Страница 1 от 9 12345 ... ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 167

Тема: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,499
    Точки (при гласуване)
    62

По подразбиране До: позагря

1. Провери термодатчика (нов е 10-20 лева)
    2. Провери/Смени капачката. (пак толкова)
    3. Смени термостата (пак толкова)
    4. Промий системата, пълнейки и изпразвайки я няколко пъти с вода, а дори може и под налягане - директно от чешмата. Ако има съмнения за сериозни задръствания - има препарати за промивка.
    5. Изчисти радиатора
    6. Напълни нов розов антифриз
    7. Ако пак има проблем, гледай виско. Като е загряла я изгаси, отвори капака, и виж дали е зацепило виското. Ако не е - честито. Сумата е трицифрена.
    8. Провери си центровката
    9. Провери си водната помпа, и смени ако трябва
    10. Ако след тия всичките неща, пак загрява, заповядай да ме треснеш с квото искаш по главата.
    Последно редактиран от sparkybg ; 24-07-09 в 11:30
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Място
    Монтана
    Публикации
    20
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

Ако не се оправи глава или гарнитура на главата, аз се разминах с 30 лв само за гарнитура

Място
    Шумен
    Публикации
    630
    Точки (при гласуване)
    12

Към изброеното от Спарки ще добавя проверка и евентуална смяна на капачката на радиатора

Място
    София....
    Публикации
    6,691
    Точки (при гласуване)
    22

Спарки и аз добавям "Провери с втори термометър вярно ли отчита първия"....не се прави ако двигателя видимо "кипи" или маркучите са твърди и врели
    0877 17 07 27
    Понеделник - почивен ден

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,499
    Точки (при гласуване)
    62

Добавих ги в списъка, макар че там проблемите по-лесно се диагностицират. В единия случай (капачката), ще изхвърля антифриза, а в другия (термодатчика) ще стои студена. Още повече че термодатчика е NTC, тоест си намалява съпротивлението при покачване на температурата. Тия датчици в 99% от случаите се повреждат в обратна посока - показват студен двигател, или нищо не показват.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,499
    Точки (при гласуване)
    62

Цитат Мнение на tzek0 Преглед на публикациите
    Ако не се оправи глава или гарнитура на главата, аз се разминах с 30 лв само за гарнитура
    И какво правеше твойта?

Място
    Монтана
    Публикации
    20
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на sparkybg Преглед на публикациите
    И какво правеше твойта?
    Значи когато я купих ме, не загряваше. Първо се усъмних в термостата сваляне на същото нещо и се оказва, че термостата е избушен (веднага мисли в главата айдеее главата си е отишла.....) но купих нов термостат. След слагането на новия колата започна да грее, примерно 1-2 пъти на ден при „постоянно” каране ( никога не е сам я оставил да прегрее). Отново сваляне на термостата, сложихме го в топла вода но той си работеше. Съвсем случайно бъркам в леглото, където лежи термостата и напипвам топчета силинкон (успокоение от моя страна, че запушва системата и всичко ще е ок). Слагаме си термостата, вече спокоен но след 1-2 дена колата отново почна да прегрява. Примерно при каране около 70-80 км може да не прегрее, но навръщане 2-3 пъти (спирам отварям капачката на радиатора и доливам антифриз) колата също така при палене започна да работи на 2-3 цилиндъра, за около 1-2 мин. Обяснявам на баща ми, че или е глава или гарнитура но той не та не, от София купуваш капачка на радиатора, че тая е менте и ще се оправи ( 40 лв за капачка от Дайхатсу) но същата работа. Сваляне на главата и проблема за мое щастие се показа, гарнитурата на главата около 1-2 см беше изгнила. След смяната на гарнитурата, започна да мига лампата на „компа”, грешка номер 4 (благодарение на Спарки и това отстраних). До сега колата няма никакви проблеми държи температура, 1-2 мм в ляво от средата. ( Искам да кажа, ако някой слага ръчни хъбове, на лагера на главината има контра, която ние не бяхме сложили и 1 лагер си отиде. Трябва самата контра която е с 3 малки болчета да се престърже, хъба си ляга перфектно.) Много сам доволен от джипа и ако някой се чуди между 2-3 коли, Дайхатсуто е марката J

Място
    Шумен
    Публикации
    152
    Точки (при гласуване)
    9

Проверете дали ония в КАТ не са сложили номера върху отворите за въздуха в предната броня. Моята бе така, а и колкото други видя в Шумен -почти все същата грешка.

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,499
    Точки (при гласуване)
    62

Цитат Мнение на razkazwacha Преглед на публикациите
    Проверете дали ония в КАТ не са сложили номера върху отворите за въздуха в предната броня. Моята бе така, а и колкото други видя в Шумен -почти все същата грешка.
    Както казах вече, и моята е така, и никога не е загрявала. ПРИЧИНАТА НЕ Е НОМЕРА, ОСОБЕНО В ХЛАДНОТО ВРЕМЕ В МОМЕНТА.

Мойта не загрява ни зиме, ни лете, ни в гората, при всякакви температури. Търсете причината другаде.

Място
    Шумен
    Публикации
    152
    Точки (при гласуване)
    9

Както казах вече, и моята е така, и никога не е загрявала. ПРИЧИНАТА НЕ Е НОМЕРА, ОСОБЕНО В ХЛАДНОТО ВРЕМЕ В МОМЕНТА.

Мойта не загрява ни зиме, ни лете, ни в гората, при всякакви температури. Търсете причината другаде.
    Без да търся конфротация, колега, при мен и още двама познати с ферози, смяната на мястото на номера оказа въздействие. Съгласен съм че причините може би са били комплексни, но тези отвори не вярвам напразно да са оставени. Без лоши чувства.
    Руският шофьор нарича "път", мястото през което възнамерява да мине.
    ...Българския коледен дух е духът на заклано прасе...[COLOR="#008000"][/COLOR]

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,499
    Точки (при гласуване)
    62

Да, това може да е закрепило положението, но не е причината. Убеден съм в думите си.

Смяната на мястото на номера не е добро решение, защото реалния проблем си остава.

Доста хора са с лебедка точно там, което запушва още повече, а загряване отново няма. Пробвал съм и с двата вида брони, и резултата е все един и същ - загряване няма.

Място
    София
    Публикации
    110
    Точки (при гласуване)
    11

Да, това може да е закрепило положението, но не е причината. Убеден съм в думите си.

Смяната на мястото на номера не е добро решение, защото реалния проблем си остава.

Доста хора са с лебедка точно там, което запушва още повече, а загряване отново няма. Пробвал съм и с двата вида брони, и резултата е все един и същ - загряване няма.
    Напълно съм съгласен, преместването на номера в някои случаи е решение, но само временно.
    Моят номер е така и докато бях в движение за 38000 км. само веднъж ми мръдна от средата стрелката на датчика за температурата - беше лято в задръстване на Витиня и тогава се включи виското.

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,499
    Точки (при гласуване)
    62

Цитат Мнение на gusa Преглед на публикациите
    ...беше лято в задръстване на Витиня и тогава се включи виското.
    Точно в задръстване и ниска скорост, май няма съвсем никакво знаечние дали номера е там. При тия условия така или иначе виското трябва да е сработило.

Място
    ямбол
    Публикации
    67
    Точки (при гласуване)
    10

Това ли е проблемното виско:
    http://www.amazon.com/gp/product/B00...=ATVPDKIKX0DER

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,499
    Точки (при гласуване)
    62

Не виждам някъде да пише да е за фероза.

...иначе, да, това е вискосъединител. На ферозите са 2 вида, в зависимост от това с колко лопатки ти е перката.

...другото е че през amazon.com няма да можеш да го купиш, понеже освен книги, друго за България не пращат.

Място
    ямбол
    Публикации
    67
    Точки (при гласуване)
    10

Това,което е на линка е за РОКИ 1.6,което трябва да е "Американската Фероза"!Да ви питам,може ли на американската версия да се сложи виско за европейската?И ако е бракувано виското е нужно да се смени само то,нали..без да се сменя и перка,и дифузьор?
    А относно поръчката,би трябвало да може,чрез фирма да се поръча през "амазон"!Примерно искаш дадената стока,те(фирмата)го вземат през "амазон" на американска земя и после ти го пращат до тяхния клон(офис),който е в България!

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,499
    Точки (при гласуване)
    62

Както вече казах, има 2 вида виско съединители за фероза, в зависимост от това с колко лопатки ти е перката. До колкото знам не са взаимозаменяеми, така че преди да купуваш се увери че твойта перка ще пасне на това виско. Иначе после ще трябва да търсиш и перка.

Няма "американско" и "европейско" виско/перка. Просто са 2 вида. Толкоз.

Разликите между американската и европейската фероза са в мостовете. Т.нар "widetrack" е по-широк и ресорите са други. Всичко друго им е еднакво.

Място
    София
    Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    0

Разликите във виското с 5 и 6 лопатки са отворите за болтовете с които се закрепва перката към самото виско

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,499
    Точки (при гласуване)
    62

Цитат Мнение на inik Преглед на публикациите
    Разликите във виското с 5 и 6 лопатки са отворите за болтовете с които се закрепва перката към самото виско
    Да, ама не. Освен отворите, зацепват при различни температури.

Място
    РОМАН обл.Враца
    Публикации
    74
    Точки (при гласуване)
    0

Аз имам същия проблем.Когато я купих не загреваше.Помпата ми се прецака .Купих нова италианска 72лв. и смених старата.Промих двигател,радиатор,"парно",смених термостата,обезвъздуших всичко точно но като карам 5-6км срещу наклон с повечко "газ" започва да загрява,включвам парното (без вентилатора) спира загряването.Муфата на перката се е блокирала ,върти много здраво.Но днес изведнъж от доло почна да тече антифриз(като работи мотора капе,като го угася капе 2-3мин. и спира)Предполагам че е помпата.Мотора работи добре не гори антифриз,претполагам че главата е добре.Кажете от къде и каква помпа да си купя,джипчето ми е много необходимо защото съм рибар.ПОМОГНЕТЕ МИ СЪС СЪВЕТ КАК ДА СЕ СПРАВЯ С ПРОБЛЕМА????????

Страница 1 от 9 12345 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Първи стъпки в офроуда
    От Kringster във форум Мотоциклети (Enduro)
    Отговори: 47
    Последно мнение: 14-05-12, 12:22
  2. XJ - първи Офф стъпки :)
    От vlado_28 във форум JEEP
    Отговори: 54
    Последно мнение: 24-11-08, 10:22
  3. Отговори: 18
    Последно мнение: 05-01-07, 19:35
  4. Офроуд - първи стъпки . (suzuki)
    От v0id във форум SUZUKI
    Отговори: 43
    Последно мнение: 01-11-06, 22:50