Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

    Това,което е на линка е за РОКИ 1.6,което трябва да е "Американската Фероза"!Да ви питам,може ли на американската версия да се сложи виско за европейската?И ако е бракувано виското е нужно да се смени само то,нали..без да се сменя и перка,и дифузьор?
    А относно поръчката,би трябвало да може,чрез фирма да се поръча през "амазон"!Примерно искаш дадената стока,те(фирмата)го вземат през "амазон" на американска земя и после ти го пращат до тяхния клон(офис),който е в България!

    Коментар


    • #17
      До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

      Както вече казах, има 2 вида виско съединители за фероза, в зависимост от това с колко лопатки ти е перката. До колкото знам не са взаимозаменяеми, така че преди да купуваш се увери че твойта перка ще пасне на това виско. Иначе после ще трябва да търсиш и перка.

      Няма "американско" и "европейско" виско/перка. Просто са 2 вида. Толкоз.

      Разликите между американската и европейската фероза са в мостовете. Т.нар "widetrack" е по-широк и ресорите са други. Всичко друго им е еднакво.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

        Разликите във виското с 5 и 6 лопатки са отворите за болтовете с които се закрепва перката към самото виско

        Коментар


        • #19
          До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

          Първоначално публикуван от inik Преглед на мнение
          Разликите във виското с 5 и 6 лопатки са отворите за болтовете с които се закрепва перката към самото виско
          Да, ама не. Освен отворите, зацепват при различни температури.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

            Аз имам същия проблем.Когато я купих не загреваше.Помпата ми се прецака .Купих нова италианска 72лв. и смених старата.Промих двигател,радиатор,"парно",смених термостата,обезвъздуших всичко точно но като карам 5-6км срещу наклон с повечко "газ" започва да загрява,включвам парното (без вентилатора) спира загряването.Муфата на перката се е блокирала ,върти много здраво.Но днес изведнъж от доло почна да тече антифриз(като работи мотора капе,като го угася капе 2-3мин. и спира)Предполагам че е помпата.Мотора работи добре не гори антифриз,претполагам че главата е добре.Кажете от къде и каква помпа да си купя,джипчето ми е много необходимо защото съм рибар.ПОМОГНЕТЕ МИ СЪС СЪВЕТ КАК ДА СЕ СПРАВЯ С ПРОБЛЕМА????????

            Коментар


            • #21
              До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

              Някой може ли да ми помогне и да ми каже как да обезвъздуша охладителната система защото ме съмнява незнйно как но е глътнала въздух!!!

              Коментар


              • #22
                До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                Просто долейте охладителна течност и огледайте за теч, най-добре при работещ двигател. Ако продължи да изчезва тогава ще се мисли за други причини.
                Дано е само това. Успех!

                Коментар


                • #23
                  До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                  Възможно е и капачката на радиатора да не ти е в ред.
                  О899 2б2 1З2

                  Коментар


                  • #24
                    До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                    koлега откараи колата в някои сервз по истински и там ше ти вземат проба от антифриза; слагат го в. например като вепроветка смесва се сьс специален химикал: и ако вкарва газове-{духа мотора} този химикал се оцветява тогава на 100 процента си за гарнитура и задьлжително шлаиф на главата! така ше си сигурен... успех

                    Коментар


                    • #25
                      До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                      здравейте колеги
                      ето и маето изживяване
                      по миналата зима започна да загрява ферозата и то когато се движа
                      в задръстванията в Голамото село не загрява а излезнали на дълаг път загрява. започнах ме с баща ми да елиминираме едно по едно нещата от списъка.
                      първото бе капачката на радиатора смених я нямаше промяна
                      второто бе перката забелязах ме че не се включва при висока температура. реших ме проблема като разпробих ме перката и сложих ме планка директно вързана за двигателя.
                      нямаше такъв звук от дрег двигател като от ферозата
                      планката издържа две седмици след това се скъса през това време не загряваше на дълаг път.
                      прехвърлих ме се на термостата купих нов сложих ме го всичко бе нормално още една седмица след това всичко отново
                      докато един ден както си карах не започна да изхвърля водата от радиатора
                      спрях изчаках да истине двигателя и налях нова. след 20км се спука маркуч които се намира зад двигателя преди купето.
                      спрях колата от движение докато не открием какво и е
                      бащата един ден я запалил и я оставил да работи доста време
                      не загряла нито изхвърлила водата но като тръгнал само за 2км се случило отново същото
                      и какво се оказа най накрая
                      оказа се че гарнитурата на главата е изтаняла да такава степен че вкарва налягането на маслото в охладителната система
                      проблема се реши с 35лв за гарнитурата сега дори е по добре от колкото беше

                      Коментар


                      • #26
                        До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                        Първоначално публикуван от Georgi Rudy Преглед на мнение
                        оказа се че гарнитурата на главата е изтаняла да такава степен че вкарва налягането на маслото в охладителната система
                        проблема се реши с 35лв за гарнитурата сега дори е по добре от колкото беше
                        Нямаше ли индикации като масло в антифриза или балончета газ в разширителния съд?

                        Коментар


                        • #27
                          До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                          не нямаше такава индикация
                          просто се раздуваше охладителната система и изхвърляше водата
                          явно е било съвсем малко до смесването на водата с маслото и през гарнитурата е минавало само налягането от маслото

                          Коментар


                          • #28
                            До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                            Колеги, не съм се заигравал с виското на перката на Фероза, но понеже подобна тема беше обсъждана тук, ще си позволя да цитирам колегата antiroad, може информацията да е полезна за някого от вас:

                            В много от случаите успяват да ги ремонтират в един сервиз в Сливен,пълнят ги с нов силикон... На мен ми ремонтираха успешно на един камион,имат и стенд за проверка... Вчера ходих на място и питах-50лв с 6м.гаранция за леки коли и джипове,за камиони-80-120 лв в зависимост от това колко силикон се допълва.тел.0899814422-ГАНЧО ТОМЧЕВ
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #29
                              До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                              Да не дърпам дявола за опашката, но... с постоянно зацепена перка съм - паля и почва да върти. Преди половин година се наложи да ампутирам дифузьора - беше натрошен от скачане и имаше опастност да заседне някъде по ремъците. Така и не го реших този проблем, т.е. в момента съм без дифузьор. Да чукна на дърво, не качва температура в софийския трафик. Случавало ми се е да спирам и да чакам да "отдъхне" двигателя, но е било след около един километър зло "черно" - на първа-втора от демултипликатора.
                              Казвам го като хроника, не че имам научни изводи за това поведение.
                              Георги Тонев

                              Коментар


                              • #30
                                До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                                Споделям крайно неприятен опит от вчера: дойде едно балено (знам, че не е джипка, но в случая няма значение) със същите оплаквания. Оказа се, че преди продажбата (в това съм сигурен, но е дълго за обяснение защо и как) някой е отварял мотора и при сглобяване не са били почистени отворите на болтовете на главата - във всичките 10 имаше по малко течност с неустановен произход (не е масло, не е нафта, не е и антифриз, бие ми на борьол, но не съм сигурен).
                                Това само по себе си е достатъчна причина главата да не може да се стегне както трябва. От там нататък резултата е ясен - до към 2500 оборота всичко ОК, при нормално каране (3500-4500min-1) антифриза на асфалта. Интересното е, че по гарнитурата няма отделни пробиви, но при внимателно вглеждане си личи как е пропускало, макар и по малко от почти половината площ на гарнитурата.

                                Гарнитура за 30 кинта и много псуване решават проблема
                                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X