Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Патрони с кух връх (Hollow-point)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Патрони с кух връх (Hollow-point)

    Адаш, добре, че не си в служба КОС...
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • #17
      До: Патрони с кух връх (Hollow-point)

      Само за протокола ще добавя че подобни патрони се продаваха свободно по магазините... също така ще добавя че никъде не се записва марка и модел на патроните които се купуват... тъй че доказателства за това да ли и откъде са купени не може да има...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #18
        До: Патрони с кух връх (Hollow-point)

        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
        Само за протокола ще добавя че подобни патрони се продаваха свободно по магазините... също така ще добавя че никъде не се записва марка и модел на патроните които се купуват... тъй че доказателства за това да ли и откъде са купени не може да има...
        Продават се свободно по магазините?!
        Е ти определено попрекали с речта
        Ще ме извиняваш, но боен патрон се продава само срещу разрешително от районното за закопуване на такъв
        А това, че реално всеки си копува патрони от стрелбището, за да избегне сичката тая бумащина с районното и си ги стреля след това където и както иска... е съвсем друга тема.

        Коментар


        • #19
          До: Патрони с кух връх (Hollow-point)

          Всъщност, когато купувах последно от магазин 50 бр. патрони с разрешително на фактурата за покупка си пишеше съвсем ясно: "50 бр. патрони "Норма" FMJ кал. 9Х19", така че явно си зависи от продавача.

          Формално погледнато, патроните в оръжието трябва да отговарят на тези, описани в официалната фактура за покупка, ако описание изобщо съществува.

          Нека не забравяме и за 5-те бр. тестови боеприпаси, които са предоставени при закупуване на оръжието в служба КОС.

          Тези 5 патрона трябва да отговарят на останалите 45 бр. с които оръжието е закупено и е ясно каква марка и модел са.

          Ако в последствие не са закупувани официално нови боеприпаси с разрешение от КОС, патроните в пистолета при проверка трябва да са като 5-те образци.

          Това е официалната страна.

          На практика е желателно на всеки 3 до 6 месеца да се подменят патроните, което най-често се прави като оригиналната партида се изстреля на стрелбище, а от там се закупят нови 45 бр. от каквато марка и модел има налични.
          Тази практика, макари и лесна, не е разрешена.

          При употреба на оръжие с или без основание всеки малък детайл е от значение за съда.

          Коментар


          • #20
            До: Патрони с кух връх (Hollow-point)

            Първоначално публикуван от LORDA83 Преглед на мнение
            Продават се свободно по магазините?!
            Е ти определено попрекали с речта
            Ще ме извиняваш, но боен патрон се продава само срещу разрешително от районното за закопуване на такъв
            А това, че реално всеки си копува патрони от стрелбището, за да избегне сичката тая бумащина с районното и си ги стреля след това където и както иска... е съвсем друга тема.
            Уважаеми колега, аз ли не пиша ясно или вие не ме разбирате... много ясно че в контекста на разисквания въпрос иде реч за покупка на патрони от лица СЪС СЪОТВЕТНОТО разрешително... и такива патрони ясно съм написал че се ПРОДАВАХА...! Но и никъде не е указано колко време след покупката един човек може да ги носи в оръжието си... нали...? Нито някъде съм срещал нормативен документ за това че еди коио си патрони следва да се подменят с други...? Та какво не ви е ясно?
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #21
              До: Патрони с кух връх (Hollow-point)

              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
              Само за протокола ще добавя че подобни патрони се продаваха свободно по магазините... също така ще добавя че никъде не се записва марка и модел на патроните които се купуват... тъй че доказателства за това да ли и откъде са купени не може да има...
              Изисква се фактура(която остава в досието) а тям ясно пише какво колко модел марка брой и т.н.
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #22
                До: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                Днес си зададох един друг въпрос във връзка с темата за HP боеприпасите. Не бях се замислял до сега, че моето Валтерче е заредено с 10 броя Velocitor на CCI. Велоситорите са с най-тежкия и бърз куршум и са с дупка т.е. Нollow-point. Това означавали, че са с "повишен смъртоносен ефект" и аз съм извън закона.
                Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                Коментар


                • #23
                  До: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                  Не знам. Това са патрони за ловна карабина, а за тях няма забрана за кухия връх. Но когато са в късо оръжие....
                  Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                    Изисква се фактура(която остава в досието) а тям ясно пише какво колко модел марка брой и т.н.
                    Няма такова изискване в нито един закон... В моята фактура пише 50 броя патрони .44 ... и толкова... Фактурата е документ който се издава съгласно закона за счетоводството и не може на нея да и се вменяват функции свързани с КОС...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #25
                      До: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                      Чл. 43. (1) (Доп. - ДВ, бр. 24 от 2003 г., изм. - ДВ, бр. 66 от 2006 г., в сила от 15.08.2006 г.) Разрешения за съхраняване на огнестрелни оръжия и боеприпаси (приложение № 4) се издават на получилите разрешение за придобиване от директора на НСП или упълномощено от него длъжностно лице или от началника на РПУ :
                      1. за физическите лица - по постоянния им адрес;
                      2. за юридическите лица - на територията, където ще осъществяват дейността.
                      (2) (Доп. - ДВ, бр. 24 от 2003 г., изм. - ДВ, бр. 66 от 2006 г., в сила от 15.08.2006г.) За издаване на разрешение по ал. 1 лицата представят искане съгласно приложение № 10, към което прилагат копие на полученото разрешение за придобиване, фактури,издадени от търговците за закупените оръжия и боеприпаси, протокол от комисията,
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                        ...а на фактурата пише какво си купил, марка, калибър, брой и т.н. и ако се различават от 5-те образеца ... даже не е необходима фактура, защото при прострелката мисля че се съставя протокол в който се описва с какво се стреля

                        Коментар


                        • #27
                          До: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                          Е и какво? Както посочих във фактурата ми пише 50 броя патрони калибър .44? Говорехме за патрони с кух връх?
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #28
                            До: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                            Първоначално публикуван от DeSiMiL Преглед на мнение
                            ...а на фактурата пише какво си купил, марка, калибър, брой и т.н. и ако се различават от 5-те образеца ... даже не е необходима фактура, защото при прострелката мисля че се съставя протокол в който се описва с какво се стреля
                            Нищо не е задължително да се описва.
                            Въпрос на моментен подход, политика и решение на съответните инстанции в съответния град / магазин / районно е всичко...

                            На фактурата ми, разрешителните за закопуване, притежание, съхранение и прочие пише кратко и ясно - 50 бр патрони, калибър 9х19. Никъде не е описано каква марка и какъв тип са
                            Още повече, че когато ги копувах на времето 1вите 50 броя с разрешителното за пищоля взех 3-4 различни марки в насипно състояние, за да и е още по-гадно на служба кос и при прострелката Наглец съм си по рождение, нали знаеш

                            Коментар


                            • #29
                              До: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                              Е и какво? Както посочих във фактурата ми пише 50 броя патрони калибър .44? Говорехме за патрони с кух връх?
                              Случва се, в моята например пише полуоблечени, фирма, вид и т.н.

                              То и при мен пишеше в началото 50 броя но след мое настояване промениха на 42 патрона, защото за прострелка ми взеха 8 броя...

                              Та не всички КОС и не всички РПУ са една губерня...
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                                Първоначално публикуван от LORDA83 Преглед на мнение
                                Нищо не е задължително да се описва.
                                Въпрос на моментен подход, политика и решение на съответните инстанции в съответния град / магазин / районно е всичко...

                                На фактурата ми, разрешителните за закопуване, притежание, съхранение и прочие пише кратко и ясно - 50 бр патрони, калибър 9х19. Никъде не е описано каква марка и какъв тип са
                                Още повече, че когато ги копувах на времето 1вите 50 броя с разрешителното за пищоля взех 3-4 различни марки в насипно състояние, за да и е още по-гадно на служба кос и при прострелката Наглец съм си по рождение, нали знаеш

                                В потвърждение на горното на няколко пъти съм купувал бойни патрони и НИТО ВЕДНЪЖ във фактурата не е писано друго освен броя и калибъра... Тъй че много ми е интересно как някой би доказал че патроните с кух връх не съм си ги купил съвсем законно от магазина... Да не говорим че мога даже и да посоча магазини в които се продаваха такива патрони... преди време...
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X