Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Един въпрос относно Щик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Един въпрос относно Щик

    Интересува ме на самия Щик улеите от 2-те страни за какво служат до колко знам са за вкарване ва въздух в организма ако има някои компетентен по тая тема да ми разясни малко

  • #2
    До: Един въпрос относно Щик

    Има такава версия. Мене ако питаш - не е вярно.
    В българската терминология на тия профили на острието им казват кръвопийци. Пак мене ако питаш - това е вярното. От къдравата рана тече повече кръв, и е по-опасна. Въздух я влезе, я не, а кръв тече много, и човек отслабва много бързо, особено на студено. За раненият +20 градуса вече е студено. Под нулата е смърт за няма половин час, и с хубава превръзка. И по-лесно се вади от дебела кост, гладкия го държи като менгеме.
    А освен това лесно пада леда, той лесно се отлепва от криво острие. От гладкото не се отлепва хич, все едно си ударил с няква клечка.

    Коментар


    • #3
      До: Един въпрос относно Щик

      Тия канали според мен са ребра за усилване против странично огъване, респективно чупене. Само че са вдлъбнати. По-леко, по-малко материал и почти същия ефект.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #4
        До: Един въпрос относно Щик

        Благодаря много за отговора.Останал ми е спомен от казармата ,за тоя ваздух и доста поспорих с един приел.Тои е бил прав,явно за въздуха е Въздух работа.

        Коментар


        • #5
          До: Един въпрос относно Щик

          Мен са ме учили че е за оттичане на кръвта, зер да може да потече кръвта вражеска моментално навън, а не чак като го измъкнеш. Или ако остане в тялото му - да не може да се затвори раната и да се намали кръвоизлива, както има шансове да стане при обикновено острие. Но дали са били прави даскалите ми по военно - не знам. В казармата за щикове не са ни говорили.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            До: Един въпрос относно Щик

            И аз съм чувал, че са за спомагане отичането на кръвта.
            Ако е машина, нека бъде немска!
            XJR 1200
            ETZ 150
            Kawasaki Ninja ZX10R

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X