Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

    Първоначално публикуван от vedrin Преглед на мнение
    Ще го кажа по друг начин:
    • листовете в един набор могат да бъдат от един до четири на брой;
    • най-голяма точност се постига при следните варианти:
      • един лист;
      • два съседни листа, разположени един под друг;
    • по-нсика, но все пак задоволителна точност се постига при останалите варианти с 2,3 или 4 листа, разположени непосредстено един до друг и не повече от два в различните посоки -- всред тези варианти за препоръчване е този с 4 листа, тъй като при него се постига по-добър компромис между степен на точност и брой листове в Mapset-a.
    Надявам се сега вече да е станало ясно на всички.
    Това вече е съвсем ясно казано.

    Демек Х.Y <= 4


    Поздрави !
    Последно редактирано от ivan4o; 21-01-09, 16:55.
    LZ5ZI qth HASKOVO
    Pajero II GLS 3000 V6

    Коментар


    • #47
      До: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди
      • Снощи късно вечерта след отговора от Ведрин с бъга който се получава при обединяването на повече от 2 карти по вече описания от мен начин в по горния пост успях да направя един общ GMAPSUPP.IMG в който се виждат и четирите карти (не съм го тествал с по-голям брой)файл по следния начин:

      • първо създайте отделни папки за всеки един от файловете на Mapwel, най добре е и името да същото с това на оригиналния файл, където ще се екстрактне съдържанието на img файла (това се прави с цел да не се обърквате с получените крайни файлове кой към коя карта съответсва)
      • второ с помощта на програмата GmapTool се екстракват всички файлове които се съдържат в компилирания от Mapwel img файл. В програмата GmapTool първо добавяте файловете компилирани от Mapwel, които искате да обедините като добавянето става в таба Files на програмата. След това селектирате само един файл от списъка чието съдържание ще се екстраква (по принцип е възможно и наведнъж и да се екстракнат всички файлове, но за да не стане голяма каша кой файл към коя карта съответства не го препоръчвам) след това отивате в таба Split и с бутона "Directory" избирате вече предварително създадената папка където ще екстраквате съдържанието на дадения файл. От полето "Create" избирате "Single Maps" и натискате бутона "Split selected", а не "Split all". Същата процедура се прави и за останалите файлове които ще се обединяват. -Така вече екстрактнатите файлове в отделните папки следва да се обединят в един общ с помощта на програмата Sendmap20 (по описаната от мен процедура по горе). В полето "Region name" по желание може да се напише името на картовия лист от топокартите за по-лесно ориентиране.
      • След като сме направили това, вече се добавят с Add files първата група файлове от съответната папка която съдържа вече екстракнатите файлове като се селектират всички файлове с разширение img и само един от файловете с разширение typ(другите не е небоходимо да се избират тъй като всички тези файлове са еднакви по съдържание). Така добавените файлове вече са обединени под един общ регион (мапсет) като в колоната с име Region name на Sendmap се виждат отделните файлве към кой регион съответстват.
      • - При добяването на останалите файлове от различните папки се прилага същата процедура но имайте впредвид да не забравите да промените името в Region name на това което съответства на дадената карта. Това е много важно, всяка една карта да бъде принадлежи към отделелен регион за да не се смесят мапсетове.
      • -Най-накрая така добавените в общия списък файлове на Sendmap20 се обединяват в един общ GMAPSUPP.IMG който се ъплоудва в приемника.

      Връзка към примерния файл на обединените карти от областта L-34-142 :http://rapidshare.com/files/187175876/L-34-142.rar.html
      Последно редактирано от icpart; 21-01-09, 17:18.

      Коментар


      • #48
        До: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

        Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
        Снощи късно вечерта след отговора от Ведрин с бъга който се получава при обединяването на повече от 2 карти по вече описания от мен начин в по горния пост успях да направя един общ GMAPSUPP.IMG в който се виждат и четирите карти (не съм го тествал с по-голям брой)
        Здравей icpart,

        Отново поздравления!

        Пробвах да обединя по този начин 16 листа. От тях се визуализираха само първите 10, а за останалите 6 се прояви същия bug, както при предишния метод (вижда се само къде трябва да бъдат на екрана на уреда), освен ако аз не бъркам нещо (добре ще е и някой друг да провери и потвърди това).

        Все пак, мисля че възможността да се обединяват по 10 листа успешно и без загуба на данни е предостатъчна в повечето случаи, така че наистина много благодаря за предложения метод! След малко ще upload-на примерен набор с 10 листа, покриващ част от западна Стара Планина (от вр. Бабин Нос до вр. Тодорини Кукли) на обичайното място.

        Поздрави,
        Ведрин

        Коментар


        • #49
          До: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

          Първоначално публикуван от asterix85
          А с каква версия на sendmap ги обединявате?!
          Аз използвам:

          Коментар


          • #50
            До: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

            Здрасти Ведрин,
            Видях че в сайта на Mapwel е излязла нов ъпдейт на програмата с версия 5.3 в която май са фикснали проблема със странните цветове при обединяването на няколко автовекторизирани карти в една, но не съм много сигурен дали е се отнася точно за това което се получава при нас при обединяване на няколко img файла. Ето какви са новите промени:
            • Fix to weird colors displayed by GPS if multiple separately auto-vectorized maps with the same color palette loaded at the same time
            • Increased default "Draw Priority" of Mapwel maps (use main menu > File > Properties to change), to avoid invisibility of Mapwel maps when used together with other detailed maps
            • Fix to identification of GPS memory card
            • Fix to disappearing image problem
            • Fix to export of map into IMg format
            • Fix to occassional crashing of Mapwel when entering object's name

            П.С
            Астерикс, аз ползвах точно тези две версии на програмите посочени от Ведрин при обединяването на картите по описания от мен метод.

            Коментар


            • #51
              До: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

              Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
              Здрасти Ведрин,
              Видях че в сайта на Mapwel е излязла нов ъпдейт на програмата с версия 5.3 в която май са фикснали проблема със странните цветове при обединяването на няколко автовекторизирани карти в една, но не съм много сигурен дали е се отнася точно за това което се получава при нас при обединяване на няколко img файла.
              Здрасти icpart,

              Благодаря за информацията -- звучи обещаващо. В момента съм на поход, но при първа възможност ще пробвам новата версия. Дано наистина е решен проблема -- това би спестило доста време и усилия за заобикалянето му.

              Поздрави,
              Ведрин

              Коментар


              • #52
                До: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

                Първоначално публикуван от vedrin Преглед на мнение
                Дано наистина е решен проблема -- това би спестило доста време и усилия за заобикалянето му.
                Za sqjalenie problema ne e reshen v novata versia na Mapwel, vqpreki che se zabeliazva izvestno malko podobrenie. Zasega nai-dobria i skaliruem nachin za obediniavane na listove ostava opisania po-gore v tazi nishka ot icpart metod.

                Коментар


                • #53
                  До: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

                  начало на offtopic
                  От 3 дни чета форума и се опитвам да си кача карта - без успех, а уж трябва да разбирам от търсене и боравене с информация В крайна сметка май успях да кача BG Topo Maps. И се чудя начина на поднасяне на информацията ли е лош или просто аз не мога да се ориентирам?
                  край на offtopic

                  Vedrin, картата, която правиш напълно свободна и безплатна ли ще бъде? Ако е така, и ти сам отделяш време и усилия за нещо, което ще бъде полезно на всички е редно тези всички да се включим и да помагаме в начинанието, с каквото можем.
                  Не съм наясно, но примено можем да дадем записаните си точки?
                  А ти имаш ли някаква връзка с Пловдивския университет?

                  Коментар


                  • #54
                    До: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

                    Първоначално публикуван от mount Преглед на мнение
                    Vedrin, картата, която правиш напълно свободна и безплатна ли ще бъде? Ако е така, и ти сам отделяш време и усилия за нещо, което ще бъде полезно на всички е редно тези всички да се включим и да помагаме в начинанието, с каквото можем.
                    Не съм наясно, но примено можем да дадем записаните си точки?
                    А ти имаш ли някаква връзка с Пловдивския университет?
                    Здравейте mount,

                    Картата е безплатна и полезна предимно за планинари, тъй като за другите видове потребители вече съществуват по-добри решения. Трябва да отбележа също че BGMountains картата, достъпна на адрес http://www.gpsenjoy.com/maps/28-bgmo...mountains.html е за предпочитане пред "моята" в районите, които покрива (засега планините Беласица, Огражден, Алиботуш и Стъргач).

                    Очаквам до седмица-две да завърша всички 351 листа, с което работата по този проект до голяма степен ще привърши. Евентуално би могло да се организира по-добър интерфейс, например въз основа на http://www.openstreetmap.org/ -- би било полезно ако някой се заеме с това.

                    Записани точки и следи са винаги добре дошли, но не непременно конкретно за тази карта, по-скоро бих ви насочил към http://www.gpsenjoy.com/ и BGMountains картата.

                    Връзката ми с Пловдивския Университет е чрез няколко чудесни приятелства.

                    Поздрави,
                    Ведрин
                    Последно редактирано от vedrin; 29-01-09, 21:51.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

                      Здравейте,

                      Имам удоволствието да съобщя, че v0.02 на картата е вече завършена и на разположение за изтегляне в няколко различни варианта:

                      http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/

                      Поздрави,
                      Ведрин

                      Коментар


                      • #56
                        До: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

                        Някой пробва ли да я подкара на Garmin Mobile PC.
                        Аз не успях. Взимам един картов лист, преименувам го на GMAPSUPP.IMG слагам го в папка GARMIN и нищо. Излиза съобщение че картата не е рутираща и само бял екран показва. В папка гармин няма други карти.

                        На Garmin MobileXT по същия начин, всичко е OK.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

                          Разбира се, че не е рутираща, но пък би трябвало да я виждаш... Да не би нещо със зума?
                          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

                            Цал ден я боря.
                            Ти виждаш ли я.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

                              Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                              ... Излиза съобщение че картата не е рутираща и само бял екран показва. В папка гармин няма други карти.

                              На Garmin MobileXT по същия начин, всичко е OK.

                              Почти аналогичен случай у наше село. Т.е. на ХT всичко е ток и жици. В смисъл, че се вижда що-годе прилично. Скоростта на прерисуване обаче е зле.

                              На лаптопа с Mobile PC картата се показа след като разкарах настройката 3d изглед на картата, обаче качеството на изображението е такова, че е неизползваемо. Все едно над картата има плътна облачност, през която едва-едва прозира нещо отдолу.
                              Прикачени файлове
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #60
                                До: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

                                Аз ли изпускам нещо - нали на лаптоп и покет картите се виждат с Ози , само за спорта ли се мъчите с ХТ и GMPC ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X