Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Датчици, термостати и др. термо устройства

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Датчици, термостати и др. термо устройства

    Ето го.
    Щампован си е на 70 градуса и на толкова си отваря и затваря.
    Тази седмица ще го слагам на мотор 417.
    Вчера в Самоков при Митака имаше такива - 14лв.

    Имам и един оригинален от 451, които е взаимозаменяем с този от снимките, трябва да го снимам да видите какъв е.
    Е, избуших го на парчета, ама това не е проблем
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #32
      До: Датчици, термостати и др. термо устройства

      Първоначално публикуван от m_g Преглед на мнение
      Датчиците за налягане на маслото на "Москвич" 407-408-412 и "Варшава" 223 се оказаха взаимозаменяеми. Освен, че са еднакви на външен вид, явно работят по един и същи начин. Снимки и разказ за свършеното днес има в темата ми за Варшавата.
      Различават се Волговия от Москвичовите по височината на камбанката .И са съвсем различни аз на газката сложих Волгов а Москвичовия дава разлики.Поздрави
      К мирной жизни не пригоден.
      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

      Коментар


      • #33
        До: Датчици, термостати и др. термо устройства


        Е те това е моя.
        Въпрос към uazik:

        Преди около седмица нямахте такива. Кога ще имате и кой е номера от по-горе посочените? Този термостат на практика няма как да се замени от някой от още по-горните на снимките. Няма място
        Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

        Коментар


        • #34
          До: Датчици, термостати и др. термо устройства

          От този тип трябва да продаваме само Т-108 за старите чугунени помпи.
          Този от нас ли си го купувал,че не разбрах.

          Мисля,че Т108 имаме налични.
          only 4 x 4,sim AWD

          Коментар


          • #35
            До: Датчици, термостати и др. термо устройства

            Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
            От този тип трябва да продаваме само Т-108 за старите чугунени помпи.
            Този от нас ли си го купувал,че не разбрах.

            Мисля,че Т108 имаме налични.
            Този точно на снимката е от по-горния пост, но моя е същия. Такъв съм купувал от Вас преди около 2 години, но според думите на Краси нямате може би от тогава.

            От Вас си купих по-малкия от тази снимка с надеждата да стане, ама нестава http://forum.offroad-bulgaria.com/at...1&d=1232047495

            Колкото до водната помпа незнам дали е от старите и кой модел е, но със сигурност е алуминиева. А целия УАЗ е от 96г, модел 31514 с двигател УМЗ.

            Доколкото разбрах от колеги, за мотори УМЗ, това е термостата.

            Така или иначе намерих термостат и в събота ще го сменя и ще направя няколко снимки.
            Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

            Коментар


            • #36
              До: Датчици, термостати и др. термо устройства

              Ето ги обещаните снимки.
              Извода за мен е че термостат от ЗМЗ мотор нестава на УМЗ. Няма място. На последната снимка се вижда най-добре.
              Прикачени файлове
              Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

              Коментар


              • #37
                До: Датчици, термостати и др. термо устройства

                След много главоблъсканици с руските термостати, колкото и да исках да си остана с руски термостат нямаше шанс това да остане за дълго.
                Термостатите работят, отварят си на 80, затварят си, обаче по шосе машината се охлажда и се чувства значителен и рязък спад на Т, особено на студено, особено зимата.
                Е това нещо исках да го туширам. Исках веднъж като загрее машината да "закове" уреда и да не мърда, без значение къде и как се движи.
                Според мен проблема на руските е в клапанчето, имам чувството, че през него дърпа студена вода от радиатора, но не съм съвсем сигурен.
                Едно приятелче каза, че след като е шунтирал клапанчето и е запушил дупката, двигателя коренно се е променил от към загряване и е започнал да държи постоянни 80 градуса.
                На мен ми писна обаче от експерименти и отидох при един приятел -
                ЕМО, който работи в голяма верига за авточасти и отворихме каталога за термостати. Един по един взехме да ги разглеждаме и сравняваме по размери с оригиналния руски.
                Оказа се, че от Хонда Прелюд 2200сс пасва перфекто, единствената разлика беше в диаметъра на второто клапанче, което притваря малкия кръг - това на Хондата е по-малко, обаче пък то е контрирано със зегер-шайба и лесно, и бързо преместих клапанчето/пластината/ от руския на японския термостат и нещата заспаха. Другото важно е, че същия този японски термостат отваря на 78 градуса - абе направен е като за УАЗ
                Резултатът - достига бързо работна Т и я задържа без значение от начина на каране, движение, и терен.
                Супер доволен съм. Тествах го вчера сутринта, беше само 2 градуса над нулата, по шосето до нас има около 5км спускане, минах го по инерция с около 60км/ч, никакво изстудяване на мотора, не падна под 75 градуса, в гората повече от 80 не вдигна, дори една идея по-малко от 80 държи.

                Термостатът е на японската фирма ТАМА, моделът е WV64BC-78


                Да обърна внимание, че става въпрос за ЗМЗ моторите(24 и 402) или т.нар. волгови двигатели(което не е съвсем точно).
                За старите УМЗ термостатът е друг тип(цитирания по-горе няма да пасне така лесно), който пак има начин да се преработи, но още не съм намерил време да преправя този на другата УАЗка с 417 мотор.
                Последно редактирано от Жоро Донечки; 18-05-09, 11:51. Причина: добавка

                Коментар


                • #38
                  До: Датчици, термостати и др. термо устройства

                  Надявам се тази нощ да си спал спокойно Жоре Браво за упоритостта и нервите.
                  Луд умора нема,само се поти!!!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Датчици, термостати и др. термо устройства

                    Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                    Надявам се тази нощ да си спал спокойно Жоре
                    Аз винаги си спя спокойно Цеци, а сега други планове идват на ред

                    Коментар


                    • #40
                      До: Датчици, термостати и др. термо устройства

                      Здравейте колеги!
                      Преди два дни монтирах на буханката, двиг 4178.00, термостат behr 2.087.80 и ми направи впечатление че като загрява преди да отвори термостата вдига около 100 градуса,после отваря и държи някъде около 80 градуса по термометъра на таблото.Думата ми е нормално ли е това?
                      Да уточня преди това бях със щатния, руски термостат ТС108-03М,дано не бъркам числата,бях си поиграл със винта отгоре, но отваряше пак така-вдига температура около 90-100 градуса и тогава отворя, и след като отвори държи малко преди 80 градуса.
                      Термостатите ли не са наред или двигателят???
                      основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

                      Коментар


                      • #41
                        До: Датчици, термостати и др. термо устройства

                        Първоначално публикуван от перко Преглед на мнение
                        Здравейте колеги!
                        Преди два дни монтирах на буханката, двиг 4178.00, термостат behr 2.087.80 и ми направи впечатление че като загрява преди да отвори термостата вдига около 100 градуса,после отваря и държи някъде около 80 градуса по термометъра на таблото.Думата ми е нормално ли е това?
                        Да уточня преди това бях със щатния, руски термостат ТС108-03М,дано не бъркам числата,бях си поиграл със винта отгоре, но отваряше пак така-вдига температура около 90-100 градуса и тогава отворя, и след като отвори държи малко преди 80 градуса.
                        Термостатите ли не са наред или двигателят???
                        Възможно и да е термостата, то за тия машини трябва 10 да смениш за да уцелиш 1. Моя едвам загрява до 70 градуса повече държи на 60 градуса... Та възмовно е да е и от термустата! Ако е от него сигурно му трябва по вискока температура за да отвори, може да заяжда нещо и затова!!!
                        [SIZE=5][FONT=Comic Sans MS] UAZ 469 for off-road[/FONT][/SIZE]

                        Коментар


                        • #42
                          До: Датчици, термостати и др. термо устройства

                          Първоначално публикуван от перко Преглед на мнение
                          Здравейте колеги!
                          Преди два дни монтирах на буханката, двиг 4178.00, термостат behr 2.087.80 и ми направи впечатление че като загрява преди да отвори термостата вдига около 100 градуса,после отваря и държи някъде около 80 градуса по термометъра на таблото.Думата ми е нормално ли е това?
                          Да уточня преди това бях със щатния, руски термостат ТС108-03М,дано не бъркам числата,бях си поиграл със винта отгоре, но отваряше пак така-вдига температура около 90-100 градуса и тогава отворя, и след като отвори държи малко преди 80 градуса.
                          Термостатите ли не са наред или двигателят???
                          Като те чета май проблема ти е в датчика(може и уреда, но малко вероятно)
                          ТС 108-03М е на 70 С... Като е изправен на толкова си държи температурата и по уред.
                          Обикновено тея термостати като "сдадът багажа" започват по-рано да отварят, макар че няма застраховка и от обратното.
                          Щом обаче и другия ти отваря на 90-100 С по уред ме съмнява да нямаш проблем с датчика
                          Провери първо него и след това се заигравай с термостатите. Ако стрелката на уреда ти е отдолу датчика трябва да ти е ТМ 100.
                          А най-лесно да вземеш термостата, да го свариш в едно джезве и същевременно следи температурата в джезвето до като вариш.
                          Последно редактирано от Жоро Донечки; 30-11-09, 09:15.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Датчици, термостати и др. термо устройства

                            Датчика беше първото нещо което смених и то отдавна..само дето се предоверих на продавача и е ТМ 100 В, после разбрах че буквеното означение отзад не е от решаващо значение, освен това лятото като грееше пак съм си правил сверка с показанията на уреда на таблото и цифров термометър, на сто градуса разликата е 4 което е грешката на цифровия за която знам отнапред...
                            основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

                            Коментар


                            • #44
                              До: Датчици, термостати и др. термо устройства

                              Пропуснах по горе в самато начало да кажа че термостата който сложих,става дума за BEHR 2.087.80 е чисто нов издавен от кутииката с изпилена долна чашка и леко по периферията и сложен на местото му
                              основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

                              Коментар


                              • #45
                                До: Датчици, термостати и др. термо устройства

                                Този 4178.00 с коя водна помпа е?
                                Да не би да си с новия термостат ТС 107(волговия), който е с още един клапан, чрез който затваря малкия кръг и пренасочва потока само през големия?
                                Мисълта ми е да меша потока на водата едновременно през двата кръга и така да ти грее.

                                А този какъв е - термостат behr 2.087.80
                                От какво е?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X