Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лебедка от зил 157 става ли за газ 66?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Лебедка от зил 157 става ли за газ 66?

    Колеги искам да попитам става ли лебедка от зил 131 за газ 66 и става какви промени се правят по карданите.
    Благодаря ви предварително.

    Коментар


    • #32
      От: Лебедка от зил 157 става ли за газ 66?

      Лебедкие на ЗиЛ 157 и ЗиЛ 131 са еднакви.
      Колегите по нагоре в темата са обяснили как се прави.
      Ето ти и още нещоНатиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:120.0 КБ
ID:5408438

      Коментар


      • #33
        От: Лебедка от зил 157 става ли за газ 66?

        Кардана е неправилно съединен. От едно рамо на кардана двете му уши трябва да са в една и съща посока, докато на кардана на снимаката са на 90 градуса завъртяни. Така се получава много голямо натоварване на предавката

        Коментар


        • #34
          От: Лебедка от зил 157 става ли за газ 66?

          Тази снимка я намерих в един Руски сайт.Както се вижда кардана е на шлици и може да се завърти без проблем.
          Ето и още снимки.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:88.3 КБ
ID:5408470Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:103.7 КБ
ID:5408472Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:113.9 КБ
ID:5408473
          Последно редактирано от maistor-Sm; 17-09-12, 20:50. Причина: допълване

          Коментар


          • #35
            От: Лебедка от зил 157 става ли за газ 66?

            Правят се карданите на шлици за да може при промяна на положението на лебетката да се коригира кардана. И в основните кардани между скорости и диференциал има с разглобяеми шлици, но е задължително да се спазва условието на един вал ушите да лежат в една посока. Виждал съм как се чупят зъбни предавки поради тази причина. Този тип карета са асинхронни и предават движението неравномерно. За да има на изхода равномерно движение е необходимо да се спазва тази последователност. В противен случай неравномерността става още по-голяма. За това и кардани с подобен тип карета са минимум от 2 карета.
            П.П Колега "маистор-См" ако не ми верваш може да пробваш да работи така известно време и ти гарантирам че ще събориш привода от скоростната кутия, или редуктора на лебетката. Може да прочетеш налко изизсквания към асинхронните кардани и да разбереш как работят.

            Коментар


            • #36
              От: Лебедка от зил 157 става ли за газ 66?

              Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
              Правят се карданите на шлици за да може при промяна на положението на лебетката да се коригира кардана. И в основните кардани между скорости и диференциал има с разглобяеми шлици, но е задължително да се спазва условието на един вал ушите да лежат в една посока. Виждал съм как се чупят зъбни предавки поради тази причина. Този тип карета са асинхронни и предават движението неравномерно. За да има на изхода равномерно движение е необходимо да се спазва тази последователност. В противен случай неравномерността става още по-голяма. За това и кардани с подобен тип карета са минимум от 2 карета.
              П.П Колега "маистор-См" ако не ми верваш може да пробваш да работи така известно време и ти гарантирам че ще събориш привода от скоростната кутия, или редуктора на лебетката. Може да прочетеш налко изизсквания към асинхронните кардани и да разбереш как работят.
              Аз за нищо не споря и не казвам че така е правилно.
              Това НЕ са мой снимки и мой монтаж.Просто както казах по нагоре-Това са снимки от Руски сайт.Показвам ги на колегата за да може да се ориентира как го правят хората и да си "открадне" някоя идея.

              Коментар


              • #37
                От: До: лебедка от зил 157 става ли за газ 66

                Колега panjeto71 можеш ли да споделиш как го приспособи, че и аз съм пред същата процедура ?

                Коментар


                • #38
                  От: До: лебедка от зил 157 става ли за газ 66

                  Първоначално публикуван от panjeto71 Преглед на мнение
                  Всичко става с повече работа и желание. Аз пресадих привод за лебетка от 157 на газ 63
                  Ряза ли гредата на която е хваната скоростната кутия колега ? Как по точно го напасна, че и аз пробвах но ми опира отпред кадето се хваща карето на кардана във въпросната греда !

                  Коментар


                  • #39
                    От: До: лебедка от зил 157 става ли за газ 66

                    Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
                    щото на зила е 150лв.а на виетнамката 500.и е по голяма и здрава зиловата
                    колега ако има лебедки по 150лв.искам да купя 3бр.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Лебедка от зил 157 става ли за газ 66?

                      Преди 10 години, може (най-вероятно) и така да е било. Освен това, участникът Коко 11 от съвсем наскоро, няма никакъв начин да ти отговори (бог да го прости).
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X