Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Датчици, термостати и др. термо устройства

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Датчици, термостати и др. термо устройства

    Първоначално публикуван от Emil_Pz Преглед на мнение
    Има дупчица с клапанче което пропуска в посока от радиатора към главата.....
    Мисля че термостата ти е на обратно.Клапанчето трябва да пропуска от главата към радиатора а термостата се отваря като клапана му се придвижва към главата. Ако е обратно точно така се получава - закъсняло първо отваряне.

    Коментар


    • #62
      От: Датчици, термостати и др. термо устройства

      Не съм го обърнал защото знам че патрона който движи клапата трябва да е от към главата.Дали да не го махна това клапанче?



      Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
      Аз наскоро сложих на същата фирма. От някакво ПЕЖО беше май. В маркуча се слага. При мен го има същия ефект със закъснялото отваряне първия път. Само че при мен на около 85-90 градуса защото моя е за температура 75 градуса. Сигурен ли си че твоя има дупчица защото моя няма със сигурност. Не се бях замислил защо е тази дупка но колегата обясни.
      Между другото когато го купувах термостата се колебах дали да взема на 83 или 75 градуса. Фабричния за мотор УМЗ 417 го дават на 75, та реших че конструкторите са го сметнали и взех такъв. Все още си мисля дали да не взема на 83 градуса щото предполагам парното ще се подобри. Как му се отразява на мотора по-високата работна температура? И каква е причината фабрично този мотор да работи полу топъл? Предполагам причината е нискокачествените ГСМ за които е проетиран да работи. Ще се радвам някой да внесе яснота.
      Да моят има дупчица с клапанче на нея.Моят термостат е на 80 градуса мисля че тази температура е подходяща за този двигател.Между другото днес един приятел си купи руски термостат за УАЗ и на него пишеше 70 градуса.

      Коментар


      • #63
        От: Датчици, термостати и др. термо устройства

        Първоначално публикуван от Emil_Pz Преглед на мнение
        Не съм го обърнал защото знам че патрона който движи клапата трябва да е от към главата....
        Е точно на обратно е термостата или не можем да се разберем.Като монтираш термостата пирончето трябва да е нагоре към гуменото съединение да сочи.На предната страница на тази тема има снимка на термостат с преходник виж как стои и си го представи дали е така и при теб.

        Коментар


        • #64
          От: Датчици, термостати и др. термо устройства

          Ето така съм го сложил:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име.png
Прегледи:1
Размер:8.3 КБ
ID:5541820

          Коментар


          • #65
            От: Датчици, термостати и др. термо устройства

            Здравейте, колеги!
            Бордовата ми Уазка не показваше температурата и опитах да реша проблема изцяло.
            Купих си два датчика-ТМ100(късия) и ТМ104(дългия) и показател за таблото от 40 до 120 градуса,стрелката сочи нагоре.
            Започнах да ги заменям,но и двата които свалих от радиатора и от главата се оказаха ТМ104(дълги).
            Не се чете добре по тях, но на външен вид са еднакви.
            Проблема е,че ТМ100 (Както прочетох тук е за показателя на таблото и се монтира на главата) не влиза в отвора .
            Резбите са еднакви, но фи-то преди резбата изобщо не влиза в отвора.
            Двигателя е УМЗ 414. Датчика се монтира точно до водната помпа.
            Друг модел датчик ли ми трябва и какъв? В магазина ми казаха,че за този двигател са тези датчици.

            Коментар


            • #66
              От: Датчици, термостати и др. термо устройства

              Разбрах защо не влиза датчика, чак след като свалих цялото тяло което държи помпата и термостата.
              Извода - не карайте с вода дори и "за малко". Такива поражения от котлен камък не мислех, че са възможни.
              Детайла е неизползваем, ще го заменям с нов.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X