Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем Патрол прегрява.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: проблем Патрол прегрява.

    Първоначално публикуван от shadow88bg Преглед на мнение
    имаше си достатъчно антифриз като ми загря за пръв път иначе патроал го имам от 3 месеца някъде това ми е първият проблем с него.също така гледах радиатора да не е полепнала кал от последната ми разходка с него понеже съм чувал че и това преди на охлаждането но му няма нищо.сега сложих малко повече антифриз за всеки случаи но иначе и преди и сега казанчето е с достатъчно течност
    Като смени антифриза обезвъздуши ли системата?
    Най вероятно е глава. Има и малка вероятност термостата да не отваря. Няма обаче как да го тестваш. За целта трябва да се свали и да се кара без него. Ако продължава да грее - глава.
    А щом няма парно, още по сигурно че е глава.

    Коментар


    • #17
      До: проблем Патрол прегрява.

      от софия съм.тръбите са меки.другото което също така забелязах е като отворих капака незнам дали при нормална температура се чува лека бълбукане но при мен го имаше

      Коментар


      • #18
        До: проблем Патрол прегрява.

        Колега,провери ли дали термостата ти отваря ? Пипни някой маркуч с ръка на големия кръг.Колко литра смяташ че побира Нисана,като сменяш,имам предвид.

        Коментар


        • #19
          До: проблем Патрол прегрява.

          а как да провери дали отваря самия термостат (кокото и тъп въпрос да е)

          Коментар


          • #20
            До: проблем Патрол прегрява.

            Ами по-скоро,дали не стои затворен.

            Коментар


            • #21
              До: проблем Патрол прегрява.

              Първоначално публикуван от shadow88bg Преглед на мнение
              а как да провери дали отваря самия термостат (кокото и тъп въпрос да е)
              правилният начин е да свалиш термоса и да го сложиш в съд с вода - нагряваш и гледаш какво става и на колко градуса

              индианския е палиш колата и като загрее пипаш маркуча от термостата към радиатора - ако не е горещ е термостат
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #22
                До: проблем Патрол прегрява.

                Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                Колега,провери ли дали термостата ти отваря ? Пипни някой маркуч с ръка на големия кръг.Колко литра смяташ че побира Нисана,като сменяш,имам предвид.
                Няма как да го тества термостата. Ако има газова тапа, маркуча към термостата стои студен. И радиатора стои студен. Няма циркулация. И няма как да отвори термостата. А и да отвори пак няма цикулация.

                Коментар


                • #23
                  До: проблем Патрол прегрява.

                  ясно че първо трябва да се обизвъздуши системата иначе няма да работи

                  ама то ако има тапа няма ли па показва ниска температура датчика?
                  не знам на този патрул къде е точно
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #24
                    До: проблем Патрол прегрява.

                    Радиаторът горещ ли е?
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #25
                      До: проблем Патрол прегрява.

                      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                      Няма как да го тества термостата. Ако има газова тапа, маркуча към термостата стои студен. И радиатора стои студен. Няма циркулация. И няма как да отвори термостата. А и да отвори пак няма цикулация.
                      По литража може да се ориентира,дали има газова тапа.

                      Коментар


                      • #26
                        До: проблем Патрол прегрява.

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        ясно че първо трябва да се обизвъздуши системата иначе няма да работи

                        ама то ако има тапа няма ли па показва ниска температура датчика?
                        не знам на този патрул къде е точно
                        Горе на главата е.

                        Коментар


                        • #27
                          До: проблем Патрол прегрява.

                          радиатора не съм го пипал но маркучите към него са топли

                          Коментар


                          • #28
                            До: проблем Патрол прегрява.

                            Първоначално публикуван от shadow88bg Преглед на мнение
                            а как да провери дали отваря самия термостат (кокото и тъп въпрос да е)
                            Здравей колега много лесно къто пипнеш мъркучите на малкия кръг и след това пипнеш мъркуча на големия кръг и намериш разлика в топлината на мъркучите то това значи че термостата на джипката не ръботи а в същото време колата ви дига градосите на водата.
                            Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                            Коментар


                            • #29
                              До: проблем Патрол прегрява.

                              Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                              По литража може да се ориентира,дали има газова тапа.
                              Като отвори капачката и системата се обезвъздушава. После побира колкото си трябва. После като почне да надува и прави газова тапа.

                              Коментар


                              • #30
                                До: проблем Патрол прегрява.

                                а има ли вариант ако е била замръзнала течноста и като съм запалил колата и съм я покарал от някъде да е глътнало въздух.аз като наливах бях отворил всички капа4ки.тази на радиатора на прелижника и на казан4ето

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X