Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно странен бутон на таблото.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос относно странен бутон на таблото.

    Може би е малко тъпо, но знаете ли за какво служи този бутон на таблото на Исузу трупер 2000г. Символа му е като на chec engine, вътре с проводник. Дано съм се изразил рзбираемо. Благодаря предварително.
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Въпрос относно странен бутон на таблото.

    Ами натисни го при запален двигател и виж какъв ще е ефекта.

    Може да са 100 неща. Някои Нисани имат подобни копчета и те служат за вдигане на оборотите на двигателя. Това е направено с цел да загряват по-бързо като работят на място.

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос относно странен бутон на таблото.

      Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
      Ами натисни го при запален двигател и виж какъв ще е ефекта.

      Може да са 100 неща. Някои Нисани имат подобни копчета и те служат за вдигане на оборотите на двигателя. Това е направено с цел да загряват по-бързо като работят на място.
      + 1 за затопляне на мотора е ,при някой има и ел подгрев на блока
      МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос относно странен бутон на таблото.

        Лозане би ли обяснил как се ползва, ако има ел подгряване на блока? Включва се преди палене или по друг начин?

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос относно странен бутон на таблото.

          Много благодаря за отговорите, само при палене на студен двигател ли се използва и преди палене ли се включва, изобщо как се борави с него?

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос относно странен бутон на таблото.

            Според мен е за повишаване на оборотите и за по - бързо загряване на ДВГ . Има го и на TROOPER 2.8 TD . Освен , че повишава оборотите задейства една клапа на изпускателните тръби( като моторна спирачка) , която затваря близо 2/3 от отвора .По този начин са получава едно натоварване на ДВГ и може би запазване на температурата преди изгорелите газове да излязат свободно в отделителната система . О собеност е , че не се препоръчва използване на тази система ако след включване е необходимо потегляне и изкачване на наклон защото мощноста на ДВГ пада значително (газовете не могат да излязат свободно , което е тормоз за ДВГ).
            MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос относно странен бутон на таблото.

              Колега, има Исузу Тропер 2.8ТДИ. Имаше го същото копче. Като запалиш двигателя и го натиснеш светва зелено. Светва само когато времето е студено. Предишния собственик ми каза, че подгрявало маслото в скоростите. И мисля че наистина е затова, защото се усещаше по включването на скоростите. Знам че няма логика, защото на картинката е двигателя, а не скоростите. Но пробвай.

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос относно странен бутон на таблото.

                Колега, бутонът, за който питаш е за предварително подгряване на горивото. Бутонът се натиска след като е запален двигателя, но температурен датчик определя дали да заработи. Ако температурите са минусови ще заработи, в противен случай не. Ако подгряването е заработило, двигателя вдига оборотите и свети зелена светлина.
                На моя автомобил - Монтерей 3.1Д - го пускам, когоато е много студено и го оставям да поработи на място и след това го изключвам. Карал съм и с включено подгряване и не съм усетил да се тормози двигателя. Напротив, точно обратното. Все пак моделът, за който ти питаш е по-нов, но предполагам, че бутона има същото действие. Моя автомобил има една подгревна свещ в горивния филтър, а при теб може да е нещо по-ново, но със същия принцип на действие.

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос относно странен бутон на таблото.

                  Както бе казано по-горе, копчето е за подгряване на горивото и се ползва при студено време.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X