?...
              o888 37 63 69

              Коментар


              • От: Впечатления за гуми Silverstone MT117 Xtreme

                Ако таблицата за т.2 е вярна, вероятно изчисленията не са като европейския стандарт.

                Коментар


                • От: Впечатления за гуми Silverstone MT117 Xtreme

                  Тези обозначения са си по американския стандарт.
                  В случая 10,5 е широчината на гумата. И за 31 и за 33 тя е все 10,5 инча. Демек-колкото там са милиметрите.

                  По европейския стандарт се дава ширината на гумата(не на протектора, а на гумата, в габарит), а височината се дава като процент от ширината.
                  При американския стандарт трябва да сметнеш колко е височината като извадиш цоловете на джантата от цоловете на гумата, и да разделиш полученото на две.
                  А при европейския стандарт ако искаш да намериш височината на борда като намериш колко милиметра са тези 70% или колкото са обозначени от широчината на гумата.

                  Цолажа на джантата е еднакъв и при двата стандарта. Обозначението му де.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Впечатления за гуми Silverstone MT117 Xtreme

                    Да, за европейския стандарт знаех, но за американския сега научавам. Благодаря!

                    Втора точка я изяснихме. Остава първа точка. Само аз ли почти не виждам хора, които да си карат 31-ците на толкова широки джанти?

                    Коментар


                    • От: Впечатления за гуми Silverstone MT117 Xtreme

                      Аз съм със заводска алуминиева джанта на Паджерото с 31-ца Дуратрак. Проблеми никакви, не я знам с какви параметри е.
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • От: Впечатления за гуми Silverstone MT117 Xtreme

                        Не знам колко са джантите на патрола дето го взех от Бакалов, но 33/10,5/16 си заспиват.
                        Джантите са доста минус, китайски.
                        Мисля, че са 8 инча, но не съм сигурен.

                        На Франко карах 235/75/15 на оригиналните витарски джанти, а те са 5,5 Доста са тесни като за 235. Това идва към 9-9,5 цола широчина на гумата. Та за 10,5-7 инча и нагоре, ако искаш гумата да стои както трябва. На по-тесни джанти пак ще стане, но в профил ще е леко под дъга. Ако ги караш по-меки това няма значение.

                        Какви джанти имаш? Ако са 6,5-7 слагай гумите и си свиркай.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Впечатления за гуми Silverstone MT117 Xtreme

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Не знам колко са джантите на патрола дето го взех от Бакалов, но 33/10,5/16 си заспиват.
                          Джантите са доста минус, китайски.
                          Мисля, че са 8 инча, но не съм сигурен.

                          На Франко карах 235/75/15 на оригиналните витарски джанти, а те са 5,5 Доста са тесни като за 235. Това идва към 9-9,5 цола широчина на гумата. Та за 10,5-7 инча и нагоре, ако искаш гумата да стои както трябва. На по-тесни джанти пак ще стане, но в профил ще е леко под дъга. Ако ги караш по-меки това няма значение.

                          Какви джанти имаш? Ако са 6,5-7 слагай гумите и си свиркай.
                          Китайците са 8 и 10
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Впечатления за гуми Silverstone MT117 Xtreme

                            Реално имам два комплекта джанти и двата са 7-ци. Мисля да ги монтирам на тези джанти, но ми стана странно за препоръката в таблицата.

                            Коментар


                            • От: Впечатления за гуми Silverstone MT117 Xtreme

                              Таблиците са си на производителя. Ако той не знае на какви джанти е най-подходящо да се слагат неговите гуми-нямакой друг.
                              Та слагай си гумите на седмиците джанти, и си свиркай.

                              Приятно каляне.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • От: Впечатления за гуми Silverstone MT117 Xtreme

                                Така е, съгласен съм с това. Но пък и таблиците се създават от хора, а хората допускат грешки. Но явно тук не са допуснали такива.

                                Благодаря!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X