Обява

Свий
Няма добавени обяви.

jkolarov си е загубил ключовете от Нивата на Боровец...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • jkolarov си е загубил ключовете от Нивата на Боровец...

    ...и сега не може да се прибере. Отворил, обясних му как се пали с кабели, но няма лесен начин да отключи кормилото. Беден е откъм инструменти.

    Някой да иде да му помогне с по-голям чук, флекс и друга подобна цивилизационна придобивка? Или да знае елегантен начин за справяне с нивовската блокировка на кормилото?

    Жоро, 0885155778

    п.с. не изглежда да е загинал от студ или да го очаква жена с точилка, просто ще си отвиси.

  • #2
    До: jkolarov си е загубил ключовете от Нивата на Боровец...

    Принципно няма проблем, но ще е добре да успея да се прибера до София. Остана само да отключа кормилото - мислех да забия една отверка в ключалката - иначе е капсулована и няма как да освободя заключването
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #3
      До: jkolarov си е загубил ключовете от Нивата на Боровец...

      Не се ли сваляше черупката на колонката? С няколко винта отдолу, вероятно 5. Ключалката и лостчетата за мигачите и чистачките сигурно са на една пластмасова гривна, а езичето е под нея.

      Коментар


      • #4
        До: jkolarov си е загубил ключовете от Нивата на Боровец...

        не, съвсем отделно си е (на 1.6 поне) няма връзка с лостчетата. трябва да махне патрона.
        Може да пробва с пружина от шапка (ако има фуражка) или ако иска да прецака някоя калибрационна пластинка. На катинари става, но на нивата не съм пробвал.
        - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
        - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

        Коментар


        • #5
          До: jkolarov си е загубил ключовете от Нивата на Боровец...

          Обикновенна ключалка се дупчи където съм отбелязал.После става с какъвто и да е ключ. Там дали ще има от къде да вземе ток? Може да има и по прост начин ама не ми се е случвало.

          [IMG][/IMG]
          Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

          Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

          Коментар


          • #6
            До: jkolarov си е загубил ключовете от Нивата на Боровец...

            Инвертори много, но все едно той и дрелка няма.

            Коментар


            • #7
              До: jkolarov си е загубил ключовете от Нивата на Боровец...

              Бормашинка на 220 и малко флексче имам и ако няма някой по-наблизо мога да тръгна до десетина минути.По преко ми е през Дупница ама ако трябва да взема някой може и през София.
              0886 555 627 Ванката
              Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

              Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

              Коментар


              • #8
                До: jkolarov си е загубил ключовете от Нивата на Боровец...

                jkolarov се е справил с инструкции по телефона и гадаене. Освободил е кормилото, знае как се пали, сега ще доизмъкне патрона на ключалката и ще потегля. Мисля, че темата загуби спешност и може да се премести примерно при ладите.

                Коментар


                • #9
                  До: jkolarov си е загубил ключовете от Нивата на Боровец...

                  Мда. Значи в руския интернет са прави - Нивата верно има 30 минутна криминална устойчивост) А данни за шперцове - йок.

                  Коментар


                  • #10
                    До: jkolarov си е загубил ключовете от Нивата на Боровец...

                    сега па аларма - не му дава да запали

                    Коментар


                    • #11
                      До: jkolarov си е загубил ключовете от Нивата на Боровец...

                      Айдее, запали и ще се прибира.

                      Коментар


                      • #12
                        До: jkolarov си е загубил ключовете от Нивата на Боровец...

                        По инструкции по телефона окъсих 2 кабела (от общо 20) и запали, благодаря на всички. Като се прибера до София ще разкажа как точно се справих с проблема "загубени ключове + дистанционно за аларма"

                        Коментар


                        • #13
                          До: jkolarov си е загубил ключовете от Нивата на Боровец...

                          Първоначално публикуван от jkolarov Преглед на мнение
                          как точно се справих с проблема "загубени ключове + дистанционно за аларма"
                          Браво! Направо си си откраднал Нивата!
                          Сега от една страна умирам от любопитство как точно си се справил, но от друга ако обяснението ти е общодостъпно дали няма да вкараме вълкът в кошарата!
                          Обаче много ми се иска да знам как естанало!
                          Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

                          Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

                          Коментар


                          • #14
                            До: jkolarov си е загубил ключовете от Нивата на Боровец...

                            Първоначално публикуван от vanka.ta Преглед на мнение
                            Браво! Направо си си откраднал Нивата!
                            Сега от една страна умирам от любопитство как точно си се справил, но от друга ако обяснението ти е общодостъпно дали няма да вкараме вълкът в кошарата!
                            Обаче много ми се иска да знам как естанало!
                            Никаква опасност няма. Той, който не знаеше какво прави, го направи за половин час със съвети по телефона, а представете си на човек, разбиращ от електротехника, колко време му трябва. Но той ще разкаже.

                            Коментар


                            • #15
                              До: jkolarov си е загубил ключовете от Нивата на Боровец...

                              Здравейте,

                              Първо да благодаря на Ясен за помощта, без която надали щях да се справя.

                              Първо отворих малкото триъгълно прозорче с отверка и хавлия (хавлията за да не нараня боята или стъклото), закопчалката на това прозорче е залепна на самото стъкло. Тя просто се отлепи. От там бръкнах, и отворих предния капак за да изключа акумолатора (за да не писне аларамата), после и вратата. После демонтирах пластмасите около волана за да се открие ключалката. Тя се държи на 2 винта и щифта който заключва кормилото. Цялото нещо е като капсуловано в "бинокъл". Като развих ключлката и тя се помръдна към мен, от там пластината от ляво на ключалката (може да я вдите на снимката по-горе) се навдигна и от там бръкнах с отверка и прибрах щифта който заключва кормилото. После излиза и ключалката. Алармата - търсих я доста време (прекъсва тока към бензиновата помпа и не може да запали), оказа се в таблото - в ляво от километража. Пак по съвет по телефона свързах на късо 2 от кабелите (белия и сивия - явно е някакъв стандарт) и колата запали. Това е накратко, пак да благодаря на Ясен който много ми помогна дори и по телефона.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X