Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Искам да си направя лешникова градина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Искам да си направя лешникова градина

    Трудно ще ти отговори.
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • #47
      От: Искам да си направя лешникова градина

      Аз имам на село лешници.Вадят се на есен или на пролет издънки, но да са на разстояние от дървото и се засаждат. Въдят се, като троскут. Жалко, че си толкова отдалече иначе щях да те заведа на село да си извадиш издънки.

      Коментар


      • #48
        От: Искам да си направя лешникова градина

        И аз имам няколко лешника ама катериците обират по голямата част от реколтата .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #49
          От: Искам да си направя лешникова градина

          Здравейте колеги,
          проявявам интерес към темата за лешникова градина, изчетох доста теми из нета, но ме интересува професионално мнение на колега който се занимава с това. А най вече кое е оптималното растояние на засаждане, кой или кои са най подходящите сортове за култивирано отглеждане / добив от еденица площ /. Как да бъдат съчетани отделните сортове за по добро порашване по междуим и / кой с кой сорт/.И общо взето тънкости по самото засаждане и отглеждане.Какви са възможностите за финансиране по програмите.

          Благодаря предварително!
          Не всичко,което е с две БУЗИ ,е лице !
          ТЕЛ. нула88седем7шест4дведве8

          Коментар


          • #50
            От: До: Искам да си направя лешникова градина

            Първоначално публикуван от kekek Преглед на мнение
            Докато питах Гугъла, пак във форума се върнах! Темата е старичка, но въпроса ми е за тук, въпреки, че няма да правя лешникова градина.
            Търся някакво обяснение как се прави резитба на лешник.
            От миналата година се занимавам да поддържам райграс и с това се изчерпват моите градинарски познания. На вилата заварихме един храст лешник.
            Не е поддържан както трябва. Дали има колега, който да помогне с малко обяснения как и гога да свърша тази работа?
            На Витошта, около лифта , пък и другаде, е пълно с лешници и раждат даже, а не съм видял някой да се грижи за тях.
            Колега, лешникът си е лешник, да си видял орех да се подрязва ?
            подаръци за мъже от FACOM
            промоция на читави инструменти

            и на хоби такива

            тел. О879 Ч8Ч 2З5

            Коментар


            • #51
              От: До: Искам да си направя лешникова градина

              Първоначално публикуван от kekek Преглед на мнение
              Докато питах Гугъла, пак във форума се върнах! Темата е старичка, но въпроса ми е за тук, въпреки, че няма да правя лешникова градина.
              Търся някакво обяснение как се прави резитба на лешник.
              От миналата година се занимавам да поддържам райграс и с това се изчерпват моите градинарски познания. На вилата заварихме един храст лешник.
              Не е поддържан както трябва. Дали има колега, който да помогне с малко обяснения как и гога да свърша тази работа?
              Здравей колега това което научих от чичко гугъл е че лешника се подрязва есен или пролет след 5-6 г след засаждане, премахват се по старите и дебели клони / ако е храстовиден/ , с цел подмладяване на издънките и овеличаване на плододаването. Оставят се 2-3 по стари 3-4 годишни издънки а по дебелите се премахват.

              Дано съм ти бил полезен
              Не всичко,което е с две БУЗИ ,е лице !
              ТЕЛ. нула88седем7шест4дведве8

              Коментар


              • #52
                От: Искам да си направя лешникова градина

                Първоначално публикуван от nvelikov Преглед на мнение
                Здравейте колеги,
                проявявам интерес към темата за лешникова градина, изчетох доста теми из нета, но ме интересува професионално мнение на колега който се занимава с това. А най вече кое е оптималното растояние на засаждане, кой или кои са най подходящите сортове за култивирано отглеждане / добив от еденица площ /. Как да бъдат съчетани отделните сортове за по добро порашване по междуим и / кой с кой сорт/.И общо взето тънкости по самото засаждане и отглеждане.Какви са възможностите за финансиране по програмите.

                Благодаря предварително!
                В двора на къщата ни растеше леска, голяма като дърво - около 15 см диаметър. Листата бяха по-големи и по-дебели от на дивите лески. Всяка година раждаше по много едри и пълни лешници. Никакви овощарски грижи. Старите казваха, че е Цариградски лешник.
                Препоръчвам този сорт.
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #53
                  От: Искам да си направя лешникова градина

                  С'я , заради опита, ш мъ накарате да подрежа моите, ама после к'во попържане ш' падне, не е истина.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • #54
                    От: Искам да си направя лешникова градина

                    [QUOTE=trapper;2102707]В двора на къщата ни растеше леска, голяма като дърво - около 15 см диаметър. Листата бяха по-големи и по-дебели от на дивите лески. Всяка година раждаше по много едри и пълни лешници. Никакви овощарски грижи. Старите казваха, че е Цариградски лешник.
                    Препоръчвам този сорт.[/QUO/]

                    Благодаря за инфото, колега !
                    Последно редактирано от nvelikov; 18-02-13, 10:07.
                    Не всичко,което е с две БУЗИ ,е лице !
                    ТЕЛ. нула88седем7шест4дведве8

                    Коментар


                    • #55
                      От: Искам да си направя лешникова градина

                      Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                      С'я , заради опита, ш мъ накарате да подрежа моите, ама после к'во попържане ш' падне, не е истина.
                      Еееее, ти па сеа подържане, па колко да е поддържане само на 3-4 г. ша си ги поподрязваш по малко да има много лешничета.
                      Не всичко,което е с две БУЗИ ,е лице !
                      ТЕЛ. нула88седем7шест4дведве8

                      Коментар


                      • #56
                        От: Искам да си направя лешникова градина

                        Някой може ли да каже как се разпознава посадъчен материал заразен с трюфел,от такъв който не е.От това което проверих в нета обикновена фиданка лешник е 3-6лв,а заразена с трюфел 25-30лв.Освен това целия риск си остава за създателя на насажденията.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Искам да си направя лешникова градина

                          Taз тема от маса време я търся и хоп изскочи! Много гот. Уви го няма бгбул-а да удари по едно рамо с трюфелите, но все ще му намеря телефона... Та така и аз искам да садя лешници, да ги заразя с трюфели звучи като задължителна част . Имам няколко диви лешника и 15-20 ореха... та ядките им е добре при мен. Само остава да намеря посадъчен материал... което се оказва не съвсем лесна задача. Къде ги намирате? Нещо в нета не ми звучи рентабилно за трюфелите де... как ще знаеш, че наистина са заразени, а не плащаш просто десеторна цена за лешници?

                          Коментар


                          • #58
                            От: Искам да си направя лешникова градина

                            Телефона на колегата за когото става въпрос е 0897967811,и аз го търсих но все няма обхват явно постоянно е по горите.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Искам да си направя лешникова градина

                              Ето я и моята градина създадена буквално преди няколко дни.Лешниците са от института по овощарство в Кърджали.За тези които се интересуват там имат всички необходими документи и сертификати за фиданките.По техен съвет ги засадих на разстояние 5м между фиданките и 4м между редовете.Това е с цел за в бъдеще ако реша да експериментирам,както е правено на някои места да засадя още по едно дръвче следващата година между останалите тоест през 2,5метра.Иначе основния сорт е Тонда джентиле,а опрашващия Ата баба.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0348.jpg
Прегледи:1
Размер:241.1 КБ
ID:5544008Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0347.jpg
Прегледи:1
Размер:241.9 КБ
ID:5544007Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0349.jpg
Прегледи:1
Размер:316.2 КБ
ID:5544009Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0332.jpg
Прегледи:1
Размер:195.8 КБ
ID:5544019
                              Последно редактирано от military extreme; 08-12-13, 16:05.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Искам да си направя лешникова градина

                                Ето как се развиват през първата им година,въпросът ми е дали да им чистя стъблата от листата и до каква височина.За издънките е ясно,ако има някой с опит да споделяНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0553.jpg
Прегледи:1
Размер:179.0 КБ
ID:5603569Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0555.jpg
Прегледи:1
Размер:302.9 КБ
ID:5603567Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0557.jpg
Прегледи:1
Размер:289.7 КБ
ID:5603565Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0556.jpg
Прегледи:1
Размер:249.8 КБ
ID:5603566Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0552.jpg
Прегледи:1
Размер:180.1 КБ
ID:5603570
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X