Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Авария с Рокито

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Авария с Рокито

    Да се пооплача малко. Изкарах Рокито на разходка в едно поле и след 15 минути забавление се бухнах в една дупка метър на метър с дясната предна гума. До тук сичко е наред. Обаче почваме с браточката да го мъчим да излезе и бръм бръм и след 10 минути изтрака и спря. Сега е при чичо доктор с изхвърчала мотовилка през блока ,счупено бутало и изметнат колянов вал. Айде коляновия вал го направихме на преса и зтана по-прав от заводския, ама има още бая работа по двигателя, която включва два детайла които не мога да намеря-мотовилка и бутало. Писал съм и в "купува-продава", та няма да се повтарям. Но ако някой има идея от къде да намеря тези елементи има каса студена бира от мен.
    Митко

  • #2
    Как го направихте коляновия вал?! Може ли по-подробно?

    Коментар


    • #3
      Разбира се сега ще опиша подробно.
      Значи има тук във Варна един майстор-сравнително млад човек но от старата школа. Работил е в кораборемонта. Та този човечец има работилница оборудвана със всички необходими машини-купувал ги е нови, за ремонт на колянови валове и цилиндрови блокове. Включително специална преса. Та като ми измери 1 милиметър по средата на вала отклонение и вика "ти така и така нямаш вече колянов вал, поне ако искаш дай да пробвам да ти го изправя на пресата. Или че стане на две или ще стане като нов". И аз викам действай. Та процеса продължи малко повече от час. На пресата върху едни специални стендове и с два измерителни инструмента го натиска и отпуска и измерва докато му възвърна първоначалната форма. По време на процеса вала се самозагря поради вътрешното триене. Отвреме на време го оставяше за по 2 мин. "да си почине".
      Та процеса не е за нервни хора. Но накрая стана като нов. Остана да го шлайфа и го мятам на колата където му е мястото. За изправянето ме таксува 20 лева.
      Митко

      Коментар


      • #4
        Изправят се само стоманени валове.За чугунените не става.Тази операция я правихме преди 10-тина години на преса и струг на 6 цилиндров Лейланд.Шлайфа накрая дооправя работата.

        Коментар


        • #5
          Моя вал е чугунен. Аз затва се поочудих доста че пича успя да го направи без да го строши. Но наистина пипа добре момчето.
          Митко

          Коментар


          • #6
            Хм, дано да кара и няма остатъчни напрежения, които после да го деформират пак!
            А в тая дупка дето си се нахакал, случайно да не е имало вода и двигателя да си е сръбнал?

            Коментар


            • #7
              Хе Хе нямаше вода ама за срам и позор да си призная че исках просто да го врътна на път за майстора, понеже го купих преди няколко дена и естествено се запътих към майстора за профилактичен преглед, смяна на консумативи и прочие. Оказа се обаче в последствие че в двигателя има не повече от 800 грама масло с цвят на така модерната напоследък "сладоледена боза" . Тъй да се каже зор заман го изнасилихме неволно да поработи полвин час без масло. За тва сега го правя основно.
              Митко

              Коментар


              • #8
                Според мен направо си търси друг двигател,защото,за да има само боза и то в такова количество си има причини и ремонта ще излезе доста солен.А с чугуна умната/металознание/.Това което не е станало при изправянето сигурно ще стане по късно.

                Коментар


                • #9
                  Аз вече минах през фазата да преживея факта че ще бръкна дълбоко за да го направя. Но да ти кажа че и да искам няма от къде да си намеря двигател. Оказа се че съм си зел едва ли не уникат. Този двигател се слага само на тази кола. А Дайхацу Роки има хора дето гледат като праснати с мокър парцал кат им го споменеш. Чудят се кво е тва дживотну. Но ще стане. И то като нов.
                  Митко

                  Коментар


                  • #10
                    Е успех

                    Коментар


                    • #11
                      Слушай кво ти пее Пламен. Чугуна е колкото хубаво, толкова и мръсно нещо. Нищо чудно като го натовариш да се пръсне като стъклен, той е склонен към такива номера(((

                      Коментар


                      • #12
                        Мерси
                        Митко

                        Коментар


                        • #13
                          Най лошото е че не е безопасно. Виждал съм парче от колянов вал с биела на трети цилиндър забити в асвалта. Липсваше и малко парче от блока.
                          http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                          Коментар


                          • #14
                            Благодаря ви за съветите, може да сте сигурни че мненията ви значат много за мен в този момент. Мога ли да помоля ако имате възможност да ми пуснете тук или на л.с. телефони на по-големите морги в и около София за да си потърся двигател за резервни части. Най-добрия вариант в случая е да намеря евтиничък двигател за да му смъкна вала и блока, буталата и мотовилките.
                            Митко

                            Коментар


                            • #15
                              Аз поне не знам((( Сичко се изврати, тва вече не са морги. А па джипове - хич. Нямам идея къде изчезват.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X