Страница 5 от 5 ПървиПърви 12345
Резултати 81 до 97 от 97

Тема: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

Място
    София
    Публикации
    99
    Точки (при гласуване)
    7

По подразбиране До: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

Здравейте,

По случай денят на българската просвета и култура и на славянската писменост (24 май) имам удоволствието да ви съобщя, че е готова новата версия на BGtopoVJ (v1.10). Промените включват:

>>> v1.10 (22 май 2009 г.) <<<

• добавени 193 картни листа за района на Беломорска Тракия и Македония;
    • подобрено цветопредаване на лист K-35-043-4 (Айтос);
    • подобрено цветопредаване на лист K-35-065-4 (Тополовград);
    • подобрено цветопредаване на лист K-35-089-1 (Ивайловград);
    • пета публична версия, компилирана с Mapwel 2009 Advanced (v. 2009, Build 5.5), GMapTool (v043) и cGPSmapper (v0098c).

Освен подобренията в картата е добавено и ново помощно съдържание на уеб сайта. За по-добра надеждност и скалируемост към вече съществуващия (http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/) е добавен втори (mirror) сайт, хостван от Българската Изследователска и Образователна Мрежа (http://bgtopovj.acad.bg/). И двата сайта са достъпни както през IPv4, така и през IPv6 протокол.

Поздрави,
    Ведрин

Публикации
    22
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на VECTOR Преглед на публикациите
    В една съседна тема събираме топографията в М 1:25 000.
    Аз съм предоставил около 2/3 покритие на България и бавно, но сигурно предполагам че ще попълним всичко.

Топография на България в М 1:10 000 няма. Съществуват някакви карти по ориентиране, но аз тях не ги броя изобщо.

Картите в М 1:5000 никога няма да могата да се съберат. Не казвам че няма хора, които ги имат накуп, но ще е много трудно да ги набавим.
    Пък и са твърде много!
    Именно защото следя темата за картите 1:25 000, зададох и въпроса. За съжаление няма как да помогна с карти (имам само такива за туристическо ориентиране и то в региона на Ямбол, Сливен, Карандила). А, че картата и в този си вид е страхотна и най-вече полезна, това вече го казах...

Място
    София
    Публикации
    99
    Точки (при гласуване)
    7

BGtopoVJ-v2.00, 11 август 2009 г. http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/index.html
    • въведена нова цветна палитра (16 цвята);
    • приложен despeckle филтър върху входните растерни изображения;
    • намален с около 8% обем на картата;
    • повишена скорост на опресняване вследствие на намалената сложност на картата;
    • подобрено калибриране;
    • отстранени проблеми с визуализацията в близост до ръбовете на някои картни листове;
    • добавена поддръжка за нощна цветова схема;
    • въведено подобрено номериране на частите от един картен лист;
    • добавена възможност за подробен преглед на отделни картни листове в Web сайта на картата;
    • обновено описание на последователността от стъпки в разработването на BGtopoVJ;
    • шеста публична версия, компилирана с Mapwel 2009 Advanced (v. 2009, Build 5.8), GMapTool (v044) и cGPSmapper (v0098g).

BGtopoVJ-v2.00, August 11, 2009 http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/index_en.html
    • introduced new colour palette (16 colours);
    • applied despeckle filter to input raster images;
    • reduced map size by about 8%;
    • increased refresh speed as a result of the reduced map complexity;
    • improved calibration;
    • resolved visualization issues near the borders of some map sheets;
    • added night time colours support;
    • introduced better map sheet tiles numbering;
    • added map sheet detailed preview functionality to the Web site;
    • updated BGtopoVJ development workflow description;
    • 6th public version, compiled with Mapwel 2009 Advanced (v. 2009, Build 5.8), GMapTool (v044) and cGPSmapper (v0098g).
    Последно редактиран от vedrin ; 11-08-09 в 17:26

Място
    Долни чифлик
    Публикации
    10
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на vedrin Преглед на публикациите
    Здравейте,

Имам удоволствието да съобщя че v1.00 на картата вече е публично достъпна на обичайното място:

http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/

Направени са следните подобрения:

- добавена възможност за интегриране в Garmin™ MapSource®;
    - добавена възможност за изграждане на mapset от произволен брой листове без загуба на детайлност и конфликти в цветовете;
    - въведена нова цветна палитра от общо 16 цвята;
    - отстранени грешки в калибрирането;
    - намален брой tiles;
    - намален обем на данните;
    - трета публична версия, компилирана с Mapwel 2009 Advanced (v. 2009, Build 5.4).

Бихте могли да споделяте вашите отзиви, коментари, предложения и препоръки в този форум:

http://forums.acad.bg/viewtopic.php?f=13&t=61

Сърдечни поздрави,
    Ведрин
    топо картата мога ли да я използвам за GARMIN nuvi 250 ???
    Благодаря ви.

Публикации
    310
    Точки (при гласуване)
    7

Не съм пробвал, но просто няма причнина да неможе, само с имената на файловете трябва да се внимава.

Място
    София
    Публикации
    122
    Точки (при гласуване)
    6

Забелязах, че новата версия на BaseCamp работи много добре с тези карти и не забива като MapSource.

Място
    Долни чифлик
    Публикации
    10
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране От: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

Здравейте, искам да попитам дали ще мога да инсталирам картата на Гармин нюви 755, пробвах с Мапсорса на SD карта но не се получава нещо, може би трябва да се вкара нещо на Гармина

Място
    Варна
    Публикации
    1,074
    Точки (при гласуване)
    8

Не би трябвало да има проблем да работят картите на Ведрин на Нувитата. Я кажи по-подробно какво точно си направил и кое по точно не се получава? По принцип виждаш ли картата в списъка на инсталираните карти в самия приемник?

Място
    Пловдив
    Публикации
    5,578
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    21

Картата на Ведрин работи без никакви забележки на нувито ми!!!

Единственото неудобство, ама то е само неудобство, а не недостатък, е, за по-добро визуализиране трябва да се изключи 3D изгледа, и да се зададе "север нагоре". От това функционалността на картата не страда.
    LZ1VEN
    MB W210 OM606D30LA-606.962
    Mitsubishi Pajero2 Exceed LWB RHD

Място
    Варна
    Публикации
    1,074
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на Veni1 Преглед на публикациите
    Картата на Ведрин работи без никакви забележки на нувито ми!!!

Единственото неудобство, ама то е само неудобство, а не недостатък, е, за по-добро визуализиране трябва да се изключи 3D изгледа, и да се зададе "север нагоре". От това функционалността на картата не страда.
    Вени как стои въпроса със скоростта на опресняване на картинката на Нувито, защото на моя Етрекс е супер мъка като зумна да се види детайлнонот ниво на картата и почне да чертае полигоните които съставят самото векторизирано изображение? Предполагам че на Нувитата това ще е по-бързо но не знам дали е достатъчно бързо ако например си в движение с по-голяма скорост с автомобил или джип например, за пешачката не е особен проблем това.

Място
    Пловдив
    Публикации
    5,578
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    21

Хмм, за скоростта на пешеходец, скоростта на рефреш е перфектна.
    За бавно каране по разбит път - става идеално.
    за нормално каране по разбит път - баавничкоо..
    за каране по нормален път с нормална скорост - бааааааавввнннооооо...

Нуви 200 е нувито
    LZ1VEN
    MB W210 OM606D30LA-606.962
    Mitsubishi Pajero2 Exceed LWB RHD

Място
    Долни чифлик
    Публикации
    10
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на icpart Преглед на публикациите
    Не би трябвало да има проблем да работят картите на Ведрин на Нувитата. Я кажи по-подробно какво точно си направил и кое по точно не се получава? По принцип виждаш ли картата в списъка на инсталираните карти в самия приемник?
    Имам едно по старо нюви 250 на него съм му я инсталирал но явно съм забравил, само на SD картата я записвам, но не знам какво точно трябва да излиза в Гармина като карта, имам една BG_Route.
    Като включвам Гармина ми излиза надпис: Не мога да отключа картите

Място
    Долни чифлик
    Публикации
    10
    Точки (при гласуване)
    0

Някой би ли ми отговорил на моя проблем с инсталирането на БГтопото

Място
    София
    Публикации
    99
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на g_radev Преглед на публикациите
    Като включвам Гармина ми излиза надпис: Не мога да отключа картите
    Това съобщение по принцип означава че в уреда ви има неотключена карта, поради което той не отваря никоя от наличните карти. BGtopoVJ не е заключена, тъй че причината търсете в някоя от останалите карти, заредени в уреда. Аз лично нямам опит с Нюви серията от приемници -- вероятно някой друг би могъл да ви помогне ако не можете да се справите сам.

Място
    Долни чифлик
    Публикации
    10
    Точки (при гласуване)
    0

благодаря ви vedrin, все пак ще очаквам и от другаде помощ, нека ако някой може да ми помогне да ми пише, благодаря предварително

Място
    Варна
    Публикации
    1,074
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на g_radev Преглед на публикациите
    благодаря ви vedrin, все пак ще очаквам и от другаде помощ, нека ако някой може да ми помогне да ми пише, благодаря предварително
    Така като гледам явно наистина имаш някоя заключена карта в мапсета в Нувито. Ако не ти е ценна някоя карта можеш да изтриеш картите както от вътрешната памет на нувито така и от СД картата и после през Мапсорс да си инсталираш наново картите на Ведрин. Само внимавай какво триеш от паметта на нувито тъй като едната карта е базова и му е небходима за работата. По принцип различните карти са с различни имена. Но теб те интересува главно файла gmapsupp.img който се явава точно потребителската карта и нея трябва да изтриеш. Ето малко повечко инфо относно имената на файловете http://voyager8.blogspot.com/2009/08...rmin-nuvi.html
    За имената на картите на Нувитата има също много писано във форума но това го намерих набързо.

Място
    Долни чифлик
    Публикации
    10
    Точки (при гласуване)
    0

благодаря, ще пробвам

Страница 5 от 5 ПървиПърви 12345

Сходни теми

1. Подробна карта на България за Garmin.
    От LookuP във форум Карти
    Отговори: 27
    Последно мнение: 08-09-09, 22:12
  2. Отговори: 3
    Последно мнение: 21-10-07, 22:28
  3. Топографска карта - Атлас
    От icerunner във форум Растерни (топографски) карти
    Отговори: 56
    Последно мнение: 13-05-07, 18:57
  4. Векторна карта за Garmin Que?
    От Ivan Atanasov във форум Карти
    Отговори: 3