Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обем на резервоара на Лендкрузър?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обем на резервоара на Лендкрузър?

    Някой има ли представа колко литра е резервоара на Лендкрузър /като моя - 73-ка/?
    Вчера заредих 85л нафта и останах с голямо съмнение дали нямаше някаква измама... досега никога не е събирал повече от 70л... /аз по принцип го пълня винаги догоре като падне стрелката /на която не може много да се има доверие.../ Досега не ми е свършвало горивото, та не знам със сигурност... може пък наистина да събира 85л /дори малко повече, щото не ми даде признаци да свършва нафтата.../
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

  • #2
    Пак ли бе!(((( Мамка им, нали уж бяха спрели с тоя номер?
    Най-добре го премери с туби. Щото по документи кво да е, ама ако например е ударен и хлътнал малко, вече събира по-малко.

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Стефан
      Пак ли бе!(((( Мамка им, нали уж бяха спрели с тоя номер?
      Най-добре го премери с туби. Щото по документи кво да е, ама ако например е ударен и хлътнал малко, вече събира по-малко.
      не е ударен - "брониран" е с една бая дебела ламарина отдолу...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        )) То май и без защита от удар няма да се увеличи с 20%)
        Ако искаш, да ти дам туби, за нафта имам. Или през лятото с вода, хем ще го измиеш ако има пробка на лесно място. И после един дебел маркуч от ауспуха в гърловината, и ей го пълното щастие

        Коментар


        • #5
          то е ясно как може да се измери, ама кой ще се занимава... то почти не ми остава време да го карам, та камо ли да го ремонтирам...

          а иначе миналата година е чистен...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            Има три начина да се свърши няква работа.
            Да я свършиш.
            Да накараш някой да я свърши.
            Да кажеш на децата си да не правят това и това ..))

            Коментар


            • #7
              LJ73 написа :
              Някой има ли представа колко литра е резервоара на Лендкрузър /като моя - 73-ка/?
              Вчера заредих 85л нафта и останах с голямо съмнение дали нямаше някаква измама... досега никога не е събирал повече от 70л...
              Напълно е възможно да си заредил 85 литра, по документи го водят 90.Бил си почти на края, тъкмо е щял да ти изгасне двигателя.На мен скоро ми засмука някакви боклуци от утайката и ми загасна двигателя.Помислих, че ми е свършила нафтата понеже бях в гората и наблизо нямаше бензиостанция(не предвидих,че толкова ще обикалям).Но пущината след малко взе,че запали.После взе да губи мощност и пак загасна.Пак запали и като се добрах до Девин, заредих.Обаче ..... пак загасна, и така поне 100 пъти до Пловдив. Направо полудях, идваше ми да я засила в язовира - 3 часа и половина Девин - Пловдив. На другия ден източих резервоара, продухах го с компресора и взе че се оправи. Ще се опитам да кача един сайт на Land Cruiser - има много интересни неща, а и е на руски. А щях да забравя - като напълних после резервоара до дупка наистина събра почти 90 литра.

              Коментар


              • #8
                http://www.land-cruiser.ru/ Мисля, че успях. Надявам се,че ще е от полза на притежателите на Тойоти. LJ73 кажи ми какъв е твоя двигател,защото и аз съм се ориентирал към покупка на Lassa 7.50-16(имах същите ,само че 6.00-16,но ги продадох заедно с Нивата,която имах- останах много доволен) , само че се притеснявам че ще загубя доста от мощността(която не е много голяма-двигателят е 2L-T). Заводския диаметър на гумите на LJ70 e ~740mm, а тези 812 на Lassa-та хич не са малко .......,да не вземе да издиша на баира.

                Коментар


                • #9
                  на мен лятото един ми загасна няколко пъти поради свършване на нафтата /поне така мислех/... след това заредих 72 литра /бензиностанцията беше на 300м/...
                  По принцип аз карам докато стрелката "падне" и след това зареждам догоре... и винаги е събирало до 70л... Можеби уреда не отчита точно или нарочно са оставили 20л резерва /ако наистина е 90л/...

                  От друга страна е съвсем възможно и нормално да е 85-90л, защото се съмнявам да монтират различни резервоари, а извън Европа масово слагат по-големи мотори... Може да си налея резерва в една туба и да го карам докато загасне... Досега винаги ми е харчил към 10л/100км... Значи би трябвало да мина поне 800км...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    само че се притеснявам че ще загубя доста от мощността(която не е много голяма-двигателят е 2L-T). Заводския диаметър на гумите на LJ70 e ~740mm, а тези 812 на Lassa-та хич не са малко .......,да не вземе да издиша на баира.
                    Колега , аз карам същото животно с гуми 32"/11,5" R 15 и нямам проблеми , е точно на границата е ... Това обаче е максималния размер , който автомобила може да поеме

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от PLASTICMAN
                      http://www.land-cruiser.ru/ Мисля, че успях. Надявам се,че ще е от полза на притежателите на Тойоти. LJ73 кажи ми какъв е твоя двигател,защото и аз съм се ориентирал към покупка на Lassa 7.50-16(имах същите ,само че 6.00-16,но ги продадох заедно с Нивата,която имах- останах много доволен) , само че се притеснявам че ще загубя доста от мощността(която не е много голяма-двигателят е 2L-T). Заводския диаметър на гумите на LJ70 e ~740mm, а тези 812 на Lassa-та хич не са малко .......,да не вземе да издиша на баира.
                      наистина малко се замисля на баира, но чак да издиша... като цяло върви по-добре на магистралата, евентуално може да се нажи да включиш 4-та на най-големия баир... имай впредвид, че скоростомера и километража ще ти показват по-малко от действителното поправката е = D/Do= 812/740= 1.0973 т.е ако скоростомера показва 100кмч действителното ще е 109.73... те по принцип показват малко повече, но общо взето е такава сметката...

                      от друга страна, на вратата /поне при мен/ има табелка с няколко вида гуми, сред които и 7.00-16 = 31" което се доближава до тях /7.50-16 са 32"/
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        В книжката на LJ 70 пише, че резервоарът е 90 л. Когата стрелката е на нулата и заредя 25 - 30 л отива на средата /или отчитането не е вярно, или резервата е много голяма както казвате/. Ама пусто още не съм го пълнил догоре, резервоара де.

                        Коментар


                        • #13
                          Резервоар

                          Първоначално публикуван от Doc
                          В книжката на LJ 70 пише, че резервоарът е 90 л. Когата стрелката е на нулата и заредя 25 - 30 л отива на средата /или отчитането не е вярно, или резервата е много голяма както казвате/. Ама пусто още не съм го пълнил догоре, резервоара де.
                          Не се води по стрелката!..

                          И аз съм забелязвал същото при LR Defender модел 1999г. Когато е пълен догоре (75-77 литра) - стрелката е до макс. При изминати приблизително 400 км. - стрелката пада на и съвсем малко под половината. След това са още 220 до резерва и там съм карал не повече от 70 км.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Резервоар

                            Първоначално публикуван от Yaro
                            Първоначално публикуван от Doc
                            В книжката на LJ 70 пише, че резервоарът е 90 л. Когата стрелката е на нулата и заредя 25 - 30 л отива на средата /или отчитането не е вярно, или резервата е много голяма както казвате/. Ама пусто още не съм го пълнил догоре, резервоара де.
                            Не се води по стрелката!..

                            И аз съм забелязвал същото при LR Defender модел 1999г. Когато е пълен догоре (75-77 литра) - стрелката е до макс. При изминати приблизително 400 км. - стрелката пада на и съвсем малко под половината. След това са още 220 до резерва и там съм карал не повече от 70 км.
                            значи е доста различно... при Тойотата няма "резерва" т.е. няма лампа, нито друг сигнализатор...
                            Очевидно хората са предвидили много голям запас - нормално когато ти показва почти на долната черта, събира около 60 литра... Затова до скоро аз го карах докато стигне близо до чертата /евентуално още 50-60км/... Оказва се, обаче че при това положение на стрелката има още много гориво... Според мен това е направено нарочно - ако показва по-реално, все ще си казваш "има още нафта" и...
                            А така като караш 50-100км със стрелка на долната черта и ще си притеснен и ще гледаш да заредиш...

                            Прави ми впечатление, че много хора зареждат едва ли не всеки ден по за 5лв /например/, вместо да заредят веднъж догоре и да карат...
                            За мен това е голяма грешка - колата постоянно е на резерва и работи с утайката на резервоара, който от своя страна ръждясва от конденз, понеже е празен...
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #15
                              Аз съм забелязал,че когато напълня до горе резервоара на моята Тойота, минавам най малко 100км. преди да отлепи стрелката от максимума (значи минавам 100-150км, а стрелката е все още на максимума, и чак след това започва да пада).А с един резервоар съм минавал между 600 и 800 км. , докато като стрелката стигне минимума и след това съм зареждал 80 литра нафта. Значи са ми оставали ~ 10 литра резерва.После идва гадната утайка.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X