Страница 1 от 5 12345 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 97

Тема: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

Място
    София
    Публикации
    1,072
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/

I am just a messenger, благодарностите (0.75) - директно към Ведрин Желязков.

Място
    ХАСКОВО
    Публикации
    373
    Точки (при гласуване)
    7

По подразбиране До: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

Цитат Мнение на Tougi Преглед на публикациите
    http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/

I am just a messenger, благодарностите (0.75) - директно към Ведрин Желязков.
    Супер, ама май не е цялата. Не се отваря K-35-063-4.img
    и други надолу.
    LZ5ZI qth HASKOVO
    Pajero II GLS 3000 V6

Място
    Бургас
    Публикации
    7,221
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    33

Какво му е супер, може ли да сложи цялата карта на сайта! Три пъти ми забива лаптопа, в опити да отворя сайта...
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

Място
    София
    Публикации
    97
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на ivan4o Преглед на публикациите
    Супер, ама май не е цялата. Не се отваря K-35-063-4.img
    и други надолу.
    Здравей ivan4o,

Все още работя върху липсващите 1:50К листове и ежедневно ги допълвам. Надявам се преди края на месеца да бъдат готови и достъпни всички.

Впоследствие може да се заема и с другите мащаби (1:100К, 1:200К и 1:500К). Ако някой разполага с техен вариант без watermark в растерните изображения, ще бъда благодарен да сподели.

Поздрави,
    Ведрин

Място
    София
    Публикации
    97
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на giorgio Преглед на публикациите
    Какво му е супер, може ли да сложи цялата карта на сайта! Три пъти ми забива лаптопа, в опити да отворя сайта...
    Здравейте giorgio,

Съжалявам за неволите с лаптопа, ала не мисля че проблема иде от сайта. Index картата е един обикновен (и добре известен) JPEG (16,230,369 bytes) файл, а цялото съдържание стриктно следва HTML 4.01 Transitional и CSS Level 2.1 стандартите, с които всички browser-и би трябвало да са съвместими в една или друга степен. Tестван е с последните няколко версии на най-популярните browser-и.

Като алтернатива бих могъл да предложа единствено директно изтегляне на листовете от картата, които ви интересуват. За целта си конструирайте URL, в следния формат:

<име на сайта>/vedrin/<номер на лист>.img

например:

http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/K-34-059-2.img

Поздрави,
    Ведрин

Място
    София
    Публикации
    97
    Точки (при гласуване)
    7

Не се отваря K-35-063-4.img
    Този лист вече е готов.

Място
    Пазарджик
    Публикации
    1,033
    Точки (при гласуване)
    10

Поздравления за труда и благодарности за продукта.
    При мен на Garmin 60CSx e "ленива" при рефреш на дисплея. Нормално ли е?

Място
    ХАСКОВО
    Публикации
    373
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на vedrin Преглед на публикациите
    Здравей ivan4o,

Все още работя върху липсващите 1:50К листове и ежедневно ги допълвам. Надявам се преди края на месеца да бъдат готови и достъпни всички.

Впоследствие може да се заема и с другите мащаби (1:100К, 1:200К и 1:500К). Ако някой разполага с техен вариант без watermark в растерните изображения, ще бъда благодарен да сподели.

Поздрави,
    Ведрин
    Благодаря !

А може ли картата с индексите да се намали, така че да се вижда на 1024х768.
    LZ5ZI qth HASKOVO
    Pajero II GLS 3000 V6

Място
    София
    Публикации
    97
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на asenv Преглед на публикациите
    Поздравления за труда и благодарности за продукта.
    При мен на Garmin 60CSx e "ленива" при рефреш на дисплея. Нормално ли е?
    Да, нормално е за съжаление -- дължи се на начина, по който автоматично се преобразува растерната карта във векторна. Все пак има чалъм ленивостта да се проявява по-малко -- описан е тук:

http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/#section3

(по-конкретно в точки 06 и 07).

Място
    София
    Публикации
    97
    Точки (при гласуване)
    7

Благодаря !

А може ли картата с индексите да се намали, така че да се вижда на 1024х768.
    По принцип е възможно, но изисква определени времеотнемащи усилия, свързани с преработването на HTML кода, така че map area зоните да съответстват на правилните квадрати от смалената карта. Освен това ако проверите ще видите че при размер 1024x768 се виждат твърде малко детайли от индекс картата.

Ако някой има желание би могъл да изработи и публикува по-добър от настоящия индекс (най-добре би било в бъдеще да има и интегриран zoom) като остави само link-овете да сочат към настоящите *.img файлове.

Място
    Шумен
    Публикации
    48
    Точки (при гласуване)
    7

Много полезно начинание! Адмирации vedrin! Само едно нещо малко ме хвърля в съмнения. Аз съм нов във GPS технологиите (на практика преди няколко дни започнах да се интересувам), така че ако казвам нещо глупаво и смешно, моля бъдете по-снизходителни Видях, че в списъка с подържани апарати е сложен и eTrex Venture HC. Доколкото знам паметта му е вградена и е 24 мегабайта. Големината на .img файла пише че средно е 60 МБ. Въпросът ми е: Какъв е начина за използване на тези .img с този модел GPS?
    [URL="http://xns.blogsite.org"][IMG]http://xns.blogsite.org/images/banner.png[/IMG][/URL]
    ...[I][B]I love not man the less, but Nature more[/B][/I]...

Място
    Шумен
    Публикации
    48
    Точки (при гласуване)
    7

Знаех си, че пиша глупости )
    Тия .img се зареждали не в GPS-a, а в картографски софтуер
    Те хората хубаво казвали "Чети преди да се изказваш"
    [URL="http://xns.blogsite.org"][IMG]http://xns.blogsite.org/images/banner.png[/IMG][/URL]

Публикации
    2,684
    Точки (при гласуване)
    12

Точно в GPS-а зе зареждат и ако нямаш външна SD карта наистина е проблем.

Място
    Шумен
    Публикации
    48
    Точки (при гласуване)
    7

В такъв случай въпросът в първият ми пост по темата си остава актуален. Интересно ми е какъв е отговорът!

Публикации
    1,151
    Точки (при гласуване)
    9

В такъв случай въпросът в първият ми пост по темата си остава актуален. Интересно ми е какъв е отговорът!
    Отговорът е, че нещо което има 24mb и не може да му се слага допълнителна карта памет (SD), няма как на това неща да му сложиш 60mb файл
    ...
    Edited!
    Последно редактиран от asterix85 ; 16-01-09 в 16:13

Място
    Шумен
    Публикации
    48
    Точки (при гласуване)
    7

"Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource" -е този цитат е заглавието на една тема в този раздел. MapSource не се ли явява такъв софтуер (може би си има друго наименование, но на кой му дреме, мисля че се разбира за какво иде реч)?Ако коментарите ти наистина са такива (при положение че отбелязах че не съм навътре в материала), може би наистина е по-добре да не коментираш.

И ако наистина тия карти не могат да се използват с нещо, което има само вградена памет от 24 мегабайта, то защо това нещо е в списъка с подържани устройства?

Благодаря все пак!

Място
    София
    Публикации
    97
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на xns Преглед на публикациите
    Видях, че в списъка с подържани апарати е сложен и eTrex Venture HC. Доколкото знам паметта му е вградена и е 24 мегабайта. Големината на .img файла пише че средно е 60 МБ. Въпросът ми е: Какъв е начина за използване на тези .img с този модел GPS?
    По принцип картата е подходяща за уреди с разширяема памет (на външен носител) поради големия обем на данните. Промених упътването да споменава само уреди, за които вече е проверено че са съвместими. Допълването на този списък ще зависи от вас.

Място
    София
    Публикации
    97
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на xns Преглед на публикациите
    "Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource" -е този цитат е заглавието на една тема в този раздел. MapSource не се ли явява такъв софтуер (може би си има друго наименование, но на кой му дреме, мисля че се разбира за какво иде реч)?Ако коментарите ти наистина са такива (при положение че отбелязах че не съм навътре в материала), може би наистина е по-добре да не коментираш.

И ако наистина тия карти не могат да се използват с нещо, което има само вградена памет от 24 мегабайта, то защо това нещо е в списъка с подържани устройства?

Благодаря все пак!
    Наличните в момента *.img файлове са предназначени само за работа с GPS устройства на Garmin. В бъдеще може да бъдат направени и версии за MapSource, ала засега това не е приоритет, тъй като по принцип има по-подходящи начини за работа с изходните растерни карти на PC.

Място
    Пловдив
    Публикации
    5,522
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    20

Smile До: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

С благодарности към Ведрин и започнатото му многополезно дело, се осмелявам да питам

-какъв е очаквания срок за цялостното завършване на проекта?

и в частност - кога ще имаме достъп до околопловдивските Родопи? ( за да не цитирам номера на листове )
    или те съществуват, но трябва да се теглят по описания по-горе алгоритъм

Съжалявам, но компютъра, на който съм в момента, не позволява такива тежки за него операции

моля да не се тълкува като даване на зор, а като просто любопитство

Отново адмирации към това дело, и към автора му!
    LZ1VEN
    MB W210 OM606D30LA-606.962
    Mitsubishi Pajero2 Exceed LWB RHD

Място
    София
    Публикации
    97
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на Veni1 Преглед на публикациите
    -какъв е очаквания срок за цялостното завършване на проекта?
    и в частност - кога ще имаме достъп до околопловдивските Родопи?!
    Надявам се преди края на месеца да бъде завършена първата версия на всичките 351 листа с мащаб 1:50К. Околопловдивските Родопи са съвсем предстоящи.

Впоследствие ще започна работа по някои подобрения, които биха позволили едновременното зареждане на няколко листа в уреда, без от това да страда толкова много качеството на изобразяване, както в момента.

Страница 1 от 5 12345 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Подробна карта на България за Garmin.
    От LookuP във форум Карти
    Отговори: 27
    Последно мнение: 08-09-09, 22:12
  2. Отговори: 3
    Последно мнение: 21-10-07, 22:28
  3. Топографска карта - Атлас
    От icerunner във форум Растерни (топографски) карти
    Отговори: 56
    Последно мнение: 13-05-07, 18:57
  4. Векторна карта за Garmin Que?
    От Ivan Atanasov във форум Карти
    Отговори: 3