Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някои въпроси относно KJ90 D4D

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Някои въпроси относно KJ90 D4D

    Първоначално публикуван от Harka Преглед на мнение
    Не знам дали така лесно се чупят. Просто и в други форуми прочетох за случаи със счупени раздатки.

    Хубав линк, благодаря!

    дано да не е нещо като фабричен дефект
    sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

    Коментар


    • #17
      До: Някои въпроси относно KJ90 D4D

      някои знаели кои МАКСИМАЛЕН размер става на KJ90 при нолмално окачване
      sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

      Коментар


      • #18
        До: Някои въпроси относно KJ90 D4D

        Ето една high res снимка на интериора

        (после натиснете zoom бутона)

        Коментар


        • #19
          До: Някои въпроси относно KJ90 D4D

          само толко ли информация има за тия тоиоти KJ90 D4D 163 коньовите дали пък не си избрах погрешен модел
          sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

          Коментар


          • #20
            До: Някои въпроси относно KJ90 D4D

            Първоначално публикуван от Юли Преглед на мнение
            някои знаели кои МАКСИМАЛЕН размер става на KJ90 при нолмално окачване
            Тя стандартно не е ли с 31"? Или се бъркам. 32" Според мен е разумният компромис, но с лифт.

            Коментар


            • #21
              До: Някои въпроси относно KJ90 D4D

              Първоначално публикуван от Юли Преглед на мнение
              само толко ли информация има за тия тоиоти KJ90 D4D 163 коньовите дали пък не си избрах погрешен модел
              Определено не си, но са по-редки, по-скъпи (все пак е къса база) и т.н...

              Коментар


              • #22
                До: Някои въпроси относно KJ90 D4D

                Първоначално публикуван от Юли Преглед на мнение
                само толко ли информация има за тия тоиоти KJ90 D4D 163 коньовите дали пък не си избрах погрешен модел
                Неее, останалата част от света са избрали грешни модели.
                Юли, колата ти е страхотна, не съжелявай.
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #23
                  До: Някои въпроси относно KJ90 D4D

                  няколко идеи за брони добре стои с тунинг, даже красиво , извадих ги от тук http://groups.msn.com/ClubMeruVenezuela/videos.msnw
                  Прикачени файлове
                  sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                  Коментар


                  • #24
                    До: Някои въпроси относно KJ90 D4D

                    http://www.youtube.com/watch?v=zalWA...eature=related

                    http://www.youtube.com/watch?v=65mBH...eature=related

                    http://www.youtube.com/watch?v=SrDg-...eature=related
                    Последно редактирано от Юли; 31-01-09, 11:33.
                    sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                    Коментар


                    • #25
                      Здравейте,
                      от четенето на този форум и аз съм с мераци за TLC90.
                      Harka, виждам че си доста по добре запознат от мен , моляте напиши с какви раздатки се произвеждат, с какви дизелови двигатели, кои са по-надеждни.
                      Единственото което знам за 90 серия е че е fulltime.
                      Предварително благодаря.

                      До колкото разбирам, 90/ката е с предно окачване на 4runner, върху ново шаси.Дизеловия мотор е един-3.0td, 125h.
                      Наистина ли разликата между къса и дълга база е само 40см.
                      визуално изглежда много повече.Началото на производство от 1996г ли е?
                      Последно редактирано от Паджеровод; 01-02-09, 12:34.

                      Коментар


                      • #26
                        Блокажи на ТЛК 95 как се ползват

                        Скоро си купих ТЛК 1998г дълга база и имам питане към колегите със стаж кога и как се ползват блокажите.Колата е автоматик и на лоста има едно копче ОД .Доло на таблото отдясно на волана/извинявам се колата е с десен волан/има копче дифлок .Отделно на таблото до скоростния лост има още две копчета 2нд и pvr.Интересувам се кое с кое може и трябва да се използва и кои не се комбинират.Предварително благодаря и се извинявам ако темата не е за тук но доста се порових из форума ама нещо все ми убягва. Иначе ТЛК за сега ме изненадва много приятно.Доста джипки смених преди нея /нива 1.9д исузо после дискавъри после 300д 350тд 300тд на МВ/ама това не отстъпва по нищо на последните засега де.Не съм завършил още тестовете ===незнам за всички влокажи

                        Коментар


                        • #27
                          До: Блокажи на ТЛК 95 как се ползват

                          За да се поровиш на правилното място OD= овър драйв, забрана за се ползва най-високата (примерно 4-та предавка) бистрено е тук много и при различните коли индикира по различен начин.
                          Същото е и за автоматичните скорости като цяло.
                          Отделния бутон "дифлок" означава блокаж диф (най-често на задния) ако си "парт тайм". Ако си "фул тайм" сигурно е блокаж на междинния диф. За бутончето "pvr" може би е за режимите на превключване на скоростната кутия, нормално или спортно каране .
                          На първо четене само "дифлок"-а е с лимитирано използване - в гняс, докато се откопаеш (или легнеш по корем )другите не си пречат....но като искаш трябва и да дадеш данни за колата - какъв мотор, снимки (ако може), за теб от къде си - да те поканим или пратим при някой който може и да разбира, телефон - ако някой иска да ти помогне да звънне и да пита за подробности и т.н.
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • #28
                            До: Блокажи на ТЛК 95 как се ползват

                            От къде да почна .От Ямбол съм. Луд на тема лов и риболов.Сега за ТЛК произведена е 1998г,дълга база ,двигателя е 3000ТД отгоре пише 1кз те , мисля че е 126кс ,автоматик, десен волан и до тук с лесното .Има малко лостче с 4 позиции ,бързи ,бързи4/4, неутрал,и 4/4л мисля че е бавни с блокаж.Дали е фул или парт таим незнам . Има ли блокаж на предния мост .На Г то беше лесно 3 копченца и готово.Ама таз Тойота?.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Блокажи на ТЛК 95 как се ползват

                              pwr е високи обороти на място,2nd е тръгване от 2ра при лед,пясък и др..
                              IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

                              Коментар


                              • #30
                                До: Блокажи на ТЛК 95 как се ползват

                                за високи обороти имам друго копче и ги вдига на 1200.пвр свети зелено на таблото и като го натисна /ако преди това съм натиснал 2нд,което свети оранжево/изгасва оранжевото и светва зелено без промяна в оборотите.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X