Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някои въпроси относно KJ90 D4D

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Блокажи на ТЛК 95 как се ползват

    Оказа се че колата има блокажи на раздатката и на задния деференциал.Иначе като цяло майстора каза "ДОБРЕ" за джипа.Днес ходих за риба и я карах малко из калта .Задния блокаж не съм го включвал защото не се наложи==колата си върви на бързи 4/4 по калните ниви на 2 без да се притеснявя че е с гуми за асфалт .Минах през доста дерета и диги покрай реката без никакъв проблем.Въпреки че грайфера се напълни с трева и кал и гумите си затъваха до джантите в калта колата се държеше много стабилно и минах почти по целия път без големи боксувания.Накрая я вкарах в една дълбока оран и минах може би 100м без никакъв проблем въпреки ,че калта беше почти до праговете.Абе с три думи МНОГО СЪМ ДОВОЛЕН.Само тва копченцe ===PVR===ми скъса нервите.Как ли не го включвах с какво ли не го комбинирах =няма никаква разлика.Или само ми свети индикатора на таблото а НЕЩОТО не работи=или /неговата мама/да не вземе да цъка накоя лампа за мъгла отзад на бронята ще се стопя от яд.Абе колеги от толкова ТЛК та във форума само моята ли го има тва копче .Ще взема да го изкъртя че и аз да стана като хората с нормални коли
    Последно редактирано от bai techo; 14-02-09, 19:49.

    Коментар


    • #32
      До: Блокажи на ТЛК 95 как се ползват

      Първоначално публикуван от bai techo Преглед на мнение
      Оказа се че колата има блокажи на раздатката и на задния деференциал.Иначе като цяло майстора каза "ДОБРЕ" за джипа.Днес ходих за риба и я карах малко из калта .Задния блокаж не съм го включвал защото не се наложи==колата си върви на бързи 4/4 по калните ниви на 2 без да се притеснявя че е с гуми за асфалт .Минах през доста дерета и диги покрай реката без никакъв проблем.Въпреки че грайфера се напълни с трева и кал и гумите си затъваха до джантите в калта колата се държеше много стабилно и минах почти по целия път без големи боксувания.Накрая я вкарах в една дълбока оран и минах може би 100м без никакъв проблем въпреки ,че калта беше почти до праговете.Абе с три думи МНОГО СЪМ ДОВОЛЕН.Само тва копченцe ===PVR===ми скъса нервите.Как ли не го включвах с какво ли не го комбинирах =няма никаква разлика.Или само ми свети индикатора на таблото а НЕЩОТО не работи=или /неговата мама/да не вземе да цъка накоя лампа за мъгла отзад на бронята ще се стопя от яд.Абе колеги от толкова ТЛК та във форума само моята ли го има тва копче .Ще взема да го изкъртя че и аз да стана като хората с нормални коли
      PWR бутона променя режима на смяна на степените на ск. кутия.

      Това копче го има на всеки автоматик,ама земи чети малко из форума преди да питаш такива елементарни въпроси,има много изписано и съм убеден че на всеки въпрос можеш да намериш отговор.

      Четене му е майката
      ТЛК 80 4,2ТД-95г

      Коментар


      • #33
        До: Блокажи на ТЛК 95 как се ползват

        Добре де сменяло режим==== О/Д сменяло режим да невключва на 5 та,==2НД сменяло режим да тръгва от 2ра=PWR ито сменяло режим ==ама какъв.То няма да е каране ми само режими ще се сменят./Ще взема да я пратя в Куба че и там да им смени режима/.Сменил съм доста автоматици и никой не е имал такова КОПЧЕНЦЕ.Сега карам AMG 55 на Мерцедес ама явно му е "елементарен"автоматика щото и той няма такова КОПЧЕ.Спирам да питам да не се излагам и почвам само да чета.Ще ползвам форума само за БИБЛИОТЕКА.Извинявам се на всички ако съм досадил с невежеството си и дългите постове. РС Сега гледах и пералнята==и тя автоматик ама и тя няма такова копче ==извод НЕ ВСИЧКИ АВТОМАТИЦИ ИМАТ " PWR ".

        Коментар


        • #34
          До: Блокажи на ТЛК 95 как се ползват

          Първоначално публикуван от bai techo Преглед на мнение
          Добре де сменяло режим==== О/Д сменяло режим да невключва на 5 та,==2НД сменяло режим да тръгва от 2ра=PWR ито сменяло режим ==ама какъв.То няма да е каране ми само режими ще се сменят./Ще взема да я пратя в Куба че и там да им смени режима/.Сменил съм доста автоматици и никой не е имал такова КОПЧЕНЦЕ.Сега карам AMG 55 на Мерцедес ама явно му е "елементарен"автоматика щото и той няма такова КОПЧЕ.Спирам да питам да не се излагам и почвам само да чета.Ще ползвам форума само за БИБЛИОТЕКА.Извинявам се на всички ако съм досадил с невежеството си и дългите постове. РС Сега гледах и пералнята==и тя автоматик ама и тя няма такова копче ==извод НЕ ВСИЧКИ АВТОМАТИЦИ ИМАТ " PWR ".
          Аз и затова съм ви цитирал в горния ми пост,за да знаете че не става въпрос за перални машини.

          Няма за какво да се извинявате,не си мислете че участниците в този форум не оценят така написаното ваше мнение(подигравателно).

          Писал съм да четете,защото форума е за четене,по вашия въпрос има много изписани теми и не очаквайте при всеки ваш въпрос да ви се поднася информация,която я има в подобни теми.

          С Уважение:К.Начев
          ТЛК 80 4,2ТД-95г

          Коментар


          • #35
            От: Някои въпроси относно KJ90 D4D

            Колеги,
            може ли да ми кажете за каво е бутона Lock/Unlock, какво вкл. и какво изкл.р намиращ се отдясно на бутона diff lock.
            Благодаря Ви.

            Коментар


            • #36
              От: До: Някои въпроси относно KJ90 D4D

              Колеги, сдобих се с ТЛК 95 , автоматична скоростна кутия. Произведена 2001 година (D4D 3.0).
              Въпроса ми е някой знае ли какъв е модела на диференциалите и раздатката на този джип.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160424_144230.jpg
Прегледи:1
Размер:170.9 КБ
ID:5735345Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160424_144306.jpg
Прегледи:2
Размер:169.6 КБ
ID:5735346Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160424_144327.jpg
Прегледи:1
Размер:155.1 КБ
ID:5735347

              Коментар


              • #37
                От: Някои въпроси относно KJ90 D4D

                Elvis, здрасти!Има една табелка на колата, снимай я и пусни снимката.А табелката се намира или в коша над двигателя, или на колонката до шофьорската седалка.Ако не можеш да качваш снимки, напиши какво точно пише на нея на латиница и в същия порядък и ще ти кажем за дифовете.За раздатката, трябва да кажеш или качиш снимка дали лостът и има бутон на топката и какви означения има за режимите му отгоре на същата топка/дръжка.
                1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X