Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

    5. Изчисти радиатора - обикновено под това разбираме обилно плакнене. Аз доста се измъчих със загряването - смених виско, слагах ел вентилатор и т.н. докато накрая не направих шомполоване на радиатора. Има майстори, които срещу 50-60 лв отварят едната страна на радиатора и с пластина прекарват всяка от тръбите. Ефекта беше поразителен и съжалявам, че не започнах от тази стъпка. Дори да се окаже, че всичко е ОК пак си струва да го направиш, за да си сигурен. Все пак радиатора е с основна роля в охлаждането и нищо не може да го компенсира.

    Коментар


    • От: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

      kъде са тези майстори,дай адрес.

      Коментар


      • От: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

        Първоначално публикуван от petko51 Преглед на мнение
        kъде са тези майстори,дай адрес.
        Люлин 9, ул.Череша 2А, Жоро 0899 453 593. Правят го във всички работилници за ремонт на радиатори, но този ми даде най-добра цена.

        Коментар


        • От: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

          Колеги, май и аз изкочих на пангара, кофти работа, лоша работа на мотора, прекъсва, кашля, вдигна температура, понадува маркучите, и най вече почна да пуши яко бял дим като пара от аспуха и мирише на антифриз. Още не прозвеждам боза(не е умешала маслото и водата). Дано е само гарнитура????/ Някой майстор по рано от вторник може ли да ме вземе, сам не мога!
          Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

          Коментар


          • От: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

            Вече сме разглобени, оказа се гарнитурата, с малко усложнение-резбата на свеща на първия цилиндър(втулката излезе задно със свеща. Там където ще шлайфат главата, в Доброславци, навиват някаква специална "пружина" на мястото на резбата на свеща и ставало като ново, без разлика с заводското. Ремонта на главата, шлайф, нови гумички и напасване на клапаните 175лв, ангренажен ремък японски Нипон 45 лв., ролка оригинална 55лв., ремонтен комплект гарнитури, семеринги и гумички корейски 35лв., майсторлък 120. Обичам я тази джипка!
            Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

            Коментар


            • От: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

              Ето малко снимки;
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0133.jpg
Прегледи:1
Размер:105.1 КБ
ID:5449633 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0137.jpg
Прегледи:1
Размер:94.9 КБ
ID:5449634
              гарнитурата забравих да и напиша цената45лв.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0139.jpg
Прегледи:1
Размер:111.9 КБ
ID:5449635
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0142.jpg
Прегледи:1
Размер:64.5 КБ
ID:5449636,
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0143.jpg
Прегледи:1
Размер:74.2 КБ
ID:5449637Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0144.jpg
Прегледи:1
Размер:89.6 КБ
ID:5449638 а това е схема към гарнитурата, за стягане на главата, разпечатаха ми я в магазина.
              Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

              Коментар


              • От: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                Здравейте от мен , малко да по-раздвижа темата и аз ! Предстоеше ми дълго пътуване с Феро изминах около 1500 км. , за около 3 дена , та към края на пътуването , стрелката на температурата мина средата около 3 милиметра след средата ,но не продължи ! Както и да е , аз като я взех и смених водната помпа и антифриза , а утре смятам и да премия системата отвътре ! Днеска стрелката мина средата с 1 мм и после остана в средата , докато спрях , и проверих дали се е включило виското , това което ми направи впечатление е че маркуча на входа на термостата е студен , и радиаторът е студен , (тъй като перката постоянно се върти при запален двигател при загрял двигател перката не си промени скоростта , нз може и да бъркам ). Та въпроса ми е ако термостатът не отваря , това значи ли че виското няма да се пусне , или няма значение минала границата на температурният лимит виското трябва ли да се пусне ? Утре смятам да изкарам и термостатът !

                Коментар


                • От: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                  Първоначално публикуван от Kollety Преглед на мнение
                  Та въпроса ми е ако термостатът не отваря , това значи ли че виското няма да се пусне.
                  Значи. За да сработи виското, то трябва да се обдуха от горещия въздух от радиатора.

                  А перката няма какво да я проверяваш - като сработи виското ще я чуеш със сигурност, особено на отворен прозорец.

                  Термостата няма какво да го вадиш - направо го смени. Ако има вариант с 5-6 градуса по-ниска температура на отваряне - вземи него.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Значи. За да сработи виското, то трябва да се обдуха от горещия въздух от радиатора.

                    А перката няма какво да я проверяваш - като сработи виското ще я чуеш със сигурност, особено на отворен прозорец.

                    Термостата няма какво да го вадиш - направо го смени. Ако има вариант с 5-6 градуса по-ниска температура на отваряне - вземи него.
                    Благодаря много за отговора !

                    Коментар


                    • От: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                      Има вариант. Моя го смених с 72 или 74 градусов беше .. не помня точно и се държи прекрасно с него. А виското така и не успях да усетя четвърта година вече, кога зацепва ....
                      Георги Танев (0+)
                      Land Rover Discovery 1 300 TDi
                      Land Rover Club Bulgaria
                      0887 930 238, 0878 797 768

                      Коментар


                      • От: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                        Днеска промих системата , чиста е няма ръжда ! Извадих термостата и го тествах на 92 градуса не мърда , стои в затворено положение ! Днеска ще потърся 78 градуса или 74 !

                        Коментар


                        • От: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                          Дали е добре предварително като взема новият да го пробвам първо преди да го монтирам ?

                          Коментар


                          • От: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                            Първоначално публикуван от Kollety Преглед на мнение
                            Дали е добре предварително като взема новият да го пробвам първо преди да го монтирам ?
                            Не мисля, че е необходимо. Монтирай и внимавай за посоката на клапанчето!
                            Георги Танев (0+)
                            Land Rover Discovery 1 300 TDi
                            Land Rover Club Bulgaria
                            0887 930 238, 0878 797 768

                            Коментар


                            • От: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                              Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
                              Не мисля, че е необходимо. Монтирай и внимавай за посоката на клапанчето!
                              В какъв смисал посоката на клапанчето ? То има един начин за поставяне ! Единствено в ръководството пишеше да се внимава с положението на малкото подвижно клапанче трябвало да се намира намира на върха при поставянето . Това е мисля !

                              Коментар


                              • От: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                                Първоначално публикуван от Kollety Преглед на мнение
                                В какъв смисал посоката на клапанчето ? То има един начин за поставяне ! Единствено в ръководството пишеше да се внимава с положението на малкото подвижно клапанче трябвало да се намира намира на върха при поставянето . Това е мисля !
                                То това му е идеята - термостата се слага така че клапанчето да е в най-високата точка. Ако има нещо за избълбукване, да си мине безгрижно и при затворен термостат.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X